8.5 C
Polska
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Assistance krótkoterminowe pojazdu – kiedy się ono opłaca?

Na drodze potrafią dziać się naprawdę nieprzewidziane rzeczy, dlatego każdy kierowca powinien zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. OC jest normą, jednak nie każdy decyduje się na pakiet assistance. Co również ciekawe, wielu kierowców nie wie, że da się je wykupić krótkoterminowo, a nie na cały rok.

Bez OC ani rusz

Jeśli zastanawiamy się nad zmianą naszego ubezpieczyciela, powinniśmy sprawdzić oc samochodu. Wielu kierowców przepłaca na OC, ponieważ nie są świadomi oferty konkurencji. Często nie warto wykupować ubezpieczenia w tej samej firmie, ponieważ przyzwyczajenia nie zawsze idą w parze z oszczędzaniem.

Kupując OC powinniśmy mieć świadomość tego, że obejmuje ono przede wszystkim rekompensatę szkód, które poniesiemy w wypadku stłuczki lub wypadku na drodze. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że OC tyczy się pojazdu a nie danego kierowcy. 

Assistance krótkoterminowe pojazdu – kiedy się ono opłaca?
Assistance krótkoterminowe pojazdu – kiedy się ono opłaca?

W naszym kraju ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, każdy właściciel pojazdu jest zobowiązany do jego wykupienia. Jednak to kierowca może samemu wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe, z którym chce się związać umową. Właśnie z tego powodu warto zorientować się, jaka oferta będzie dla nas najlepsza. W tym wypadku przepłacanie jest całkowicie pozbawione sensu.

Assistance krótkoterminowe – czy warto z niego korzystać?

Oprócz obowiązkowego OC kierowcy mogą zadbać również o dodatkowe bezpieczeństwo. Wykupienie pakietu assistance jest opcjonalne, jednak czasami bywa nieocenione. Przede wszystkim dzięki niemu mamy świadomość tego, że ubezpieczyciel nie zostawi nas samymi sobie w kiepskiej sytuacji.

Jeśli nasz samochód ulegnie awarii, wówczas możemy liczyć na:

  • jego naprawę, 
  • odholowanie go do serwisu, 
  • pojazd zastępczy.

Oczywiście wszystko zależy od wariantu ubezpieczenia, na jakie się zdecydujemy. 

Często kierowcy uważają, że assistance nie jest im potrzebne, ponieważ OC spełnia wszystkie ich potrzeby. Nie da się ukryć, w wielu przypadkach faktycznie tak jest. Jeśli pojazdu używamy jedynie do jeżdżenia po mieście i nie używamy go do dłuższych tras, wówczas faktycznie jego zakup może być zbędny. Są jednak sytuacje, w których zaczynamy poważniej myśleć o jego zakupie.

Nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że pakiet assistance można zakupić na okres krótkoterminowy. Dzięki temu możemy dodatkowo zabezpieczyć się na przykład podczas wyjazdu na wakacje do obcego państwa. Będąc poza granicami Polski czasem obawiamy się awarii naszego samochodu, ponieważ czujemy, że będziemy zdani wyłącznie na siebie. Właśnie w takich chwilach spokój może zapewnić uprzednie wykupienie assistance. 

Takie ubezpieczenie przeważnie możemy wykupić na 7, 15 lub 30 dni. Jeśli wykupimy najdroższy pakiet, wówczas ubezpieczyciel odpowie nie tylko za zdarzenia wynikające z awarii bądź wypadku, ale również za kradzież naszego pojazdu.

Mariusz Brzeziński
Mariusz Brzeziński
Prowadzenie VW to jak płynąć przez życie z elegancją i precyzją. Każdy zakręt, niczym kolejny rozdział, odkrywa przed nami nowe możliwości, a dźwięk silnika śpiewa pieśń o wolności. W tej maszynie, każda podróż staje się bardziej niż przejażdżką; to dialog z drogą, w którym każdy szczegół, od delikatnego dotyku pedału gazu, do pewności, jaką daje mocne uchwycenie kierownicy, tworzy harmonię ruchu. VW, to nie tylko samochód, to towarzysz przygód, który rozumie pasję do odkrywania... Bywam poetą, ale jestem przede wszystkim miłośnikiem szybkiej i dobrej jazdy. Nazywam się Mariusz Brzeziński, a Vwzone.pl to przestrzeń, w której dzielę się swoją pasją do aut z grupy Volkswagen. Z zawodu jestem mechanikiem, dlatego znajdziecie tu wartościowe porady dotyczące serwisu i warsztatu samochodów, ale również wszelkie nowości motoryzacyjne, porady i informacje. Dzięki forum dostępnym na naszej stronie, możecie dzielić się opinią z innymi użytkownikami i dobrze spędzać czas. Z nami będziecie na bieżąco z premierami samochodów, nowinkami motoryzacyjnymi i wszystkim, czego potrzeba do szczęścia we własnym garażu. No to jazda!
Najnowsze artykuły
- Reklama -
Podobne artykuły
- Reklama -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(   

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.   

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO