19 C
Polska
piątek, 14 czerwca, 2024

Geoffrey Bouquot dołączył do zarządu jako członek odpowiedzialny za innowacje i pojazdy definiowane oprogramowaniem

Ingolstadt, 5 czerwca 2024 r. Audi przyspiesza rozwój. W ramach Agendy Audi, pod przewodnictwem CEO Gernota Döllnera, marka precyzyjnie określiła kluczowe obszary skupienia. Firma zamierza skoncentrować się na produktach i technologiach, jakości oraz innowacjach. Jako część tej strategii, zarząd zdecydował o utworzeniu nowego stanowiska ds. innowacji i pojazdów definiowych programowo (SDV). Rada Nadzorcza podkreśla, że ta zmiana kierunku jest spójna z organizacją, przyznając jednocześnie oprogramowaniu centralną rolę w działaniach firmy.

„Podejmując decyzję o utworzeniu nowego stanowiska na poziomie zarządu, wzmacniamy długoterminową strategię w zakresie technologii i innowacji oraz koncentrujemy się na rozwoju pojazdów SDV” – mówi Manfred Döss, Przewodniczący Rady Nadzorczej AUDI AG. „Jesteśmy pewni, że Geoffrey Bouquot wraz z całym zespołem zarządu dostarczy ważnych impulsów do skutecznej realizacji Agendy Audi”.

Jörg Schlagbauer, wiceprzewodniczący rady nadzorczej i przewodniczący rady zakładowej AUDI AG: „Powołanie do zarządu Geoffreya Bouquota, który koncentruje się na pojazdach definiowanych programowo i innowacjach, podkreśla również dążenie pracowników do Przewagi dzięki technice. Z niecierpliwością czekamy na powiew świeżości – i na wspólną pracę, aby cztery pierścienie znów świeciły jaśniej”.

Podstawowym elementem Agendy Audi jest przyspieszenie prac rozwojowych poprzez wprowadzenie organizacji opartej na matrycy. Wzmacnia ona zarządzanie serią modeli poprzez większą odpowiedzialność przedsiębiorczą i wyraźnie strukturyzuje kompetencje w organizacjach liniowych w ramach rozwoju technicznego. Zgodnie z tym, kompetencje rozwojowe działów technicznych są połączone w jasno zdefiniowanej logice systemowej. Idzie to w parze ze zmianą paradygmatu w kierunku zintegrowanego rozwoju pojazdów z oprogramowaniem, który jest wiodącym elementem. Jako członek zarządu ds. innowacji i pojazdów definiowanych programowo, Geoffrey Bouquot będzie kierował transformacją w kierunku organizacji skoncentrowanej na oprogramowaniu.

Dyrektor generalny AUDI AG Gernot Döllner mówi: „Naszą ambicją jest Przewaga dzięki technice, a innowacyjność jest kluczem do naszej kondycji w przyszłości. Potrzebujemy gruntownych zmian strukturalnych, aby osiągnąć szybsze tempo rozwoju i wyraźnie skupić się na oprogramowaniu. Powołując Geoffreya Bouquota, realizujemy ten cel. Geoffrey posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu i przekształcaniu dużych zespołów rozwojowych i programistycznych. Jestem pewien, że wniesie on decydujący wkład do Audi dzięki połączeniu swoich kompetencji technologicznych, zdolności do innowacji i międzynarodowych cech przywódczych”.

Geoffrey Bouquot skomentował: „Audi dla mnie reprezentuje precyzję i przyszłość – inżynierię i cyfryzację. Nie mogę się doczekać mojej nowej roli. Chciałbym przyczynić się do zainicjowania pozytywnego trendu wzrostowego wraz z zespołem Audi i jego ekosystemem. Większa wydajność i dalszy rozwój cyfryzacji to ścieżki prowadzące do tego celu”.

Skuteczne przywództwo w czasach transformacji
Skuteczne przywództwo w czasach transformacji. Zdjęcie: Audi AG

Skuteczne przywództwo w czasach transformacji

Geoffrey Bouquot ma bogate doświadczenie w kierowaniu międzynarodowymi zespołami z różnych dziedzin rozwoju technicznego. Kierował dużymi jednostkami inżynierii oprogramowania podczas dużych zmian i procesów transformacji oraz był odpowiedzialny za strategiczne zarządzanie długoterminowymi innowacjami, na przykład w dziedzinie sztucznej inteligencji i zautomatyzowanej jazdy.

Geoffrey Bouquot ostatnio zajmował stanowisko CTO grupy i starszego wiceprezesa ds. strategii w Valeo. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za strategię korporacyjną, badania i rozwój, sprawy publiczne i zrównoważony rozwój, marketing i innowacje. Bouquot kierował siecią badawczo-rozwojową liczącą 20 tys. inżynierów, a także 20 centrami badawczymi i 40 centrami rozwoju.

Do jego zadań należało wdrożenie planu transformacji w zakresie badań i rozwoju, przyspieszenie cyfryzacji i osiągnięcie zwiększonej wydajności poprzez koncentrację na wybranych platformach. Bouquot założył również pierwsze we Francji wyspecjalizowane laboratorium zajmujące się sztuczną inteligencją pojazdów autonomicznych.

Przed podjęciem pracy w Valeo był doradcą technicznym ds. przemysłowych w gabinecie francuskiego ministra obrony.

Mariusz Brzeziński
Mariusz Brzeziński
Prowadzenie VW to jak płynąć przez życie z elegancją i precyzją. Każdy zakręt, niczym kolejny rozdział, odkrywa przed nami nowe możliwości, a dźwięk silnika śpiewa pieśń o wolności. W tej maszynie, każda podróż staje się bardziej niż przejażdżką; to dialog z drogą, w którym każdy szczegół, od delikatnego dotyku pedału gazu, do pewności, jaką daje mocne uchwycenie kierownicy, tworzy harmonię ruchu. VW, to nie tylko samochód, to towarzysz przygód, który rozumie pasję do odkrywania... Bywam poetą, ale jestem przede wszystkim miłośnikiem szybkiej i dobrej jazdy. Nazywam się Mariusz Brzeziński, a Vwzone.pl to przestrzeń, w której dzielę się swoją pasją do aut z grupy Volkswagen. Z zawodu jestem mechanikiem, dlatego znajdziecie tu wartościowe porady dotyczące serwisu i warsztatu samochodów, ale również wszelkie nowości motoryzacyjne, porady i informacje. Dzięki forum dostępnym na naszej stronie, możecie dzielić się opinią z innymi użytkownikami i dobrze spędzać czas. Z nami będziecie na bieżąco z premierami samochodów, nowinkami motoryzacyjnymi i wszystkim, czego potrzeba do szczęścia we własnym garażu. No to jazda!

NordVPN Promocja

Najnowsze artykuły
- Reklama -
Podobne artykuły
- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(   

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.   

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock