Volkswagen ID.7 2023 – elektryczny następca Passata

0
435
Volkswagen ID.7 2023
Volkswagen ID.7 2023 - elektryczny następca Passata
Volkswagen ID.7 2023
Volkswagen ID.7 2023 – elektryczny następca Passata

Volkswagen ID.7 został zaprezentowany podczas targów CES w Las Vegas i budzi ogromne zainteresowanie. Czy może spełnić oczekiwania kierowców? Miłośników elektryków ma szansę zachwycić. Auto ma ogromny potencjał, a wciąż nie znamy wszystkich jego cech. Sprawdź, co już wiemy na temat nowego Volkswagena. 

Volkswagen ID.7 – następca Passata rozpoczyna nową erę

Era Volkswagena Passata powoli odchodzi do przeszłości. Wydawało się to niemożliwe, jednak produkcja nowych Passatów dobiega końca. Czeka nas jeszcze jeden model z nadwoziem kombi, a w kolejnych latach będziemy czekać na nowe generacje jego następcy. Volkswagen ID.7 2023 to debiut na który czekamy i z którym, w licznych wcieleniach z pewnością będziemy spotykać w kolejnych latach. W styczniu model ID.7 został zaprezentowany w wersji produkcyjnej i choć nie wszystkie karty zostały odkryte, coraz głośniej się mówi o jego konkurencyjności względem Tesli Model 3.  Warto podkreślić, że nowy VW będzie naprawdę przestronnym samochodem, jego długość to 4940 mm, zaś rozstaw osi wynosi 2969 mm, co zapewnia dużo przestrzeni dla kierowcy oraz pasażerów, a także obszerny bagażnik. 

Nowy Volkswagen ID.7 2023 – akumulator i zasięg do 700 km!

VW ID.7 to elektryk, który powinien nam przynieść frajdę z szybkiej jazdy. Jego design to nie tylko nawiązanie do elektrycznych ID, ale również posiada praktyczne zastosowanie. Każdy detal ma tutaj swoje zastosowanie w aerodynamice. Opór powietrza nie powinien tutaj przeszkadzać nam w zasięgu elektrycznej jazdy. Współczynnik oporu powietrza Cd nowego Vokswagena ID, wynosi 0,23 czyli znacznie lepiej niż inne niemieckie elektryki. Dzięki temu Volkswagen ID zapewni nawet 700 km zasięgu, a energię dostarczy akumulator o pojemności 77 kWh.

Nowy Volkswagen ID – jak wygląda w środku?

Zajrzymy do środka elektrycznego ID.7, bo tam czeka nas kilka przyjemnych elementów. Przede wszystkim na środku kokpitu mamy 15-calowy ekran dotykowy, który jest podświetlany i informuje kierowcę o podstawowych danych. Istnieje jednak możliwość wyposażenia go w wyświetlacz head-up z dodatkowymi możliwościami. 

Nowy model VW otrzyma układ klimatyzacji, który pozwala wykryć zbliżającego się do auta kierowcę i zacząć chłodzić wnętrze w upalne dni lub ogrzewać je zimą. To znaczy, że wejdziemy do odpowiednio ocieplonego lub ochłodzonego pojazdu. 

Smart Air Vents, czyli wloty powietrza, kontrolują przepływ i ustawiają je w taki sposób, aby powietrze jak najszybciej zostało rozprowadzone po kabinie. W przypadku pasażerów, powietrze zostanie kierowane na ich ciała lub poprzez pośrednie wentylowanie wnętrza.

Nowy Volkswagen ID - jak wygląda w środku?
Nowy Volkswagen ID – jak wygląda w środku?

Co się kryje za kamuflażem VW ID.7?

Model ID.7 został zaprezentowany na targach CES w Las Vegas pod kamuflażem, który jednak zdradza kolejne perełki związane z designem tego auta. Przede wszystkim elektryczna limuzyna została pokryta lakierem, który jest interaktywnie podświetlany. Auto ma na sobie aż 40 warstw lakieru, ale część jest przewodząca, a druga część izolująca. Kierowca będzie mógł sterować 22 obszarami karoserii, które będą mogły świecić dzięki elektroluminescencji. Co ciekawe, podświetlenia będą zmieniały się również w rytm muzyki. Na masce umieszczono kody QR, które stanowią interfejs między światem cyfrowym i fizycznym. 

Kiedy premiera Volskwagena ID.7? Niemiecki producent planuje premierę swojej pierwszej elektrycznej limuzyny na drugi kwartał 2023. Na polski rynek auto trafi jeszcze w tym roku.