Sprawdzone sposoby na tanie OC

1
1204

OC to obowiązkowy wydatek dla każdego właściciela samochodu. Choćbyś chciał, nie wymigasz się od niego, jeżeli Twoje auto jest zarejestrowane w Polsce. Na szczęście możesz jak najbardziej obniżyć jego koszt, posługując się sprawdzonymi, bezpiecznymi i legalnymi metodami, o których piszemy poniżej.

Drugi właściciel
Nawet najtańsze ubezpieczenie OC dla młodego lub niedoświadczonego kierowcy, który niedawno zdał egzamin na prawo jazdy, jest bardzo bolesnym wydatkiem. Osoby z tej grupy płacą przysłowie frycowe i muszą pogodzić się z wysokimi składkami – chyba że zarejestrują samochód nie tylko na siebie, ale i na drugiego kierowcę, który może wnieść do polisy wysokie zniżki.

Efekt? OC tańsze nawet o 50%. Zdecydowanie warto skorzystać z tej metody, jeśli jest się narażonym na wysokie ceny obowiązkowego ubezpieczenia. Trzeba jednak pamiętać, że w razie wyrządzenia szkody zniżki są potrącone solidarnie obu właścicielom niezależnie od tego, który z nich był sprawcą.

Porównanie ofert
OC to specyficzne ubezpieczenie, którego zakres zawsze jest taki sam. Jego warunki odgórnie określa ustawa, w związku z czym towarzystwa nie mają prawa ich modyfikować. Dlatego gdzie i za ile byś nie kupił polisy, wszędzie otrzymasz identyczny produkt, czy to będzie PZU, Warta, AXA, Allianz, Gothaer czy jakiekolwiek inne towarzystwo. Wybierając OC, poszukuj więc najtańszej oferty, w czym pomoże Ci wizyta u agenta ubezpieczeniowego lub internetowa porównywarka. Skoro nie ma różnicy, po co przepłacać?

Auto z małym silnikiem
Na wysokość składki OC mocno wpływają parametry auta. Wśród nich największe znaczenie ma pojemność silnika – im ona większa, tym droższe ubezpieczenie. Dlatego jeśli zależy Ci na niskiej składce, zrezygnuj z samochodów z jednostką napędową o dużym litrażu. Znacznie taniej kosztuje OC dla aut z niewielkimi silnikami, których pojemność nie przekracza 2000 cm3.

Jeśli chodzi o parametry pojazdu, dla wysokości składki ubezpieczeniowej liczą się również model i marka. Towarzystwa podwyższają bowiem ceny OC dla samochodów uchodzących za sportowe. BMW, Audi, Mercedes, Honda – polisa dla aut tych i innych podobnych marek jest droższa niż chociażby dla samochodów Skody, Fiata, Volkswagena czy Renault, które są postrzegane jako spokojne.

Bezszkodowa jazda
Bodaj najpewniejszym, ale też czasochłonnym i wymagającym cierpliwości sposobem na tańsze OC jest po prostu bezpieczna jazda. Nie powodując szkód w ruchu drogowym, wraz z biegiem lat otrzymujesz kolejne zniżka. Po kilku latach bez stłuczki, kolizji i wypadku z Twojej winy możesz cieszyć się maksymalnymi upustami w wysokości 60%. Bezpieczeństwo się opłaca!

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z Firmą ubezpieczeniową z Zielonej Góry: (+48) 535 403 858

1 KOMENTARZ

Comments are closed.