9.6 C
Polska
piątek, 14 czerwca, 2024

Kolejny istotny etap w projekcie F1: Nico Hülkenberg dołącza jako kierowca do fabrycznego zespołu Audi

Neuburg, 26 kwietnia 2024 r. Audi kontynuuje rozwijanie swojego programu w Formule 1. Po przejęciu Grupy Sauber, co miało na celu przyspieszenie przygotowań do debiutu w F1, Audi potwierdziło właśnie nazwisko swojego pierwszego kierowcy: Nico Hülkenberg zawarł długoterminowy kontrakt z Sauberem. Rozpocznie on ściganie w barwach fabrycznego zespołu Audi w 2026 roku. Już w 2025 roku Hülkenberg będzie reprezentował Saubera, uczestnicząc w transformacji zespołu w pełnoprawny zespół fabryczny, jak poinformowała dziś szwajcarska firma.

Dzięki doświadczeniu zebranemu w ponad 200 wyścigach F1, Niemiec wniesie istotny wkład w fazę rozwoju przyszłego zespołu Audi: „Podpisanie kontraktu z Nico jest kolejnym kluczowym krokiem dla projektu Audi w Formule 1. Dzięki swojej szybkości, doświadczeniu i zaangażowaniu w pracę zespołową, już w przyszłym roku wniesie ważny wkład w start Audi w 2026 roku” – mówi Andreas Seidl, dyrektor generalny przyszłego zespołu fabrycznego Audi F1. „Od samego początku istniało duże wzajemne zainteresowanie wspólnym podejściem do tak wyjątkowego projektu. Nico jest silną osobowością, jego determinacja i zaangażowanie na poziomie zawodowym i osobistym pomogą nam osiągnąć postęp zarówno w rozwoju samochodu, jak i w budowaniu zespołu”.

Nico Hülkenberg dołącza jako kierowca do fabrycznego zespołu Audi
Nico Hülkenberg dołącza jako kierowca do fabrycznego zespołu Audi. Zdjęcie: Audi AG

Nico Hülkenberg mówi: „Perspektywa startów dla Audi jest czymś wyjątkowym. Kiedy niemiecki producent wchodzi do Formuły 1 z taką motywacją, jest to wyjątkowa okazja. Reprezentowanie zespołu fabrycznego takiej marki samochodów z jednostką napędową produkowaną w Niemczech to dla mnie ogromny zaszczyt”.

Dołączenie Nico Hülkenberga jest kolejnym krokiem po ogłoszonym w marcu planie całkowitego przejęcia Saubera i powołaniu Olivera Hoffmanna na stanowisko generalnego przedstawiciela zarządu Audi ds. zaangażowania w Formułę 1. W tej roli Hoffmann przewodniczy również zarządom wszystkich spółek Sauber i zgromadzeniu wspólników Audi Formula Racing GmbH, które jest odpowiedzialne za rozwój jednostki napędowej w zakładzie w Neuburgu.

Mariusz Brzeziński
Mariusz Brzeziński
Prowadzenie VW to jak płynąć przez życie z elegancją i precyzją. Każdy zakręt, niczym kolejny rozdział, odkrywa przed nami nowe możliwości, a dźwięk silnika śpiewa pieśń o wolności. W tej maszynie, każda podróż staje się bardziej niż przejażdżką; to dialog z drogą, w którym każdy szczegół, od delikatnego dotyku pedału gazu, do pewności, jaką daje mocne uchwycenie kierownicy, tworzy harmonię ruchu. VW, to nie tylko samochód, to towarzysz przygód, który rozumie pasję do odkrywania... Bywam poetą, ale jestem przede wszystkim miłośnikiem szybkiej i dobrej jazdy. Nazywam się Mariusz Brzeziński, a Vwzone.pl to przestrzeń, w której dzielę się swoją pasją do aut z grupy Volkswagen. Z zawodu jestem mechanikiem, dlatego znajdziecie tu wartościowe porady dotyczące serwisu i warsztatu samochodów, ale również wszelkie nowości motoryzacyjne, porady i informacje. Dzięki forum dostępnym na naszej stronie, możecie dzielić się opinią z innymi użytkownikami i dobrze spędzać czas. Z nami będziecie na bieżąco z premierami samochodów, nowinkami motoryzacyjnymi i wszystkim, czego potrzeba do szczęścia we własnym garażu. No to jazda!

NordVPN Promocja

Najnowsze artykuły
- Reklama -
Podobne artykuły
- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(   

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.   

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO