Co warto w samochodzie mieć?

0
1217
Co warto w samochodzie mieć?
Co warto w samochodzie mieć?

Nie każdy jest mistrzem majsterkowania i nie każdy ma warsztat w garażu, ale warto pamiętać, że jest szereg narzędzi, które warto w aucie mieć na wypadek awarii w czasie wyjazdu. Poza tym różnego rodzaju akcesoria sprawdzają się także wtedy, gdy po prostu chcemy przy samochodzie pogrzebać. Należy oczywiście zwracać uwagę na jakość takich narzędzi, ponieważ to determinuje fakt, że nie zawiodą nas w sytuacji kryzysowej. Zobacz, co dobrze mieć w aucie niezależnie od tego czy jedziesz w delegację, na weekend, czy na urlop.

  1. Które klucze najczęściej przydają się w niespodziewanych naprawach?
  2. Niezbędne akcesoria

Które klucze najczęściej przydają się w niespodziewanych naprawach?

Oczywiście trzeba na początku zaznaczyć, że nie chodzi o to, by wozić w samochodzie cały zestaw narzędzi oraz wyposażenie warsztatu. Warto wybrać takie akcesoria, które w różnych sytuacjach mogą się przydać. Taka mobilna skrzynka będzie najważniejszym elementem wyposażenia. Podstawowym narzędziem, jest klucz. Oczywiście dostępny jest w różnych wielkościach i rozmiarach, więc na stanie w warsztacie zapewne jest ich wiele. Obecnie śruby w samochodach mają znormalizowane wymiary, więc podstawowe klucze wystarczą nam przy prostych naprawach, ale zawsze trzeba sprawdzić, który klucz będzie pasować do naszego auta. Przede wszystkim trzeba mieć model do kół. W tym wypadku niezbędne są  nasadki 17 lub 19 mm. Świetnie sprawdza się klucz krzyżakowy, który pozwala szybciej i sprawniej odkręcić śruby. Należy również na wyposażeniu mieć takie narzędzia do kół jak na przykład podnośnik oraz koło zapasowe lub tak zwaną dojazdówkę. Zadbaj również o to, by w aucie były także klucze płaskie o najpopularniejszych rozmiarach 13 mm, 15 mm lub 17 mm, model oczkowy, nasadowy lub ich kompilacje, które pozwalają zaoszczędzić miejsce w skrzynce.

Co warto w samochodzie mieć?

Niezbędne akcesoria

W szeregu różnych propozycji przydadzą się również takie narzędzia jak młotek, który na przykład pomoże obluzować zapieczoną śrubę. Niezbędnikiem jest również Multitool lub scyzoryk. Są one uniwersalne, a zastąpią wiele różnych akcesoriów takich jak śrubokręt czy kombinerki. Nie można także zapomnieć o takich dodatkach, które dbają o nasze bezpieczeństwo w czasie naprawy samochodu. Podstawą jest oczywiście kamizelka odblaskowa. Sprawia, że jesteśmy bardziej widoczni, szczególnie gdy pracujemy na poboczu. Wówczas niezbędny jest także trójkąt ostrzegawczy. Sprawdź także przed każdym wyjazdem, czy masz na stanie gaśnicę. Z obowiązkowych elementów, które świetnie sprawdzają się podczas różnego rodzaju napraw, wymienić można także rękawice robocze, gąbki, szmatki czy mokre chusteczki. Nie zajmują dużo miejsca, a są niezastąpione. Zadbaj także o latarkę. Podstawą jest małe urządzenie, ale wielu kierowców decyduje się na wygodną czołówkę, ponieważ pozwala ona mieć wolne ręce, a prawdziwym hitem są bezprzewodowe lampy warsztatowe.

Przed wyjazdem w trasę warto oczywiście sprawdzić stan opon, hamulców, ilość płynów eksploatacyjnych. Szczególnie przed sezonem letnim dużym powodzeniem, cieszą się także urządzenia do klimatyzacji, ponieważ coraz częściej nie wyobrażamy sobie podróży w upale i dbamy o odpowiednią temperaturę w czasie drogi. Oczywiście klimatyzacja wymaga regularnego serwisu i czyszczenia, by działała bez zarzutu. Przed wyjazdem w trasę, trzeba przejrzeć skrzynkę z narzędziami, a także umieścić ją w takim miejscu, by szybko ją znaleźć. W czasie awarii dodatkowy stres jest zupełnie niepotrzebny, a niektóre narzędzia mogą być niezbędne w najmniej oczekiwanym momencie

We współpracy z Używany Mercedes.