Czy aukcje samochodowe z USA to dobry sposób na pozyskanie wymarzonego pojazdu?

1
1473
Czy aukcje samochodowe z USA to dobry sposób na pozyskanie wymarzonego pojazdu?
Czy aukcje samochodowe z USA to dobry sposób na pozyskanie wymarzonego pojazdu?

Wśród mieszkańców Polski jest wiele osób zauroczonych amerykańską motoryzacją. Nie można w sposób szczególny im się dziwić – samochody produkowane na terenie Stanów Zjednoczonych odznaczają się nie tylko elegancją i oryginalną konstrukcją, ale posiadają – jak to określają fanatycy motoryzacji – „duszę”. Co rusz widzimy na polskich ulicach pojazdy, które bez wątpienia posiadają amerykański rodowód. Skąd tak duża ich popularność, skoro sama kwestia kupienia, transportowania, rejestracji auta wydaje się mocno problematyczna? Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne, jak mogłoby się początkowo wydawać.

Plusy i minusy licytacji on-line „amerykańskich bestii”

Możliwości zakupu wymarzonego Jeepa, Cadillaca, Chevroleta czy Forda jest bardzo dużo, a jedną z nich są aukcje samochodowe z USA (https://autazusa.pl/porada/aukcje-samochodowe-z-usa/), przeprowadzane przez wiele dedykowanych serwisów w sieci. Aukcje samochodowe z USA biją rekordy popularności. To jeden z najbardziej opłacalnych sposobów na wypatrzenie idealnego modelu samochodu, który będzie zachwycał nas, już w realnym świecie, po wygraniu licytacji.

 O wielkiej przydatności serwisów aukcyjnych przekonują się nie tylko Amerykanie, ale także użytkownicy z całego świata. Ciągle pojawiające się oferty ciekawych i niespotykanych w Europie samochodów budzą wielkie emocje. Wielkim plusem takich aukcji jest możliwość zakupienia amerykańskiego samochodu (o naprawdę dużej pojemności silnika) za bardzo niską cenę. Niestety większość serwisów z licytacjami może być niezrozumiała dla początkujących kupujących, zwłaszcza w kwestii poruszania się po stronie czy form płatności. 

Każdy użytkownik internetu powinien również zdawać sobie sprawę z możliwości i zagrożeń płynących z wykorzystywania takiego kanału do pozyskiwania informacji, czy załatwiania spraw finansowych. Decydując się na korzystanie z aukcji internetowych, powinniśmy wiedzieć, jakie zagrożenia płyną ze strony m.in. oszustów, dlatego nad każdą naszą decyzją powinniśmy się kilkukrotnie zastanowić.

Czy aukcje samochodowe z USA to dobry sposób na pozyskanie wymarzonego pojazdu?
Czy aukcje samochodowe z USA to dobry sposób na pozyskanie wymarzonego pojazdu?

Amerykańskie auta – z jakich pomocy warto korzystać przy ich kupowaniu?

Aukcje aut z USA są dobrym sposobem na idealny zakup, ale mogą wprowadzać w konsternacje internautów z Polski czy innych krajów europejskich. Nie bez znaczenia będzie także umiejętność targowania się z lokalnymi sprzedawcami oraz biegła znajomość lokalnych przepisów. Wydawać by się mogło, iż takie wymogi mocno ograniczają liczbę użytkowników biorących udział w licytacjach – nic bardziej mylnego. 

Zainteresowani chętnie korzystają z tego typu promocji, korzystając przy okazji z pomocy osób trzecich. Pomocą przy licytacjach mogą być zewnętrzne podmioty, które zajmują się sprowadzaniem aut z USA do Polski, w związku z czym cały proces licytowania się i załatwiania formalności dotyczących zakupu auta stanie się po pierwsze – zdecydowanie rozjaśniony, a po drugie – mocno uproszczony. Jeśli przyciągnęły nas aukcje samochodowe z USA, warto dysponować pomocą osoby, która zna się na temacie i pomoże nam przebrnąć przez pojawiające się nieścisłości.

Zobacz aukcje samochodowe USA Copart.

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawy artykuł, ściągał ktoś samochód z USA? Może ktoś się wypowiedzieć czy to się opłaca?

Comments are closed.