Hankook wprowadza nowe modele opon Laufenn

1
1913
Hankook wprowadza nowe modele opon Laufenn
Hankook wprowadza nowe modele opon Laufenn

Koreański koncern Hankook, dzięki swojej drugiej marce ogumienia Laufenn, oferuje klientom szereg nowoczesnych rozwiązań, przeznaczonych do samochodów osobowych i SUV. Co odróżnia markę Laufenn, to dostosowanie do różnych preferencji nabywców. Opony te spełniają wymagania kierowców zwracających baczniejszą uwagę na cenę. Hankook wciąż poszerza swoją ofertę ogumienia pod szyldem Laufenn – zamierza zaprezentować nowe modele o wyższej wydajności. Od wiosny 2020 roku Laufenn S FIT EQ+ dla segmentu samochodów sportowych oraz Laufenn G FIT EQ+ dla segmentu turystycznego zastąpią odpowiednie warianty, będące dotychczas w sprzedaży.

Nowa gama opon Laufenn-Plus od wiosny 2020

Nowa generacja opon, produkcji koncernu Hankook, czyli Laufenn-Plus, dzięki zoptymalizowanej mieszance stosowanej w bieżniku, oferuje dużo wyższą wydajność i większą stabilność i precyzję prowadzenia – zarówno na mokrych, jak i suchych nawierzchniach. Nowa gama opon letnich Laufenn, która będzie dostępna na rynku europejskim od wiosny 2020 r., spełni wymagania tych spośród klientów, którzy przywiązują większą wagę zarówno do wydajności, jak i bezpieczeństwa.

Hankook wprowadza nowe modele opon Laufenn
Hankook wprowadza nowe modele opon Laufenn

Grupą docelową produktu, jakim są opony Laufenn, są zwłaszcza osoby zwracające uwagę na przystępną cenę, a jednocześnie nie chcą iść na kompromisy w kwestii bezpieczeństwa. Ogumienie będzie dostępne we wszystkich typowych rozmiarach.

Nowatorska rzeźba bieżnika Hydro-Flow dla aut sportowych

Nowy wariant Laufenn S FIT EQ+ przeznaczony dla samochodów sportowych, cechuje się zaawansowanym technologicznie asymetryczną rzeźbą bieżnika, określaną jako Hydro-Flow. W połączeniu z czterema prostymi rowkami głównymi i starannie zaprojektowanym układem klocków bieżnika bardzo dobrze ogranicza  zjawisko aquaplaningu.

Mieszanka gumowa z dodatkiem krzemionki

Zastosowanie nowoczesnej  mieszanki gumowej drugiej generacji z dodatkiem krzemionki, gwarantuje także skrócenie drogi hamowania, zwłaszcza na mokrych nawierzchniach. Opona S FIT EQ+, dzięki  mostkom łączącym klocki bieżnika, zapewnia większą sztywność żeber. Przekłada się to bezpośrednio na bardzo przyzwoite osiągi oraz wysoką stabilność prowadzenia nawet przy wyższych prędkościach podróży.

Innowacyjny bieżnik dla aut turystycznych

Nowy model ogumienia Laufenn G FIT EQ+, zaprojektowany z myślą o potrzebach segmentu turystycznego, posiada cztero żebrowy bieżnik, który zapewnia płynną, wygodną jazdę autem w bardzo różnych warunkach. Rowki bieżnika charakteryzują się zmienną głębokością, co powoduje szybsze odprowadzanie wody. Równolegle ze specjalnymi  nacięciami poprzecznymi żebra wewnętrznego poprawiają przyczepność na mokrych drogach.

Kluczową rolę w Laufenn G FIT EQ+ pełni również od nowa opracowana mieszanka, wykorzystana w bieżniku. Specjalna warstwa gumowej bazy poniżej bieżnika pomaga zminimalizować opór toczenia, co daje wymierną oszczędność paliwa. Specjalnie opracowany kształt obszaru, gdzie następuje kontaktu opony z nawierzchnią zapobiega nieregularnemu zużyciu, dzięki równomiernemu rozłożeniu ciężaru samochodu na całej szerokości opony. Co ciekawe, klocki bieżnika wykazują różny poziom sztywności w zależności od położenia. Zmniejsza to drgania i hałas, co skutkuje wyraźną poprawą komfortu prowadzenia.

Jak widać, opony Hankook to nie tylko droższe modele o wysokiej wydajności (np. takie jak Ventus). Nie musimy rujnować domowego budżetu, by móc cieszyć się porządnymi oponami, które możemy zamówić przez internet. Marka Laufenn jest tego dobrym przykładem. Hankook to niezwykle rozwojowy koncern, który niezmiennie inwestuje w badania i rozwój, aby oferować swoim nabywcom wysoką jakość w połączeniu z technologiczną innowacją.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.