Jak obstawiać rajdy samochodowe? Porady dla początkujących

0
69
Jak obstawiać rajdy samochodowe
Jak obstawiać rajdy samochodowe? Porady dla początkujących / canva
Jak obstawiać rajdy samochodowe
Jak obstawiać rajdy samochodowe? Porady dla początkujących / canva

Wyścigi samochodowe to Twoja pasja, a jednocześnie chciałbyś zacząć obstawiać wyniki i zagłębić się w świat zakładów bukmacherskich? Jeśli tak, możemy Tobie podpowiedzieć kilka ciekawych wskazówek na temat tego, jak obstawiać wyścigi samochodowe i na czym właściwie polega cała ta zabawa.

Zakłady bukmacherskie na wyścigi samochodowe

Zakłady bukmacherskie od lat cieszą się popularnością i nic nie wskazuje na to, aby ta sława prędko minęło. Zwłaszcza, że polskie prawo bardzo dba o to, aby bukmacherzy działali legalnie. Co dla takich firm wiąże się z koniecznością spełnienia rygorystycznych wymogów, aby móc prowadzić legalne zakłady. W efekcie, zabezpieczone są nie tylko kwestie fiskalne, ale również bezpieczeństwo typerów. Jednak wciąż możemy trafić na nielegalne zakłady, dlatego należy wcześniej zweryfikować bukmachera lub sprawdzić, czy widnieje na liście takich stron jak meczyki.pl, gdzie znajdziemy wskazówki na temat gry oraz informacje o legalnych zakładach bukmacherskich w Polsce. Możemy tam również rozpocząć przygodę z bukmacherką z totalbet kod promocyjny. To bonus powitalny na start, dla rejestrujących się graczy.

Sport, to dyscyplina która wzbudza wiele emocji, a obstawianie wyników – jeszcze więcej. Piłka nożnej, hokej, wyścigi konne oraz rajdy samochodowe to zaledwie garstka, z pokaźnej oferty bukmacherów. Skupmy się jednak na wyścigach samochodowych. Zakłady w tej dziedzinie, to najczęściej po prostu typowanie kierowcy, który na koniec rundy zdobędzie najwięcej punktów. To podstawowe zakłady w rajdach samochodowych, choć oczywiście nie wszystkie, ale temat rozwiniemy nieco później.

Rajdy samochodowe w Polsce

Przyjrzyjmy się zatem wyścigom samochodowym. Bez wątpienia najpopularniejszą dyscypliną na świecie jest Formuła 1, która zrzesza fanów motoryzacji i zakładów bukmacherskich z każdego zakątka globu. Jednak w naszym domowym ogródku, wiele się dzieje jeśli chodzi o same rajdy. Najważniejsze rajdy samochodowe w Polsce obstawiane przez bukmacherów, to:

  • Rajd Polski – drugi po Rajdzie Monte Carlo, z najstarszych rajdów samochodowych na świecie. To prestiżowa impreza, która jest bardzo popularna wśród typerów i zakładów bukmacherskich.
  • Rajd Rzeszowski – kolejna słynny polski rajd, który dzieje się na terenie Podkarpacia, a który cieszy się również zainteresowaniem kibiców z innych krajów Europy.
  • Rajd Dolnośląski – to impreza z długą tradycją i zmieniającymi się porami roku. Wydarzenia odbywały się początkowo w maju, następnie na początku roku, a od kilku lat przeważnie w październiku.
  • Rajd Śląski – znany wcześniej jako Rajd Mikołowski, to młodszy z rajdów, ponieważ debiutował dopiero w 2012 roku. Krótka historia nie skreśla go jednak z czołówki najważniejszych wydarzeń rajdowych w Polsce.
  • Rajd Nadwiślański – to jeszcze młodsza impreza w stosunku to poprzednika. Pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku.

Poza wymienioną tutaj wielką piątką, na uwagę zasługuje również Rajd Świdnicki oraz Rajd Barbórka. Światowe imprezy to m.in.: Rajd Monte Carlo, Rajd Finlandii czy Rajd Safari.

Jak obstawiać rajdy samochodowe u bukmacherów?

Jak obstawiać rajdy samochodowe? Przede wszystkim z głową i rozwagą. Do tego trzeba się przygotować. Jeśli oglądasz już rajdy i jest to Twoja pasja, będzie Tobie znacznie łatwiej poruszać się po tej branży, ale jeżeli liczysz na łatwy zysk i łut szczęścia – zastanów się dwa razy, czy to na pewno jest Twoja ścieżka. Śledź wyniki tabel, kondycję zawodników, dotychczasowe rekordy, kontuzje i zaplecze rajdów, a także wszystko co dzieje się za kulisami: jakie są morale, plotki i skandale? Wbrew pozorom wszystko może mieć znaczenie. Początkujący gracze mogą skorzystać z rozmaitych bonusów na start, jak te proponowane przez meczyki.pl – betclic kod promocyjny to powitalny profit, który możesz wykorzystać podczas rejestracji u wybranego bukmachera. Następnie wybierasz zakład, obstawiasz go i… obserwujesz wyścig. Ale zróbmy to na przykładzie Formuły 1. Co możesz typować?

  • Zwycięzca wyścigu – typujesz, który kierowca jako pierwszy przekroczy linie mety.
  • Miejsce na podium – czyli wybierasz kierowcę, który Twoim zdaniem ukończy wyścig w pierwszej trójce.
  • Pole Position – to zakład, który dotyczy kwalifikacji – typujesz kierowcę, który musi uzyskać pierwsze miejsce startowe.
  • Head to Head – typujemy jednego z dwóch zawodników, który zajmie wyższe miejsce na koniec wyścigu.

To tylko kilka z podstawowych wyścigów, które możemy obstawiać. Warto jednak pamiętać, że każdy bukmacher może mieć poszerzoną ofertę o inne zakłady, jak chociażby nieukończenie wyścigu przez jednego z kierowców.

Jeśli wyścigi samochodowe to Twoja pasja i jednocześnie chcesz zacząć obstawianie, pamiętaj żeby robić to z głową i nie przeznaczać na to hobby więcej pieniędzy, niż możesz wydać. Weź pod uwagę ryzyko straty, obstawiaj mądrze i zagłębiaj się uważnie w świat wyścigów, aby zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo.


meczyki.pl wymienia podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce.