Czy warto wziąć samochód marki Volkswagen w leasing?

0
342
Czy warto wziąć samochód marki Volkswagen w leasing?
Czy warto wziąć samochód marki Volkswagen w leasing?
Czy warto wziąć samochód marki Volkswagen w leasing?
Czy warto wziąć samochód marki Volkswagen w leasing?

Volkswagen to niemiecka marka samochodowa należąca do koncernu motoryzacyjnego Volkswagen Group (VAG). Wskazujemy najważniejsze korzyści, jakie może odnieść przedsiębiorca decydujący się na leasing auta tego producenta. Skupiamy się zarówno na zaletach samej marki, jak i finansowaniu.

Wieloletnie doświadczenie na rynku motoryzacyjnym

Firma Volkswagen produkuje samochody od 1938 roku, a najpopularniejszy model – Golf – jest sprzedawany od 1974 roku. Wieloletnia obecność na rynku pozwoliła wypracować skuteczne rozwiązania, za którymi podążają inni producenci.

Precyzja i solidność niemieckiej marki

Volkswagen to marka kojarzona z niemiecką solidnością, dokładnością, starannością i skrupulatnością. Każdy samochód tego producenta jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. W połączeniu z wysokiej jakości podzespołami sprawia to, że pojazdy Volkswagena są mało awaryjne i starzeją się powoli.

Wszechstronność oferty

W ofercie tej niemiejskiej marki znajduje się wiele modeli samochodów o różnym nadwoziu. W leasingu do wyboru są SUV-y, crossovery, vany, minivany, pick-upy, sedany, kombi i auta dostawcze. Finansowaniu mogą podlegać auta z silnikiem benzynowym, na olej napędowy, elektryczne i hybrydowe.

Bogata oferta modeli dla osób o różnych wymaganiach

W leasing można wziąć wszystkie popularne modele marki Volkswagen, w tym: up!, Polo, T-Cross, Taigo, Golf, T-Roc, Touran, Tiguan, Passat, Arteon, Touareg oraz ID.

Innowacyjne rozwiązania

Niemiecki producent jest znany z innowacyjnych rozwiązań, m.in. w zakresie bezpieczeństwa, elektromobilności, komfortu i autonomicznej jazdy. W samochodach tej marki znajdują się inteligentne mechanizmy elektroniki, systemy wspomagające jazdę i parkowanie, a także ekonomiczne silniki.

Łatwa dostępność części zamiennych

Volkswagen to obok Toyoty najpopularniejsza marka samochodowa w Polsce. Przedsiębiorcy najczęściej decydują się na leasing Volkswagena Golf, Passat i T-Rock. Duża popularność sprawia, że bez trudu można znaleźć w dobrej cenie części zamienne do tych pojazdów.

Możliwość korzystnej sprzedaży auta po leasingu

Niemiecki samochód dla ludu nie traci szybko na wartości. Po wykupie z leasingu przedsiębiorca może sprzedać go korzystnie na rynku wtórnym – występuje duży popyt na używane pojazdy Volkswagena, które uchodzą za solidne, bezawaryjne i tanie w eksploatacji.

Nieduża wysokość raty leasingowej

Samochody Volkswagena są dostępne w przystępnej cenie. Dlatego można z nich korzystać w firmie przy opłacaniu niedużej raty leasingowej, która nie obciąży zbytnio firmowego budżetu.

Łatwa dostępność finansowania

Leasing Volkswagena jest łatwo dostępny dla przedsiębiorców bez względu na wielkość zatrudnienia, osiągane obroty czy branżę. O finansowanie mogą ubiegać się firmy, które funkcjonują na rynku od minimum 6 miesięcy. Najczęściej możliwe jest zastosowanie uproszczonej procedury weryfikacyjnej. Pozwala to otrzymać decyzję niezwłocznie po złożeniu wniosku wraz z oświadczeniem o wynikach finansowych.

Niska wpłata własna

Można wziąć niemieckiej produkcji auto w leasing bez wysokiego wkładu własnego. Niektóre firmy leasingowe oferują finansowanie nawet z zerową wpłatą własną.

Elastyczne warunki leasingu

Warunki finansowania można dostosowywać do potrzeb leasingobiorcy zarówno przed zawarciem umowy, jak i w jej trakcie. Leasing jest elastyczny m.in. pod względem długości trwania, wysokości rat, harmonogramu spłaty czy sposobu zakończenia umowy. Przedsiębiorca może zdecydować się na wykup lub zrezygnować z takiej możliwości – zwraca wtedy pojazd firmie leasingowej i może wziąć w leasing nowy model.

Brak zamrażania kapitału

Decyzja o leasingu pozwala uniknąć zamrażania firmowego kapitału. Przedsiębiorca spłaca pojazd w formie niedużych rat, a zaoszczędzone pieniądze może przeznaczyć na rozwój swojego biznesu.

Nieosłabianie zdolności kredytowej

Leasing samochodu w żadnym stopniu nie przyczynia się do obniżenia zdolności kredytowej leasingobiorcy. Zachowuje on więc możliwość sfinansowania kredytem innych inwestycji dla swojej firmy.