Nowy Volkswagen Passat B9 – premiera w 2023

0
59
Volkswagen Passat B9
Nowy Volkswagen Passat B9 - premiera w 2023/ foto: kolesa.ru
Volkswagen Passat B9
Nowy Volkswagen Passat B9 – premiera w 2023/ foto: kolesa.ru

Rok 2023 to rok premier wielu elektryków – ale nie tylko. Jednak miłośnicy aut spalinowych, doczekają się również interesujących premier benzyniaków. W tym roku spodziewamy się debiutu nowego Volkswagena Passata B9. To potężne i obszerne kombi, które ma być prawdopodobnie ostatnim wcieleniem passata.

Nowy Volkswagen Passat – jednak spalinowy, a nie elektryczny

Prace nad Volkswagenem Passatem są już na zaawansowanym etapie, a jego produkcja przeniesiona zostaje na Słowację, gdzie powstanie również nowy elektryczny model ID.4. Mimo to, Passat pozostanie autem spalinowym, a do produkcji trafi zarówno z silnikiem benzynowym TSI jak i silnikami diesla TDI. B9 będzie dostępny w wersji użytkowej, czyli kombi. Nie będzie więc już sedanem – tę rolę spełni w jakiś sposób nowy Arteon. Kolejna generacja Passata będzie przede wszystkim duża i praktyczna. 

Volkswagen Passat B9 – praktyczność na pierwszym miejscu

Niemiecki producent stawia na praktyczne zastosowania i rozwiązania, dlatego B9 wyjdzie jedynie w wariancie kombi. Nowy Passat zdecydowanie większy niż jego poprzednicy, dzięki wydłużonemu rozstawowi osi. Przełoży się to na ilość miejsca w kabinie oraz zwiększeniu bagażnika. Dzięki temu, będzie doskonałym autem na długie podróże i wyjazdy rodzinne. Ponadto nowy Passat będzie nawiązywał również do Golfa Varianta, zyska podobne ukształtowanie tylnej szyby oraz wygląd świateł. W środku, kabina będzie nieco bardziej minimalistyczna, z 13-calowym ekranem systemu multimedialnego, a za kierownicą będziemy mieć cyfrowe wskaźniki. 

VW Passat B9
Volkswagen Passat B9 – praktyczność na pierwszym miejscu/ foto: kolesa.ru

Nowa generacja Passata – hybryda plug-in

Jak wspominaliśmy, nowy model Passata pojawi się w wersji z silnikami diesla oraz jako klasyczny benzyniak. To jednak nie wszystko, będzie również miękką hybrydą oraz w późniejszym czasie hybrydą plug-in. W tej wersji będziemy mogli spodziewać się z pokładowych jednofazowych ładowarek o mocy nawet 11kW. Naładowanie akumulatora o pojemności 20kwH zajmie około dwie godziny. Ponadto nowa odsłona Passata pojawi się pierwotnie wyłącznie na rynku europejskim, czy trafi na inne kontynenty? Tego nie wiadomo. Na ten moment pewne jest, że nie pojawi się jednak w Stanach Zjednoczonych. 

Kiedy premiera nowego Passata? VW zapowiada, że auto zadebiutuje jeszcze w 2023 roku.