Assistance krótkoterminowe pojazdu – kiedy się ono opłaca?

0
329
Assistance krótkoterminowe pojazdu – kiedy się ono opłaca?
Assistance krótkoterminowe pojazdu – kiedy się ono opłaca?

Na drodze potrafią dziać się naprawdę nieprzewidziane rzeczy, dlatego każdy kierowca powinien zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. OC jest normą, jednak nie każdy decyduje się na pakiet assistance. Co również ciekawe, wielu kierowców nie wie, że da się je wykupić krótkoterminowo, a nie na cały rok.

Bez OC ani rusz

Jeśli zastanawiamy się nad zmianą naszego ubezpieczyciela, powinniśmy sprawdzić oc samochodu na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/. Wielu kierowców przepłaca na OC, ponieważ nie są świadomi oferty konkurencji. Często nie warto wykupować ubezpieczenia w tej samej firmie, ponieważ przyzwyczajenia nie zawsze idą w parze z oszczędzaniem.

Kupując OC powinniśmy mieć świadomość tego, że obejmuje ono przede wszystkim rekompensatę szkód, które poniesiemy w wypadku stłuczki lub wypadku na drodze. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że OC tyczy się pojazdu a nie danego kierowcy. 

Assistance krótkoterminowe pojazdu – kiedy się ono opłaca?
Assistance krótkoterminowe pojazdu – kiedy się ono opłaca?

W naszym kraju ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, każdy właściciel pojazdu jest zobowiązany do jego wykupienia. Jednak to kierowca może samemu wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe, z którym chce się związać umową. Właśnie z tego powodu warto zorientować się, jaka oferta będzie dla nas najlepsza. W tym wypadku przepłacanie jest całkowicie pozbawione sensu.

Assistance krótkoterminowe – czy warto z niego korzystać?

Oprócz obowiązkowego OC kierowcy mogą zadbać również o dodatkowe bezpieczeństwo. Wykupienie pakietu assistance jest opcjonalne, jednak czasami bywa nieocenione. Przede wszystkim dzięki niemu mamy świadomość tego, że ubezpieczyciel nie zostawi nas samymi sobie w kiepskiej sytuacji.

Jeśli nasz samochód ulegnie awarii, wówczas możemy liczyć na:

  • jego naprawę, 
  • odholowanie go do serwisu, 
  • pojazd zastępczy.

Oczywiście wszystko zależy od wariantu ubezpieczenia, na jakie się zdecydujemy. 

Często kierowcy uważają, że assistance nie jest im potrzebne, ponieważ OC spełnia wszystkie ich potrzeby. Nie da się ukryć, w wielu przypadkach faktycznie tak jest. Jeśli pojazdu używamy jedynie do jeżdżenia po mieście i nie używamy go do dłuższych tras, wówczas faktycznie jego zakup może być zbędny. Są jednak sytuacje, w których zaczynamy poważniej myśleć o jego zakupie.

Nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że pakiet assistance można zakupić na okres krótkoterminowy. Dzięki temu możemy dodatkowo zabezpieczyć się na przykład podczas wyjazdu na wakacje do obcego państwa. Będąc poza granicami Polski czasem obawiamy się awarii naszego samochodu, ponieważ czujemy, że będziemy zdani wyłącznie na siebie. Właśnie w takich chwilach spokój może zapewnić uprzednie wykupienie assistance. 

Takie ubezpieczenie przeważnie możemy wykupić na 7, 15 lub 30 dni. Jeśli wykupimy najdroższy pakiet, wówczas ubezpieczyciel odpowie nie tylko za zdarzenia wynikające z awarii bądź wypadku, ale również za kradzież naszego pojazdu. Więcej szczegółów można przeczytać tutaj: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/a/co-to-jest-assistance-krotkoterminowe-pojazdu/463.html