2023 Audi RS3 Performance Edition Sportback – rzadkość, która olśniewa

0
74
2023 Audi RS3 Performance Edition Sportback - rzadkość, która olśniewa
2023 Audi RS3 Performance Edition Sportback - rzadkość, która olśniewa

Audi RS3 Performance Edition Sportback 2023 to prawdziwy klejnot wśród samochodów sportowych. Wykończony w pięknej odcieniu Nogaro Blue, ten model wygląda jak w domu na szwedzkich drogach.

RS3 Performance Edition jest wyjątkową wersją już wyjątkowego samochodu, który oferuje nieco więcej mocy – 407 KM – wynikającą z dodatkowego doładowania i kilku modyfikacji układu wydechowego. Choć różnica w wydajności nie jest ogromna, RS3 Performance Edition jest w stanie osiągnąć 100 km/h w około 3,8 sekundy i jest zdolny do osiągnięcia 300 km/h z opcjonalnym pakietem RS Plus Dynamic.

RS3 Performance Edition wyposażony jest standardowo w adaptacyjne zawieszenie i ceramiczne hamulce, a także unikalne 19-calowe koła owinięte w opony Pirelli P Zero Trofeo R. Wizualne ulepszenia obejmują czarne emblematy i czarny tylny dyfuzor, uzupełnione o specjalny emblemat i siedzenia z mikrofibry Dinamica/Nappa w kabinie. Ten konkretny model jest dostępny w kilku opcjach kolorystycznych, w tym Daytona Gray, Arrow Gray, Sebring Black, Sebring Black Crystal i Glacier White.

Jednak to, co sprawia, że RS3 Performance Edition jest naprawdę wyjątkowy, to fakt, że został wyprodukowany tylko w 300 egzemplarzach. Każdy z tych samochodów ma kubełkowe fotele pokryte tkaniną z mikrofibry Dinamica z wytłoczonym wzorem plastra miodu, niebieskie przeszycia, takie też pasy bezpieczeństwa i oblamówkę dywaników podłogowych czy oznaczenie „godziny dwunastej” na obszytym alcantarą wieńcu kierownicy. Każdy z 300 samochodów otrzyma karbonową tabliczkę z numerem seryjnym.

Nowe Audi RS3 Performance Edition pojawi się w salonach na początku 2023 roku.