19.6 C
Polska
piątek, 14 czerwca, 2024

Nowe opony do auta – kiedy powinniśmy dokonać wymiany?

Opony to bardzo ważny element każdego samochodu, ponieważ to bezpośrednio od nich zależy nasze bezpieczeństwo na drodze. Dlaczego należy wymieniać opony sezonowo, kiedy to robić i czemu lepiej zdecydować się na nowy komplet?

1. Kiedy należy wymienić opony w samochodzie?

2. Najważniejsze powody wymiany ogumienia w aucie

3. Dlaczego warto zdecydować się na nowe opony?

Kiedy należy wymienić opony w samochodzie?

Jakość i dopasowanie opon do aktualnych warunków na drodze to jeden z kluczowych aspektów bezpiecznej jazdy. Opony letnie i zimowe istotnie się od siebie różnią, a także są dedykowane pod inne warunki pogodowe. Co do zasady opony letnie powinniśmy założyć w sytuacji, gdy temperatura regularnie osiąga wartości powyżej 7 stopni Celsjusza, a nawierzchnia jest sucha i wolna od błota pośniegowego. Inną opcją jest wybór opon całorocznych, których nie musimy zmieniać ze względu na porę roku, jednak nadal należy pilnować stopnia ich zużycia.

Nowe opony do auta - kiedy powinniśmy dokonać wymiany?

Najważniejsze powody wymiany ogumienia w aucie

Opony letnie i zimowe są wykonane z różnych mieszanek gumy. Zadaniem tych pierwszych jest utrzymywanie się na suchej i rozgrzanej nawierzchni, przez co ich powierzchnia jest twarda i zbita. Z kolei ogumienie na zimę musi dobrze współpracować z jezdnią śliską, mokrą i pokrytą śniegiem, w związku z czym jest ono bardziej miękkie i „klei się” do drogi. Także układ bieżnika może zmieniać się w zależności od rodzaju opony – w wersjach zimowych jest zwykle bardziej agresywny. Jeżdżenie na niewłaściwym komplecie opon nie tylko naraża nas na wpadnięcie w poślizg, ale także zużywa opony znacznie szybciej oraz powoduje wzrost zużycia paliwa.

Dlaczego warto zdecydować się na nowe opony?

Co do zasady lepiej jest zdecydować się na zakup nowych opon. Dzięki temu mamy pewność, że trzymają one określone przez producenta parametry, a także że spełniają normy bezpieczeństwa niezbędne do jazdy w konkretnych warunkach. Nowe opony samochodowe dają nam również poczucie spokoju, ponieważ nie musimy się zastanawiać, kiedy będziemy potrzebować następnej wymiany. Szczególnie warto zwrócić uwagę na ogumienie dedykowane osobno na zimę oraz lato, ponieważ od jego stanu i jakości zależy, czy samochód będzie dobrze trzymał się drogi i czy nie doświadczymy na przykład zjawiska aquaplaningu.

Mariusz Brzeziński
Mariusz Brzeziński
Prowadzenie VW to jak płynąć przez życie z elegancją i precyzją. Każdy zakręt, niczym kolejny rozdział, odkrywa przed nami nowe możliwości, a dźwięk silnika śpiewa pieśń o wolności. W tej maszynie, każda podróż staje się bardziej niż przejażdżką; to dialog z drogą, w którym każdy szczegół, od delikatnego dotyku pedału gazu, do pewności, jaką daje mocne uchwycenie kierownicy, tworzy harmonię ruchu. VW, to nie tylko samochód, to towarzysz przygód, który rozumie pasję do odkrywania... Bywam poetą, ale jestem przede wszystkim miłośnikiem szybkiej i dobrej jazdy. Nazywam się Mariusz Brzeziński, a Vwzone.pl to przestrzeń, w której dzielę się swoją pasją do aut z grupy Volkswagen. Z zawodu jestem mechanikiem, dlatego znajdziecie tu wartościowe porady dotyczące serwisu i warsztatu samochodów, ale również wszelkie nowości motoryzacyjne, porady i informacje. Dzięki forum dostępnym na naszej stronie, możecie dzielić się opinią z innymi użytkownikami i dobrze spędzać czas. Z nami będziecie na bieżąco z premierami samochodów, nowinkami motoryzacyjnymi i wszystkim, czego potrzeba do szczęścia we własnym garażu. No to jazda!

NordVPN Promocja

Najnowsze artykuły
- Reklama -
Podobne artykuły
- Reklama -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(   

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.   

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock