26.8 C
Polska
sobota, 15 czerwca, 2024

Rozpoczęcie produkcji modelu Audi Q8 e-tron edition Dakar w zakładzie Audi w Brukseli

Bruksela, 24 maja 2024 r. Z fabryki w Brukseli wyjechało pierwsze Audi Q8 e-tron edition Dakar. Ta specjalna wersja, inspirowana najbardziej prestiżowym rajdem pustynnym na świecie, symbolizuje ducha innowacji i przygody, charakterystyczne dla Rajdu Dakar.

Audi Q8 e-tron edition Dakar bazuje na modelu Q8 advanced 55 e-tron quattro, który jest produkowany w Brukseli od końca 2022 roku. Pierwsze Audi Q8 e-tron edition Dakar trafią do klientów w Belgii. Kolejne egzemplarze tego specjalnego modelu zostaną dostarczone do odbiorców w całej Europie. „Audi Q8 e-tron edition Dakar to ekskluzywny i wyjątkowy dodatek do rodziny Audi e-tron i jesteśmy dumni, że możemy produkować ten pojazd w naszej neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla fabryce” – mówi Volker Germann, dyrektor generalny Audi Brussels. 

Q8 e-tron Edition Dakar zapewnia optymalne możliwości terenowe, dzięki prześwitowi zwiększonemu o 31 milimetrów. Kompatybilne z terenem opony terenowe General Grabber AT3 poprawiają również przyspieszenie i hamowanie na luźnych nawierzchniach. Dla tych, którzy chcą zabrać ze sobą dodatkowy sprzęt na swoje przygody, dostępny w standardzie kosz dachowy jest dodatkowym wyposażeniem. 

Q8 e-tron edition Dakar jest dostępny w kolorach Siam Beige metallic, Mythos Black metallic i Magnetic Gray. Ponadto, Q8 e-tron Edition Dakar oferuje unikalne, limitowane do 99 sztuk oklejenie, inspirowane legendarnym RS Q e-tron. Każdy oklejony model posiada matowy numer seryjny na słupku D. Pierwszym pojazdem, który zjechał dziś z linii produkcyjnej, jest jeden z limitowanej edycji 99 egzemplarzy. 

Bruksela wzorem zrównoważonej produkcji

W 2018 r. Audi Brussels osiągnęło ważny przełom, stając się pierwszym zakładem produkcyjnym w Grupie Audi, który produkuje neutralnie pod względem emisji dwutlenku węgla. Ponadto Audi Brussels podejmuje dalsze zdecydowane kroki w kierunku zrównoważonego rozwoju, wdrażając międzyzakładowy program środowiskowy Audi Mission:Zero. Program środowiskowy koncentruje się na czterech obszarach działania: dekarbonizacji, efektywności wykorzystania zasobów, bioróżnorodności i zrównoważonym wykorzystaniu wody. 

Jednym z przykładów zrównoważonego zużycia wody jest nowy projekt ponownego wykorzystania wody w zakładzie. Od marca 2024 r. Audi Brussels polega na zamkniętym obiegu i uzdatnia wodę potrzebną do produkcji, aby można ją było ponownie wykorzystać na miejscu. Pozwoli to zmniejszyć roczne zużycie wody pitnej o 80 proc., co odpowiada 100 tys. m³. To wielowarstwowe podejście podkreśla ciągłe zaangażowanie Audi Brussels w zrównoważony rozwój. 

Model wkrótce będzie również dostępny w Polsce oraz w kofiguratorze na www.audi.pl.

Mariusz Brzeziński
Mariusz Brzeziński
Prowadzenie VW to jak płynąć przez życie z elegancją i precyzją. Każdy zakręt, niczym kolejny rozdział, odkrywa przed nami nowe możliwości, a dźwięk silnika śpiewa pieśń o wolności. W tej maszynie, każda podróż staje się bardziej niż przejażdżką; to dialog z drogą, w którym każdy szczegół, od delikatnego dotyku pedału gazu, do pewności, jaką daje mocne uchwycenie kierownicy, tworzy harmonię ruchu. VW, to nie tylko samochód, to towarzysz przygód, który rozumie pasję do odkrywania... Bywam poetą, ale jestem przede wszystkim miłośnikiem szybkiej i dobrej jazdy. Nazywam się Mariusz Brzeziński, a Vwzone.pl to przestrzeń, w której dzielę się swoją pasją do aut z grupy Volkswagen. Z zawodu jestem mechanikiem, dlatego znajdziecie tu wartościowe porady dotyczące serwisu i warsztatu samochodów, ale również wszelkie nowości motoryzacyjne, porady i informacje. Dzięki forum dostępnym na naszej stronie, możecie dzielić się opinią z innymi użytkownikami i dobrze spędzać czas. Z nami będziecie na bieżąco z premierami samochodów, nowinkami motoryzacyjnymi i wszystkim, czego potrzeba do szczęścia we własnym garażu. No to jazda!

NordVPN Promocja

Najnowsze artykuły
- Reklama -
Podobne artykuły
- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(   

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.   

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock