Jak wygląda współpraca ze skupem aut? Dlaczego warto skorzystać?

1
1640
Czym jest więc skup samochodów używanych?
Czym jest więc skup samochodów używanych?

Jest co najmniej kilka wartych uwagi powodów, aby z powodzeniem rozpocząć współpracę z konkretnym skupem aut, zamiast sprzedaży auta na własną rękę. Jedną z najważniejszych cech jest profesjonalne i kompleksowe podejście do każdego klienta, bez względu na złożoną przez niego ofertę. Skup aut za gotówkę to również dobra metoda na pozbycie się problemu z niesprawnym pojazdem. Nie jesteśmy tutaj ograniczeni jedynie do stricte samochodów, ponieważ punkty te podejmują się zakupu również skuterów i motocykli. Po ich stronie przemawia również fakt dbałości o szybką i sprawną realizację dla rozwiązania całej sprzedaży przy minimalnej ilości formalności z pełną korzyścią dla obu stron. Warto na własną rękę wykonać rozeznania w temacie, aby przekonać się o faktycznej zasadności tej współpracy.

Skupy aut z powodzeniem zaczynają powoli wypierać innych liderów rynku, takich jak na przykład komisy samochodowe, które dotychczas wiodły prym na rynku sprzedaży aut i pojazdów używanych. 

Jeżeli chodzi zakup przez konkretny skup aut możliwości są niemalże nieograniczone. Punkty te zainteresowane są różnymi klientami od indywidualnych po firmowe, a w szczególności:

  • właścicieli samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych wystawionych na sprzedaż, 
  • chętnych na sprzedaż aut poleasingowych, 
  • upoważnionych do sprzedaży aut z wypożyczalni 

Oferta skupów aut odpowiada na duże potrzeby rynku z obopólną korzyścią. 

Czym jest więc skup samochodów używanych?

Wydaje się właściwym aby zacząć od krótkiego wyjaśnienia, czym jest właściwie owy skup i w jaki sposób działa. Generalnie nie różni się on wiele od komisu samochodowego, z tą różnicą, że skup aut nabywa je po to, aby najszybciej sprzedać je z założonym zyskiem, zaś komis jest tylko pośrednikiem w sprzedaży samochodu, a nie jego bezpośrednim kupcem. 

Każdy skup ma swoje indywidualne metody działania i podejście do klientów. Dba on między innymi o komfort i oszczędność czasu klienta. Dlatego też przedstawiciel sam zjawia się u sprzedającego z gotowym już kompletem dokumentów, by w ciągu kilkudziesięciu minut z powodzeniem zawrzeć umowę sprzedaży samochodu.

Czym jest więc skup samochodów używanych?
Czym jest więc skup samochodów używanych?

Niemal każdy skup może pochwalić się tym, że pracuje szybko. Jak zaznaczono wcześniej, za najistotniejszy cel firma stawia komfort i oszczędność czasu klienta, z tego powodu nie musi on długo czekać na finalizację kontaktu. Firma przygotowana jest aby umówić spotkanie w każdym dowolnym terminie, który odpowiada sprzedającemu auto. Warto nadmienić, że owe spotkanie ustalane jest już kilka godzin po wypełnieniu formularza kontaktowego. Można fakt ten przyspieszyć i umówić spotkanie od ręki, jeśli zamiast wypełnienia formularza pokusimy się o bezpośredni kontakt telefoniczny.

Warto w tym momencie również wspomnieć o sposobie zapłaty za zakupione przez skup auto. Zwykle pracownik skupu przyjeżdża na umówione spotkanie już z gotówką. Jest ona przygotowana po to, aby od razu po podpisaniu umowy przekazać ją klientowi, który zdecyduje się na sprzedaż. Wyjątkowo klient może zaznaczyć, że zamiast pieniędzy od ręki  woli aby przekazać je bezpośrednio na jego konto bankowe. To również duże udogodnienie. 

Od czego należy zacząć współpracę ze skupem aut?

Sprzedaż samochodu w skupie możemy rozpocząć na dwa sposoby. Pierwszym jest wizyta na stronie internetowej, w której znajduje się zakładka z wcześniej wspomnianym formularzem kontaktowym. Warto wspomnieć, że wysłanie formularza nie zobowiązuje nas do niczego. Jest ono potrzebne po to, aby firma mogła ocenić czy zakup danego auta jest dla nich opłacalny. Zwykle decyzja ta jest pozytywna, i klient otrzymuje wstępną wycenę wartości auta.

Drugim sposobem jest po prostu wykonanie telefonu i odpowiedzenie na pytania które zawarte są również w formularzu. Są to pytania zadawane przez pracownika o to, jaki konkretnie samochód ma on do zaoferowania, rok produkcji pojazdu, jego markę i przebieg. Warto podać również dodatkowe informacje które mogą być istotne. 

Możemy również bez problemu pokusić się na osobisty przyjazd do siedziby firmy. 

Na podstawie uzyskanych informacji firma dokonuje podstawowej wyceny wartości. Aby wykonać ją w sposób bardziej szczegółowy, pracownik musi zobaczyć auto osobiście. Taka możliwość pojawia się w momencie umówionego przez telefon spotkania. W tej sytuacji pracownik najpierw ogląda oferowany samochód, następnie proponuje za niego konkretna cenę, a po jej akceptacji wręcza klientowi zapłatę. Czas ten może się wydłużyć w sytuacji, w której sprzedającemu nie podoba się wycena i chce podjąć jej negocjacje. 

W sytuacji, gdy cena za pojazd jest już ustalona, wszelkie umowy są podpisane i formalności są już przez nas załatwione warto przejrzeć wszystkie dokumenty jeszcze raz i sprawdzić czy wszystko się zgadza, ponieważ w tym momencie tracimy wszelkie prawa do samochodu i przestaje on być nasz a jego własność  przechodzi na stronę skupu.

Czy warto współpracować ze skupem samochodów?

Sprzedaż pojazdu używanego, często w nienajlepszym stanie technicznym jest po prostu trudna, dlatego wielu ich właścicieli decyduje się na współpracę ze skupem aut w zamian za szybką gotówkę. Samodzielna sprzedaż auta wciąż jest jednak najczęściej wybieraną opcją na pozbycie się niepotrzebnego pojazdu. Wymaga to jednak zaangażowania ze strony sprzedającego, przygotowania samochodu do sprzedaży oraz prowadzenia negocjacji z klientem, który w sposób oczywisty będzie chciał zapłacić jak najmniej. Decydującym warunkiem jest również czas który w tej opcji bardzo się wydłuża.

Natomiast współpraca ze skupem jest sposobem na szybka sprzedaż samochodu. Wiele z nich przyjmuje auta w złym stanie technicznym, uszkodzone bądź bez ważnych opłat. Do sprzedaży auta w punkcie nie trzeba go nawet specjalnie przygotowywać, myć czy naprawiać. Procedura przyjęcia jest prosta- jeśli właściciel jest zadowolony z wyceny pojazdu można od ręki dokonać wszelkich formalności. Sprzedaż ta jest w pełni legalna i następuje po sporządzeniu między stronami odpowiednich umów.  

Chcąc sprzedaż auto w skupie, wystarczy również zaprowadzić tam auto wraz z wymaganymi dokumentami i dowodem osobistym. Kompleksowe skupy pozwalają na zakup w stanie w jakim się obecnie znajdują, bez uprzednich przygotowań ich do wyceny i sprzedaży. 

Czy warto współpracować ze skupem samochodów?
Czy warto współpracować ze skupem samochodów?

Skupy działają na prostej zasadzie- kupują samochody poniżej ceny rynkowej,by finalnie sprzedać je w odpowiednim dla siebie zyskiem. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którym zależy na szybkiej sprzedaży auta i gotówce od ręki. Działają one często przez cały tydzień oraz oferują dojazd do klienta. To dobre rozwiązanie również dla osób, które chcą sprzedać auto zabytkowe bądź luksusowe w dobrej i konkurencyjnej cenie. Najlepiej prosperujące skupy dają możliwość zaoferowania około 90% ceny rynkowej pojazdu z możliwością płatności na miejscu. Mniejsze firmy skupiające się na lokalnych rynkach mogą zaoferować kwoty w granicy 65 do 70 procent, dlatego też bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest skorzystanie przez nas ze skupu o pewnej pozycji, która przełoży się na konkurencyjność ceny. 

Do skupu możemy oddać dowolny pojazd w każdym stanie, bez względu na markę czy model. Wiele sprzedających rezygnuje z możliwości sprzedaży auta do skupu sugerując się złym stanem technicznym pojazdu. Jest to niewłaściwe myślenie,  ponieważ skupy zainteresowane sa wszelkim rodzajem pojazdów nawet tych mocno zużytych. Niezależnie od jego stanu, przebiegu, rocznika, marki, modelu czy nawet jego koloru możemy oddać nasz pojazd. Dodatkowo dojazd do klienta jest pomocny w sytuacjach gdy nasze auto jest niesprawne i jego ewentualny transport byłby dla nas problemem.

Jak znaleźć dobry skup aut?

Szukając odpowiedniego miejsca powinniśmy przede wszystkim przeszukać ciekawe oferty poprzez Internet, ponieważ mamy tutaj możliwość wyszukania wielu niezależnych firm specjalizujących się w sprzedaży pojazdów. Mamy również w tym momencie możliwość sprawdzenia opinii byłych klientów oraz zapoznania się ze specyfiką danego zakładu. 

Firmy te często posiadają swoją stronę internetową poprzez którą możemy skontaktować się i otrzymać wstępną wycenę naszego samochodu.  Wystarczy wypełnić podany formularz kontaktu z potrzebnymi naszymi danymi  oraz sprzedawanego pojazdu. Następnie skup sam skontaktuje się z nami,  podając swoją początkową ofertę. Możemy również zdać się na rekomendację znajomych, którzy z powodzeniem korzystali z tego typu usług. Skup aut jest wygodnym rozwiązaniem dla tych osób, które liczą na szybką i zyskowną transakcję bez długiego oczekiwania na telefon od osoby poważnie zainteresowanej zakupem auta czy pojazdu.

Podsumowując nie każdy wie, na jakiej zasadzie działa skup i jak skorzystać z jego usług. Wielu kierowców jest przekonanych, że auto w złym stanie technicznym nie zainteresuje potencjalnego pracownika skupu. Jest to duży błąd, ponieważ skup interesuje się nie tylko samochodami niesprawnymi, ale także tymi do odnowienia czy po wypadkach. Oczywiście im większe wyeksploatowanie auta tym cena będzie niższa, ale skup może być jedynym miejscem gdzie sprzedający otrzyma za niego dobrą ofertę.

Rynek wtórny sprzedaży pojazdów w Polsce jest przepełniony, przez co sprzedaż auta używanego w stanie dobrym jest trudnym i wymagającym zadaniem.  Kierowcy, którzy podejmują się tego działania po raz pierwszy mają błędne przekonanie,jakoby czynność ta trwała stosunkowo niedługo, na przykład miesiąc. Jednak okazuje się, że wiele samochodów stoi wystawionych na sprzedaż miesiącami. Skupy odkupują samochody od ręki, płacąc na miejscu przy osobistym odebraniu pojazdu. Jest to wygodne i bezpieczne rozwiązanie nie nastawiają nas na dodatkowe koszty. Zdecydowanie jest to świetne rozwiązanie dla tych osób, które poszukują wygodnego i szybkiego rozwiązania bez tracenia czasu na zbędne formalności czy długi czas oczekiwania, z którym mamy jednoznacznie do czynienia w sytuacji gdy zdamy się na własne możliwości i zaczniemy szukać kupca na własną rękę. Co więcej jest to rozwiązanie dla szukających transakcji znacznie pewniejszej i bezpieczniejszej, gdzie nie musimy ponosić ryzyka związanego z niepewnością sprzedaży. Z tego właśnie powodu skupy aut stały się coraz bardziej popularne w ostatnim czasie. Okazuje się bowiem, że wystarczy wykonać jeden telefon aby pozbyć się samochodu i otrzymać pieniądze od ręki.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.