5.7 C
Polska
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Audi Connect: Integracja cyfrowa z pojazdem

Poznań, 20 marca 2024 r. Pojazdy Audi przekraczają granice tradycyjnej przyjemności z jazdy, koncentrując się na zaawansowanym ekosystemie technologicznym. Ten system integruje w sobie wszystkie usługi cyfrowe Audi, umożliwiając łatwy dostęp do kluczowych informacji o pojeździe. Funkcjonalności Audi connect oraz aplikacja myAudi oferują sprawne i bezproblemowe łączenie się z najistotniejszymi usługami cyfrowymi.

Łączność w dzisiejszych czasach jest kluczowa. Audi connect łączy kierowcę, samochód i smartfon ze światem, by codzienne życie stało się przyjemniejsze. To rozwiązanie pozwala w czasie rzeczywistym dostarczać informacje o natężeniu ruchu lub utrudnieniach drogowych. To jednak nie koniec – usługa zapewnia planowanie trasy i omijanie przeszkód, ale również wyznaczanie idealnych miejsc na postój i odkrywanie najciekawszych lokalizacji na trasie. 

To idealnie rozwiązanie do planowania tras elektrycznym modelem Audi. Dzięki usłudze Audi connect e-tron planowanie trasy możesz rozpocząć w aplikacji myAudi z domu, za pomocą smartfona. Aplikacja pokaże najnowsze informacje na temat stacji ładowania na zaplanowanej trasie. Nie musisz się martwić, czy poziom naładowania baterii wystarczy, aby dotrzeć do celu. 

myAudi – wszystko z poziomu smartfona
myAudi – wszystko z poziomu smartfona. Zdjęcie: Audi AG

myAudi – wszystko z poziomu smartfona

Istotnym elementem ekosystemu Audi connect jest aplikacja myAudi. To ona zapewnia dostęp do wszystkich informacji o samochodzie, a także o zbliżających się terminach przeglądów. Co więcej, wszystkie wizyty w serwisie u wybranych partnerów Audi można umówić bezpośrednio z poziomu aplikacji. W odpowiednim czasie aplikacja przypomni o zbliżającej się wizycie. 

Wszystkie dane w aplikacji są zawsze aktualne. Regularnie udostępniane są aktualizacje map, które można łatwo przesłać do swojego Audi. myAudi zapewnia również dostęp do wszystkich niezbędnych informacji o samochodzie – można w niej sprawdzić poziom paliwa i oleju, przebieg, stan drzwi, ewentualne ostrzeżenia oraz nadchodzące terminy przeglądów. 

Inforozrywka integruje cyfrowy świat klientów w nowym Audi Q6 e-tron

Nowe Audi Q6 e-tron to kolejny skok technologiczny marki – zarówno pod kątem wydajności, dzięki nowej platformie PPE, jak i nowo opracowanej architekturze elektronicznej E3 1.2. Nowy system informacyjno-rozrywkowy po raz pierwszy wykorzystuje system operacyjny Android Automotive. Dzięki bezprzewodowym aktualizacjom jego treści, w tym najnowsze usługi Audi connect i udoskonalony planer trasy e-tron – dostępne w standardzie, są zawsze aktualne. Aplikacje takie jak YouTube można pobrać za pośrednictwem sklepu z zewnętrznymi aplikacjami, który jest bezpośrednio zintegrowany z MMI i nie wymaga smartfona. 

Sklep zapewnia klientom dostęp do szerokiej gamy aplikacji. W chwili premiery dostępne będą aplikacje z następujących kategorii: muzyka, wideo, gry, nawigacja, parkowanie i ładowanie, produktywność, pogoda oraz serwisy informacyjne. Sklep jest stale rozwijany, a gama aplikacji będzie dostosowywana do specyfiki rynku. 

myAudi - Jak się połączyć?
myAudi – Jak się połączyć? Zdjęcie: Audi AG

Jak się połączyć?

Usługi Audi connect wymagają połączenia pojazdu z internetem. W zależności od kraju, modelu, roku produkcji i konfiguracji pojazd może być wyposażony we wbudowaną aktywną kartę SIM (e-SIM). Aby móc korzystać z niektórych usług (np. hotspot Wi-Fi, strumieniowe przesyłanie multimediów online, radio internetowe, radio hybrydowe, inne usługi oferowane za pośrednictwem aplikacji myAudi), należy zakupić odpowiedni pakiet danych u zewnętrznego operatora. 

Dla pojazdów bez wbudowanej aktywnej karty SIM (e-SIM) można nawiązać połączenie z internetem, korzystając np. z własnej zewnętrznej karty SIM z pakietem danych. Wynikające z tego koszty obciążają klienta. W przypadku niektórych usług, np. raportu o stanie pojazdu (Audi connect z możliwością kontroli samochodu), konieczna jest rejestracja w myAudi, weryfikacja i ustawienie jako główny użytkownik. Jeśli chcesz korzystać z niektórych funkcji aplikacji myAudi, takich jak np. wysyłanie miejsc docelowych do pojazdu, dodatkowo musisz zalogować się do pojazdu za pomocą konta myAudi oraz hasła/PIN z myAudi.

Mariusz Brzeziński
Mariusz Brzeziński
Prowadzenie VW to jak płynąć przez życie z elegancją i precyzją. Każdy zakręt, niczym kolejny rozdział, odkrywa przed nami nowe możliwości, a dźwięk silnika śpiewa pieśń o wolności. W tej maszynie, każda podróż staje się bardziej niż przejażdżką; to dialog z drogą, w którym każdy szczegół, od delikatnego dotyku pedału gazu, do pewności, jaką daje mocne uchwycenie kierownicy, tworzy harmonię ruchu. VW, to nie tylko samochód, to towarzysz przygód, który rozumie pasję do odkrywania... Bywam poetą, ale jestem przede wszystkim miłośnikiem szybkiej i dobrej jazdy. Nazywam się Mariusz Brzeziński, a Vwzone.pl to przestrzeń, w której dzielę się swoją pasją do aut z grupy Volkswagen. Z zawodu jestem mechanikiem, dlatego znajdziecie tu wartościowe porady dotyczące serwisu i warsztatu samochodów, ale również wszelkie nowości motoryzacyjne, porady i informacje. Dzięki forum dostępnym na naszej stronie, możecie dzielić się opinią z innymi użytkownikami i dobrze spędzać czas. Z nami będziecie na bieżąco z premierami samochodów, nowinkami motoryzacyjnymi i wszystkim, czego potrzeba do szczęścia we własnym garażu. No to jazda!
Najnowsze artykuły
- Reklama -
Podobne artykuły
- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(   

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.   

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO