9.6 C
Polska
piątek, 14 czerwca, 2024

Nowe modele Audi Q6 i SQ6 e-tron: już w sprzedaży w Polsce!

Poznań, 10 kwietnia 2024 r. Najnowsze modele elektryczne od Audi, Q6 e-tron i SQ6 e-tron, opracowane na innowacyjnej platformie PPE, niebawem pojawią się u polskich dealerów – oba modele są już dostępne do konfiguracji na stronie www.audi.pl. Pierwsze samochody trafią na polskie ulice w drugiej połowie 2024 roku. Ceny startują od 355 tys. zł za model Q6 e-tron. Za wersję SQ6 e-tron, oferującą szersze wyposażenie, należy zapłacić minimum 419 tys. zł.

Nowe Audi Q6 e-tron i SQ6 e-tron to pierwsze produkcyjne modele zbudowane na platformie Premium Platform Electric (PPE). Wykorzystano w nich mocne, kompaktowe i bardzo efektywne silniki elektryczne oraz nowo opracowany akumulator litowo-jonowy. Akumulator składa się z 12 modułów i 180 ogniw pryzmatycznych o łącznej pojemności brutto 100 kWh (94,9 kWh netto). Zapewnia to zasięg nawet do 624 kilometrów na jednym ładowaniu.

Q6 e-tron i SQ6 e-tron: technologia przyszłości
Q6 e-tron i SQ6 e-tron: technologia przyszłości. Zdjęcie: Audi AG

Q6 e-tron i SQ6 e-tron: technologia przyszłości

Kluczowe w obu nowych wersjach jest zastosowanie technologii 800 V i standardowej maksymalnej mocy ładowania 270 kW. Dzięki temu na odpowiedniej stacji ładowania (HPC) akumulator można naładować energią potrzebną do pokonania 255 km w zaledwie 10 minut. Stan naładowania wzrasta z 10 do 80% w ciągu około 21 minut.

Wraz z Q6 e-tron Audi rozpoczyna nie tylko nowy rozdział w elektromobilności, ale także w ważnej części DNA Audi – technologii oświetleniowej. Dzięki pierwszej na świecie aktywnej cyfrowej sygnaturze świetlnej elektryczny SUV rozpoczyna kolejną epokę unikalnej estetyki Audi.

Za formę wzoru świateł odpowiada moduł oprogramowania jednego z pięciu komputerów Q6 e-tron. W przypadku cyfrowych tylnych lamp drugiej generacji, sześć paneli OLED składających się łącznie z 360 segmentów generuje nowy obraz co 10 ms, korzystając ze specjalnie opracowanego algorytmu. Dzięki doskonałej symbiozie designu z nową technologią oświetlenie w Audi Q6 e-tron wydaje się żywsze i inteligentniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Aktywna cyfrowa sygnatura świetlna wskazuje również drogę do przyszłości technologii oświetleniowej Audi.

Nowoczesna rozrywka
Nowoczesna rozrywka. Zdjęcie: Audi AG

Nowoczesna rozrywka

Nowy system informacyjno-rozrywkowy po raz pierwszy wykorzystuje system operacyjny Android Automotive. Dzięki bezprzewodowym aktualizacjom jego treści, w tym najnowsze usługi Audi connect i udoskonalony planer trasy e-tron – dostępne w standardzie, są zawsze aktualne. Aplikacje takie jak YouTube można pobrać za pośrednictwem sklepu z zewnętrznymi aplikacjami, który jest bezpośrednio zintegrowany z MMI i nie wymaga smartfona.

Sercem systemu nagłośnienia Bang & Olufsen Premium jest wysokowydajny wzmacniacz, który zasila 20 głośników o łącznej mocy 830 W. Cztery z nich są zintegrowane z zagłówkami przednich siedzeń i – po raz pierwszy w Audi – umożliwiają tworzenie stref dźwiękowych. Dynamiczne oświetlenie interakcyjne (IAL) oferuje różnorodne funkcje komunikacyjne, wspierając w ten sposób interakcję samochodu z podróżującymi. Swoim zasięgiem, za pomocą szerokiego łuku, obejmuje wnętrze i kokpit.

Wszystko to jest częścią nowej architektury elektronicznej E3 1.2, dzięki której kierowca i pasażerowie doświadczają cyfryzacji w samochodzie bardziej bezpośrednio niż kiedykolwiek wcześniej. Bazuje ona na nowej strukturze komputerowej, z pięcioma komputerami o wysokiej wydajności (ang. High-Performance Computing Platform, HCP), które kontrolują wszystkie funkcje samochodu – od informacji i rozrywki przez prowadzenie aż po częściowo zautomatyzowaną jazdę na późniejszych etapach ewolucji. 

Oba modele są już dostępne w konfiguratorze na stronie www.audi.pl. Wybraną wersję pojazdu dostępnego z bogatą gamą wyposażenia dodatkowego można wysłać bezpośrednio do najbliższej stacji dealerskiej marki Audi. Można też bezpośrednio na stronie umówić się na jazdę testową tym modelem. Pierwsze egzemplarze nowego Q6 e-tron i SQ6 e-tron pojawią się na drogach w drugiej połowie 2024 roku.

Mariusz Brzeziński
Mariusz Brzeziński
Prowadzenie VW to jak płynąć przez życie z elegancją i precyzją. Każdy zakręt, niczym kolejny rozdział, odkrywa przed nami nowe możliwości, a dźwięk silnika śpiewa pieśń o wolności. W tej maszynie, każda podróż staje się bardziej niż przejażdżką; to dialog z drogą, w którym każdy szczegół, od delikatnego dotyku pedału gazu, do pewności, jaką daje mocne uchwycenie kierownicy, tworzy harmonię ruchu. VW, to nie tylko samochód, to towarzysz przygód, który rozumie pasję do odkrywania... Bywam poetą, ale jestem przede wszystkim miłośnikiem szybkiej i dobrej jazdy. Nazywam się Mariusz Brzeziński, a Vwzone.pl to przestrzeń, w której dzielę się swoją pasją do aut z grupy Volkswagen. Z zawodu jestem mechanikiem, dlatego znajdziecie tu wartościowe porady dotyczące serwisu i warsztatu samochodów, ale również wszelkie nowości motoryzacyjne, porady i informacje. Dzięki forum dostępnym na naszej stronie, możecie dzielić się opinią z innymi użytkownikami i dobrze spędzać czas. Z nami będziecie na bieżąco z premierami samochodów, nowinkami motoryzacyjnymi i wszystkim, czego potrzeba do szczęścia we własnym garażu. No to jazda!

NordVPN Promocja

Najnowsze artykuły
- Reklama -
Podobne artykuły
- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(   

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.   

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO