13.7 C
Polska
czwartek, 30 maja, 2024

Audi będzie także dbać o komfort podróży

Poznań, 14 marca 2024 r. W codziennym życiu, gdzie praca, obowiązki domowe i troska o rodzinę zajmują większość czasu, trudno jest znaleźć chwilę na relaks i dbanie o własne dobre samopoczucie. Jednak nawet codzienna podróż samochodem może stać się okazją do odnalezienia spokoju i cichej chwili dla siebie. W tym kontekście usługa Audi active coach oferuje wyjątkowe doświadczenie jazdy, dostarczając spersonalizowane rekomendacje na podstawie analizy danych. Skupia się na poprawie samopoczucia kierowcy przed rozpoczęciem jazdy, w jej trakcie, a także po zakończeniu podróży.

Audi active coach ma prosty cel – zadbać o kierowcę i poprawić jego samopoczucie podczas podróży. Wypełnia ona ten czas, aby zwiększyć skupienie podczas jazdy, poprawić samopoczucie oraz pomaga wyrobić nawyki, które pozwalają się zrelaksować. W jaki sposób Audi active coach pozwala sprawić, aby codzienna jazda była dodatkową dawką dobrej energii?

Przed wyruszeniem w trasę kierowca wybiera swój aktualny nastrój (np. aktywny, zrelaksowany, szczęśliwy), na podstawie którego Audi active coach dobierze i zarekomenduje odpowiednich treści audio z obszernej biblioteki. Są one podzielone na cztery kategorie: Mood Boosters, Soundscapes, Self Coaching i Breathing Exercises. Całość jest zoptymalizowana w taki sposób, aby nie rozpraszać kierowcy podczas jazdy. Dodatkowo, jest ona zintegrowana z usługami Apple, m.in. HealthKit oraz Apple Watch i pozwala na rejestrowanie tętna podczas jazdy i może dostarczyć wskazówek w przypadku różnic w porównaniu ze standardowym tętnem kierowcy. Z Audi active coach można korzystać również poza samochodem, w domu. Oprócz wykonywania ćwiczeń z aplikacji, mogą przeglądać informacje z ostatnich podróży oraz zaplanować ćwiczenia na następną trasę.

Pełna synchronizacja podczas jazdy

Za usługę Audi active coach odpowiedzialna jest Jessica Smetana, Head of Digital Service Health & Wellbeing w Audi Business Innovation GmbH, która opowiedziała, jak usługa wpływa na skupienie i samopoczucie podczas jazdy.

Na rynku istnieje już niezliczona ilość aplikacji zdrowotnych i wspomagających koncentrację. Czy Audi active coach to kolejna tego typu usługa?

To, co odróżnia naszą usługę od innych, to spersonalizowane treści dla kierowców Audi oraz integracja z Apple CarPlay w pojeździe, co umożliwia płynne korzystanie z niej podczas jazdy. Połączenie ćwiczeń poprawiających samopoczucie i rejestrowania tętna sprawia, że Audi active coach jest wyjątkowym produktem na rynku.

Jak korzystać z funkcji rejestrowania tętna podczas jazdy?

Zasadniczo pomiar tętna podczas jazdy jest taki sam, jak podczas joggingu. Po nagraniu możesz sprawdzić, kiedy Twoje tętno znajdowało się poza normalnym zakresem (który określasz jednorazowo w aplikacji) i dlaczego tak się stało. Jest to kolejny sposób, w jaki chcemy zwiększyć świadomość dotyczącą własnego samopoczucia. Porównując zarejestrowaną trasę z zarejestrowanym tętnem, możesz otrzymać sugestie dotyczące zmiany trasy, jeśli poziom tętna wzrasta na określonym odcinku trasy – prawdopodobnie z powodu stresu. Na niektórych trasach może być również odtwarzana relaksująca muzyka lub specjalne ćwiczenia.

Jakiego rodzaju ćwiczenia? I z jakim skutkiem?

Na przykład, jeśli jesteś zestresowany, możesz wybrać uspokajające ćwiczenia oddechowe. Ogólnie rzecz biorąc, Audi active coach pomaga kierowcom zregenerować siły, zrelaksować się i skoncentrować. Idealnie byłoby, gdyby użytkownicy opracowali aktywną rutynę z ćwiczeniami. Wszystkie ćwiczenia są specjalnie dostosowane do podróży samochodem i zaprojektowane tak, aby nie odwracać uwagi od podróży. Są one podzielone na cztery kategorie i pomagają skupić się na nastroju i poziomie energii: Breathing Exercises, Self Coaching, Soundscapes i Mood Boosters.

Kto stworzył te ćwiczenia?

Ćwiczenia w Audi active coach zostały opracowane wspólnie z wybranymi partnerami, takimi jak Calm, LUMEUS, brain.fm, LifeScore, onesome, Mindshine i Vocal Image. Nowe partnerstwa są stale analizowane i rozwijane, aby zaoferować użytkownikom jak najlepsze wrażenia i nowe formaty treści.

Jakie są wymagania techniczne do korzystania z Audi active coach?

Podstawowe wymagania to Apple iPhone i aplikacja Audi stage (która zawiera usługę Audi active coach) oraz pojazd Audi z kompatybilnością z Audi connect. Zegarek Apple Watch jest wymagany do pełnego korzystania ze wszystkich funkcji Audi active coach. Kierowcy Audi nie posiadający Apple Watch, ale smartfona z systemem operacyjnym iOS, mogą korzystać z usługi bez funkcji Driving Insights.

Mariusz Brzeziński
Mariusz Brzeziński
Prowadzenie VW to jak płynąć przez życie z elegancją i precyzją. Każdy zakręt, niczym kolejny rozdział, odkrywa przed nami nowe możliwości, a dźwięk silnika śpiewa pieśń o wolności. W tej maszynie, każda podróż staje się bardziej niż przejażdżką; to dialog z drogą, w którym każdy szczegół, od delikatnego dotyku pedału gazu, do pewności, jaką daje mocne uchwycenie kierownicy, tworzy harmonię ruchu. VW, to nie tylko samochód, to towarzysz przygód, który rozumie pasję do odkrywania... Bywam poetą, ale jestem przede wszystkim miłośnikiem szybkiej i dobrej jazdy. Nazywam się Mariusz Brzeziński, a Vwzone.pl to przestrzeń, w której dzielę się swoją pasją do aut z grupy Volkswagen. Z zawodu jestem mechanikiem, dlatego znajdziecie tu wartościowe porady dotyczące serwisu i warsztatu samochodów, ale również wszelkie nowości motoryzacyjne, porady i informacje. Dzięki forum dostępnym na naszej stronie, możecie dzielić się opinią z innymi użytkownikami i dobrze spędzać czas. Z nami będziecie na bieżąco z premierami samochodów, nowinkami motoryzacyjnymi i wszystkim, czego potrzeba do szczęścia we własnym garażu. No to jazda!

NordVPN Promocja

Najnowsze artykuły
- Reklama -
Podobne artykuły
- Reklama -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(   

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.   

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO