Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 3 [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Jetta A2 Coupe] "Mein weiss coupe" by mlodociany
PostWysłany: Nie 23 Gru, 2012 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 28 Paź, 2008
Posty: 95
Skąd: TOP / TK
Gadu-Gadu: 9152366
Auto: Jetta A2 Coupe
Witam
Posiadam Jette A2 Coupe, auto kupiłem pod koniec wakacji tego roku i do tego czasu parę rzeczy w nim już zmieniłem i trochę tajli też zebrałem. Mam swoja wizje na to auto i staram się wprowadzać ją sukcesywnie w życie. Moja wizja to nie jest typowe iście w określonym kierunku (Np.: US, German itp.), będzie to taki Misz-masz… . Wiem, że nie każdemu się spodoba ale najważniejsze żeby podobało się mi. Niestety większość foto robione tępym ołówkiem i nie powalają jakością...

Image

MODEL: Jetta A2 Coupe 91r.
SILNIK: 1.6D --> 2.0 ABA --> 2.0 ABF
MODY POD MASKA: wymiany bieżące, SWAP, short shifter home made na wzór wyrobu Neuspeed, szersza chłodnica z Toledo 1 (dwa wiatraki)
ZAWIESZENIE: była podwyższona seria, a jest przód komplet MTS, tył amory Koni + springi FK
UKŁAD HAMULCOWY: jeszcze seria
WNĘTRZE: była seria -> jest komplet z MK3 GT -> będzie Recaro z MK 3 GTI Edition, Fader, zaślepka radia Votex, brzęczyk nie wyłączonych świateł GM (będzie zamiana na ori VAG 292), C-Box na kasety,
AUDIO: jeszcze brak
NADWOZIE: szerokie zderzaki, hak, pakiet, twarde podszybie, ori szyber, wzmocnienia drzwi, siatka przeciw listowiu, wygłuszenie maski, szyba przednia z zielonym paskiem, czarny znaczek w grillu,
KOLA: póki co seria, ale jest już pewien pomysł…
PLANY: więcej mocy, gwint, dobre koło, odnowienie lakieru i masę innych rzeczy... wszystko zależne od €€..

Graty czekające na założenie:
+ Końcowy z MK2 GTI 8V
+ Znaczek Coupe z Polo 2F
+ Znaczki GT w błotniki
+ Brewka
+ Lampy tył US
+ Pompa hamulcowa 22mm + duże serwo
+ Wspomaganie
+ Lifty maski
+ Centralny
+ Elektryka szybra
+ Elektryka szyb
+ Rączki z GTI
+ Recaro z MK3 GTI Edition
+ Hamulce 280mm na przód
+ Tarcze tył
+ Odważnik wybieraka biegów na wzór wyrobu Neuspeed
+ Grzane spryski
+ Lusterka US
+ MFA
+ Miękka deska
+ Belka tył ze stabilizatorem
+ Smoked front
+ Czarny dywan
+ Lusterka grzane
+ Rozpórka tył
+ Czarny sufit kpl

W planach:
- Podstawka pod filtr kabinowy
- Blenda US
- 3 stop US
- Lotka
- Pasy US
- Mały clean pod maską
- Rozpórki przód

Więcej foto:

Jeszcze z aukcji:
ImageImage

W drodze do domu i jedno już u mnie w garażu. I tu wielkie podziękowania dla kumpla ze towarzyszył mi w drodze po spełniające się marzenie...
Co prawda momentami było mi ciężko za nim nadarzyć ale różnica ~180KM robiła swoje... :P
ImageImageImage

Zawias tył "seria" i obniżenie...
ImageImage

Mały spot w Kielcach...
ImageImageImageImage

Nowe serducho...
Image

Kilka foto ze SWAPu...
ImageImageImageImage
ImageImageImage

Przymiarka kola u kumpla być może zagości w przyszłym sezonie ale w innej kolorystyce...
Image

W niedługim czasie dorzucę jeszcze jakieś foto...

Edit: 01.01.2k13 Noworoczny UP...

Przy okazji kilka fotek na nowy rok...
Jeszcze parę detali(ogarnąć dolot, itd) i SWAP będzie mechanicznie ukończony... Na estetyke przyjdzie czas bez obaw...
Image

Przy okazji wpadły jeszcze dodatkowo:
-"rękaw termiczny" na przewody paliwowe z MK3 GTI,
-zegary z obrotkiem ze wskazówkami pomalowanymi na czerwono(foto przed malowaniem),
-"łapacz powietrza" do puszki filtra z Jetty GT,
ImageImageImage

Oraz nowe stołki i kanapa(brak foto) czekają na montaż na nowy sezon, ale najpierw jak warunki tylko pozwolą będzie pranie i naprawa części siedziska kierowcy(na foto wyglądają na brudniejsze niż w rzeczywistości):
Image

EDIT 24.03.2013...
Mały "wiosenny" UP...
Nie zdążyłem założyć zegarów z obrotkiem, a tu trafił się cały komplet MFA...
Zegary przed i po detjuninku i reszta kompletu:
ImageImageImageImage

Znalazło się tez kilka innych detali, niektóre z nich:
-czarne słoneczniki:
-emblematy GT w błotnik:
-uchylne "cykor-łapki":
-kontrolki od ręcznego: jedna z ABS, druga z kierunkami przyczepy:
-"wspomagacz sprzęgła":
ImageImageImageImage Image

A tu lampy do frontu który powoli rozkminiam...
ImageImage

Uprzedzam domysły: nie będzie to "Golfo front", jest plan na coś bardziej wymyślnego...Image

EDIT 29.05.2013...
Mały up celem przetarcia kurzu z tematu...
Jetta obecnie przechodzi drobne rekonstrukcje blacharskie i inne poprawki po poprzednich właścicielach...
Wszystko wykonuje praktycznie sam i z tego też powodu idzie to niestety bardzo mozolnie, zwłaszcza że co i raz muszę się oderwać żeby reanimować inne pojazdy..

W między czasie doszło parę nowych elementów mej skromnej układanki:
Przy sprzątaniu garażu odnalazło się szkło lusterka z Jetty US:
Image

Komplet luster w prądzie z Golfa GL (trzeba będzie to jakoś ożenić ze szkłem US):
Image

Kiera Votex:
Image

Kontrolka ręcznego plus niezapięte pasy:
Image

Miękka deska:
Image

Szeroki hokej (ORI):
Image

Siłownik centralnego do klapki wlewu:
Image

Udało się także skompletować hamulce na przód 280mm:
Zwrotnice: Passat B3
Tarcze: MK2 G60
Zaciski: MK3 GTI (Girling 54)
Image

Trafiły się też okazyjnie ATS CUP 15x7J ET28...
Image

...ale że Cup-y nigdy mi jakoś nie pasowały to dokonana została wymiana na FONDMETAL 15x7J ET 24...
Image

...które prawdopodobnie pójdą do innego Coupe bo są widoki na coś innego/ciekawszego...

Przy okazji wizyty na rozpoczęciu sezonu w Połańcu wpadły boczki z MK2 od piotrek12378 co by lepiej spasować kanapę od MK3. Miło było poznać i wielkie podziękowania z mej strony, oby przy następnej okazji spotkały się też i Jetty...
Image Uploaded with fotem.pl

EDIT 3.10.2013...
Trochę odkopie temat z forumowych czeluści tego działu...
Od ostatniego posta z Jettą dzieje się na tyle na ile czas pozwala, a że co trochę wypadają sprawy ważne/pilne/nie do odłożenia, więc niestety prace idą bardzo mozolnie...

Jak do tej pory część działań skupiona była głównie na pozbywaniu się nieprzyjaciela - rdzy, część na poprawkach poprzednich "właścicieli/fachowców", a raczej partaczy (nie wiem kto to robił ale odj**ł taką fuszere, że tylko pod ścianę i wynagrodzić kilkoma gramami ołowiu :killer: ), oraz wstawieniu/przygotowaniu kilku rzeczy pod moje "widzi mi się"...

Także wszelkie oznaki korozji, fragmenty skorodowane lub spaprane zostały usunięte/wymienione i zabezpieczone... Mam nadzieje że długo się nic złego nie pokaże... :faja:
Wymieniłem praktycznie wszystkie przewody hamulcowe bo dosłownie sypały się w rękach...
Wspawałem na stałe rozpórkę między kielichy z tyłu, specjalnie profilowaną aby była podporą dla półki bo...
...została usunięta ściana grodziowa i wstawione mocowania pod dzieloną kanapę z MK3...
Skompletowałem także kilka elementów poszycia zewnętrznego, które miały zbyt duże defekty (coś miałem, a także znów poratował piotrek12378 )
Tak na przyszłość wyleciały też ranty z tyłu...
Na daną chwilę zostały jeszcze ostatnie poprawki i Jetta przejeżdża do innego garażu w celu nabrania barwy L90E...
Fotek budy nie ma bo i na razie nie ma co pokazywać, jak będzie ogarnięta to będą fotki i będziecie mogli mi powytykać...
Część z chemii na tę okoliczność:
Image

Niektóre elementy zostały wypiaskowane, zabezpieczone i odmalowane w czerń:
-:belka pod silnik i chłodnice,
- belka tył (do której wstawiony został stabilizator 33mm + nowe tuleje) razem z mocowaniami do nadwozia,
- korektor siły hamowania, zaciski przód i pompa hamulcowa 22mm
- opaski pod bak...
ImageImageImage

Wpadło także kilka dodatkowych fantów do Coupe-ty:
- prawy kierunek FIFFT Black (przygarnę lewy),
- czujnik poziomu płynu spryskiwaczy,
- full komplet elektryki szybra z Audi 80 B4,
ImageImageImage

Kolejny UP najprędzej po lakierowaniu...

EDIT 11.12.2k13...
A tymczasem.... Kolejny UP w temacie…

Doszło parę rzeczy od ostatniej aktualizacji…
Ogarnąłem kolektor rurowy 4-2-1, będzie owinięty jeszcze bandażem który już czeka, ale to z czasem.
Uspawałem kompletny wydech 2,25”.
Wpadła mi w ręce podstawka filtra oleju z wyjściem na zewn. chłodnice i termostatem.
Rozkleiłem lampy w celu „usmolenia” (do ogarnięcia w wolnej chwili).
Image ImageImage


No i najważniejsze….
Image
Buda wróciła w weekend z malowania i zabieram się do powolnego jej uzbrajania…

EDIT:30.03.2014
Pierwszy UP w roku 2k14… :yes2:

Jetta nie zginęła i ma się coraz lepiej, składanie idzie mozolnie ale do przodu...
Swego czasu zrobione parę rzeczy m.in. : regeneracja nagrzewnicy i przepustnic nawiewów, nowe maty na podłogę, filce…
Image Image

Ogarnąłem ori wiązki elektryczne do wnętrza, a także dodałem co nieco od siebie (El szyber, lampki w drzwi, oświetlenie schowka, antena, roleta, El szyby, El lusterka, audio)
Image

Następna w kolejce była tapicerka…
Z racji, że sufit był w agonii został obdarty ze skóry, połatany i oklejony na nowo, tak samo jak szyber i zmodyfikowana pod elektrykę osłona.
Image Image

Taki sam los spotkał słupki A, B i C, a także listwę sufitu.
Image

Reanimacji nie oparła się także półka. Ze zwykłej szarej sedanowej stworzyłem „custom black coupe”
Image

Tym samym tylko boczki przestały pasować do ciemnej koncepcji wnętrza więc też dostały owy materiał, ale tak jak w oryginale został on połączony ze skajem (przy okazji zaślepiłem otwory po korbkach i popielniczce tył)
ImageImageImage

Przy składaniu założyłem także czekające ori czarne słoneczka i uchylne cykorłapki zGTI.
Image

Okleiłem na nowo słupki B.
Image

Smoked już czeka gotowy, choć nadal trochę za jasne jak dla mnie…
Image

Od ostatniego aktuala wpadło także kilka innych tajli:
- Gwint TA Technix (czyszczenie, rozruszanie, malowanie)
- Uchylny szyber z Audi B2
- Lampki drzwi z VB
Image Image Image Image

A dziś z nudów pobawiłem się troszkę z końcówkami wydechu, miałem odnawiać ich malowanie na czarno ale się chyba przekonuje do świecidełek... :guma:
ImageImage

EDIT: 19.04.2014
Coś tam zadziałałem z komorą....
Najpierw małe mycie...
Image
Później jakieś przygotowania i malowanie...
ImageImage
Po malowaniu wygląda tak...
ImageImageImage
W między czasie owinąłem kolektor bandażem(nie mam foty całego) i odświeżyłem trochę silnik...
Image Image
Obecnie składam w całość...
Image

EDIT: 03.05.2k14...
No i wyjechała z garażu i zaliczyła pierwszy zlocik...
Rzecz jasna pierwsze kilometry pokazały co jest do poprawki ale już zacząłem ogarniać...

Ostatnie chwile przed wyjazdem na Rozpoczęcie sezonu StaszoVW.pl
Image
I jakieś fotki z neta już na miejscu...
Image Image
Image Image Image
Jak już ogarnę poprawki, trzeba będzie cyknąć jakąś małą sesyjkę...

EDIT 08.02.2k15
Odśnieżam nieco temat w 2k15...:)
Dla przypomnienia tak Jetta prezentowała się w zeszłym sezonie w drodze do i w Bałtowie z ekipą StaszoVW.pl.
ImageImageImageImageImage
ImageImageImageImageImageImage

Wiele się z Białą nie działo w miedzy czasie z różnych względów.
Główną zmianą zeszłego sezonu jest legalizacja silnika 2.0 i rejestracja na TOP-owe blachy...Image
Było też kilka zmian kół, po tym jak Fondmetale poszły w świat, odkupiłem od brata złotą stal z Clio 16v (6,5x15 175/55) z zamiarem poszerzenia ale zostaną tylko jako koło zimowe. W wolnej chwili przymiarka Paraboli z Bory brata, gdyby nie rozstaw i balon to całkiem całkiem... Później trafiły się okazyjnie Intry i był pomysł modzenia w kierunku 2/3tlg.
ImageImageImage

Aczkolwiek dopadła mnie refleksja że 15" to za mało, więc Intry pcham dalej i rozglądam się za czymś innym - większym...
Przeglądając z wieczora OLX trafiłem na ciekawe ogłoszenie, rano telefon, a dwa dni później w drogę...
ImageImage
Po przywiezieniu nowego nabytku niezwłoczna przymiarka. No i prezentuje się to tak. ET jest na tyle duże że trzeba będzie się wspomóc dystansami.
FK Edition 8x17" ET 35 i 9x17 ET 30
ImageImageImageImageImage

EDIT 01.01.2.016V
Czas odgruzować trochę temat... :hmm:
W tym roku jetta praktycznie się nie ruszała z garażu, a jak już wyjechała to zmieniła miejsce zamieszkania i straciła serce...

Rzecz jasna nie zmieniła właściciela, a dostała swoje własne stanowisko w nowym garażu.
A teraz cytując sam siebie:
mlodociany napisał(a):
Kur... następny ABF... :facepalm:

:hahaha:

Image
Ale cóż okazja czyni złodzieja, trafił się Tolek pod nosem za półdarmo to nie ma co wybrzydzać... :-B
Razem z silnikiem wpada zawias z Toledo (belka tył, sanki, belka przód), wspomaganie, jeszcze większa chłodnica, wybierak na linki i najprawdopodobniej skrzynia CDA, rozstaw 5x100 jako ułatwienie pod nowe felgi, ale o nich przy następnej okazji... :)

Tak więc wszystkiego najlepszego w nowym 2.016V roku. :yes2: :piwko:

EDIT 16.01.2k16
Jetta troszkę utyła w kołach gdyż zawias z Tolka już na miejscu więc doszło ~1,5cm na stronę.
Okazyjnie trafiły się żółte tuleje PU do tylnej belki, dojdą też przednie ale jak obecne się wyhuśtają.

Swego czasu zebrało się kilka drobiazgów do Jetty:
-próg bagażnika
-regulacje pasów(będzie oklejona materiałem jak obecne)
-puszka z Golfa GTD
-owiewki heko
-dojazdówka 15"
-nawiew na nogi pasażerów z tyłu
ImageImageImageImageImage

No i trafiło się też coś na du*ę... :D
///////Hella Rot-schwarz///////
Po przymiarce trafiły do pudełka i czekają na polerkę oraz montaż po skończonych innych pracach... :guma:
ImageImage


CDN..... :)


Ostatnio edytowany przez mlody90, Sob 16 Sty, 2016, edytowano w sumie 1 raz

Offline
 Profil    9152366
 
 Temat postu: Re: [Jetta A2 Coupe] "Mein weiss coupe" by mlodociany
PostWysłany: Nie 23 Gru, 2012 
VW Master
VW Master

Rejestracja: Sob 11 Cze, 2011
Posty: 247
Skąd: Jarocin
Gadu-Gadu: 0
Auto: Bora V5
Plany zacne tera tylko czekać na fotki z spełniania ich. Będę śledził :ok:



_________________
Aktualnie Bora 2.3 v5 99'
White Cabby USA 99'
Scirocco GTX 87'
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Jetta A2 Coupe] "Mein weiss coupe" by mlodociany
PostWysłany: Nie 23 Gru, 2012 
VW Zone Master
VW Zone Master

Rejestracja: Nie 03 Maj, 2009
Posty: 796
Gadu-Gadu: 9060162
Ja mam czarny dywan a przydał by mi się szary szkoda ze daleko mieszkasz szło by zrobić podmianke :)



_________________
Jetta a2 viewtopic.php?f=98&t=101375&view=unread#unread

Były Golf mk2 viewtopic.php?f=98&t=76885&hilit=retro+euros
Offline
 Profil    9060162
 
 Temat postu: Re: [Jetta A2 Coupe] "Mein weiss coupe" by mlodociany
PostWysłany: Wto 01 Sty, 2013 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 28 Paź, 2008
Posty: 95
Skąd: TOP / TK
Gadu-Gadu: 9152366
Auto: Jetta A2 Coupe
Przemo66, dąże do ich spełnienia... ;)

eurosss, z chęcią bym się zamienił, a skąd jesteś może by coś wymyslil... :ok:

01.01.2k13 Noworoczny UP... :yes2: :piwko:

Przy okazji kilka fotek na nowy rok...:)
Jeszcze parę detali(ogarnąć dolot, itd) i SWAP będzie mechanicznie ukończony...:) Na estetyke przyjdzie czas bez obaw...:)
Image

Przy okazji wpadły jeszcze dodatkowo:
-"rękaw termiczny" na przewody paliwowe z MK3 GTI,
Image

-"łapacz powietrza" do puszki filtra z Jetty GT,
Image

-zegary z obrotkiem ze wskazówkami pomalowanymi na czerwono(foto przed malowaniem),
Image

Oraz nowe stołki i kanapa(brak foto) czekają na montaż na nowy sezon, ale najpierw jak warunki tylko pozwolą będzie pranie i naprawa części siedziska kierowcy(na foto wyglądają na brudniejsze niż w rzeczywistości):
Image



_________________
"Mein weiss coupe" -> viewtopic.php?f=98&t=81530

Image
ImageImage


Sprzedam graty
https://picasaweb.google.com/mlody.997x/GIEDA#
Offline
 Profil    9152366
 
 Temat postu: Re: [Jetta A2 Coupe] "Mein weiss coupe" by mlodociany
PostWysłany: Czw 30 Maj, 2013 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 28 Paź, 2008
Posty: 95
Skąd: TOP / TK
Gadu-Gadu: 9152366
Auto: Jetta A2 Coupe
Mały up celem przetarcia kurzu z tematu... :)

Nie zdążyłem założyć zegarów z obrotkiem, a tu trafił się cały komplet MFA...:)
Zegary przed i po detjuninku...:)
ImageImage
Reszta kompletu:
ImageImage
Znalazło się tez kilka innych detali, niektóre z nich:
-czarne słoneczniki:
Image
-emblematy GT w błotnik:
Image
-uchylne "cykor-łapki":
Image
-kontrolki od ręcznego: jedna z ABS, druga z kierunkami przyczepy:
Image
-"wspomagacz sprzęgła":
Image
A tu lampy do frontu który powoli rozkminiam...:)
ImageImageImage
Uprzedzam domysły: nie będzie to "Golfo front", jest plan na coś bardziej wymyślnego...Image

Jetta obecnie przechodzi drobne rekonstrukcje blacharskie i inne poprawki po poprzednich właścicielach... :banghead:
Wszystko wykonuje praktycznie sam i z tego też powodu idzie to niestety bardzo mozolnie, zwłaszcza że co i raz muszę się oderwać żeby reanimować inne pojazdy.. :roll:

W między czasie doszło parę nowych elementów mej skromnej układanki:
Przy sprzątaniu garażu odnalazło się szkło lusterka z Jetty US:
Image
Komplet luster w prądzie z Golfa GL (trzeba będzie to jakoś ożenić ze szkłem US):
Image
Kiera Votex:
Image
Kontrolka ręcznego plus niezapięte pasy:
Image
Miękka deska:
Image
Szeroki hokej (ORI):
Image
Siłownik centralnego do klapki wlewu:
Image
Udało się także skompletować hamulce na przód 280mm:
Zwrotnice: Passat B3
Tarcze: MK2 G60
Zaciski: MK3 GTI (Lucas 54)
Image
Trafiły się też okazyjnie ATS CUP 15x7J ET28...
Image
...ale że Cup-y nigdy mi jakoś nie pasowały to dokonana została wymiana na FONDMETAL 15x7J ET 24...
Image
...które prawdopodobnie pójdą do innego Coupe bo są widoki na coś innego/ciekawszego... :P

Wpadły też boczki z MK2 od piotrek12378 co by lepiej spasować kanapę od MK3.
Image



_________________
"Mein weiss coupe" -> viewtopic.php?f=98&t=81530

Image
ImageImage


Sprzedam graty
https://picasaweb.google.com/mlody.997x/GIEDA#
Offline
 Profil    9152366
 
 Temat postu: Re: [Jetta A2 Coupe] "Mein weiss coupe" by mlodociany
PostWysłany: Czw 30 Maj, 2013 
VW Master
VW Master

Rejestracja: Sob 11 Cze, 2011
Posty: 247
Skąd: Jarocin
Gadu-Gadu: 0
Auto: Bora V5
No niezłe graty żeś pozbierał piwko oby tak dalej



_________________
Aktualnie Bora 2.3 v5 99'
White Cabby USA 99'
Scirocco GTX 87'
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Jetta A2 Coupe] "Mein weiss coupe" by mlodociany
PostWysłany: Nie 15 Gru, 2013 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 28 Paź, 2008
Posty: 95
Skąd: TOP / TK
Gadu-Gadu: 9152366
Auto: Jetta A2 Coupe
Przemo66, dzieki piwko a to jeszcze nie koniec... :D

Trochę odkopie temat podpierając się postami z innego forum... :)

Od ostatniego posta z Jettą dzieje się na tyle na ile czas pozwala, a że co trochę wypadają sprawy ważne/pilne/nie do odłożenia, więc niestety prace idą bardzo mozolnie... :roll:

Jak do tej pory część działań skupiona była głównie na pozbywaniu się nieprzyjaciela - rdzy, część na poprawkach poprzednich "właścicieli/fachowców", a raczej partaczy (nie wiem kto to robił ale odj**ł taką fuszere, że tylko pod ścianę i wynagrodzić kilkoma gramami ołowiu :evil: ), oraz wstawieniu/przygotowaniu kilku rzeczy pod moje "widzi mi się"... ;)

Także wszelkie oznaki korozji, fragmenty skorodowane lub spaprane zostały usunięte/wymienione i zabezpieczone... Mam nadzieje że długo się nic złego nie pokaże... :D
Wymieniłem praktycznie wszystkie przewody hamulcowe bo dosłownie sypały się w rękach...
Wspawałem na stałe rozpórkę między kielichy z tyłu, specjalnie profilowaną aby była podporą dla półki bo...
...została usunięta ściana grodziowa i wstawione mocowania pod dzieloną kanapę z MK3...
Skompletowałem także kilka elementów poszycia zewnętrznego, które miały zbyt duże defekty (coś miałem, a także znów poratował piotrek12378)
Tak na przyszłość wyleciały też ranty z tyłu...
Na daną chwilę zostały jeszcze ostatnie poprawki i Jetta przejeżdża do innego garażu w celu nabrania barwy L90E... :P
Fotek budy nie ma bo i na razie nie ma co pokazywać, jak będzie ogarnięta to będą fotki i będziecie mogli mi powytykać...
Część z chemii na tę okoliczność:
Image

Niektóre elementy zostały wypiaskowane, zabezpieczone i odmalowane w czerń:
-:belka pod silnik i chłodnice,
- belka tył (do której wstawiony został stabilizator 33mm + nowe tuleje) razem z mocowaniami do nadwozia,
- korektor siły hamowania, zaciski przód i pompa hamulcowa 22mm
- opaski pod bak...
ImageImageImage

Wpadło także kilka dodatkowych fantów do Coupe-ty:
- prawy kierunek FIFFT Black (przygarnę lewy),
- czujnik poziomu płynu spryskiwaczy,
- full komplet elektryki szybra z Audi 80 B4,
ImageImageImage

Doszło parę rzeczy od ostatniej aktualizacji…
Ogarnąłem kolektor rurowy 4-2-1, może nie kwas ale będzie na początek, zostanie owinięty jeszcze bandażem który już czeka, ale to z czasem.
Uspawałem kompletny wydech 2,25”.
Wpadła mi w ręce podstawka filtra oleju z wyjściem na zewn. chłodnice i termostatem.
Rozkleiłem lampy w celu „usmolenia” (do ogarnięcia w wolnej chwili).
Image ImageImage


No i najważniejsze…. :D
Image
Buda wróciła w weekend z malowania i zabieram się do powolnego uzbrajania wnętrza… :)



_________________
"Mein weiss coupe" -> viewtopic.php?f=98&t=81530

Image
ImageImage


Sprzedam graty
https://picasaweb.google.com/mlody.997x/GIEDA#
Offline
 Profil    9152366
 
 Temat postu: Re: [Jetta A2 Coupe] "Mein weiss coupe" by mlodociany
PostWysłany: Nie 30 Mar, 2014 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 28 Paź, 2008
Posty: 95
Skąd: TOP / TK
Gadu-Gadu: 9152366
Auto: Jetta A2 Coupe
Pierwszy UP w tym roku…

Jetta nie zginęła i ma się coraz lepiej, składanie idzie mozolnie ale do przodu...
Swego czasu zrobione parę rzeczy m.in. : regeneracja nagrzewnicy i przepustnic nawiewów, nowe maty na podłogę, filce…
Image Image

Ogarnąłem ori wiązki elektryczne do wnętrza, a także dodałem co nieco od siebie (El szyber, lampki w drzwi, oświetlenie schowka, antena, roleta, El szyby, El lusterka, audio)
Image

Następna w kolejce była tapicerka…
Z racji, że sufit był w agonii został obdarty ze skóry, połatany i oklejony na nowo, tak samo jak szyber i zmodyfikowana pod elektrykę osłona.
Image Image

Taki sam los spotkał słupki A, B i C, a także listwę sufitu.
Image

Reanimacji nie oparła się także półka. Ze zwykłej szarej sedanowej stworzyłem „custom black coupe”
Image

Tym samym tylko boczki przestały pasować do ciemnej koncepcji wnętrza więc też dostały owy materiał, ale tak jak w oryginale został on połączony ze skajem (przy okazji zaślepiłem otwory po korbkach i popielniczce tył)
ImageImageImage

Przy składaniu założyłem także czekające ori czarne słoneczka i uchylne cykorłapki zGTI.
Image

Okleiłem na nowo słupki B.
Image

Smoked już czeka gotowy, choć nadal trochę za jasne jak dla mnie…
Image

Od ostatniego aktuala wpadło także kilka innych tajli:
- Gwint TA Technix (czyszczenie, rozruszanie, malowanie)
- Uchylny szyber z Audi B2
- Lampki drzwi z VB
Image Image Image Image

A dziś z nudów pobawiłem się troszkę z końcówkami wydechu, miałem odnawiać ich malowanie na czarno ale się chyba przekonuje do świecidełek :]
ImageImage

Na daną chwile chyba wszystko, choć znając mnie pewnie o czymś i tak zapomniałem więc dodam przy następnej okazji… piwko



_________________
"Mein weiss coupe" -> viewtopic.php?f=98&t=81530

Image
ImageImage


Sprzedam graty
https://picasaweb.google.com/mlody.997x/GIEDA#
Offline
 Profil    9152366
 
 Temat postu: Re: [Jetta A2 Coupe] "Mein weiss coupe" by mlodociany
PostWysłany: Nie 30 Mar, 2014 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 21 Wrz, 2008
Posty: 332
Skąd: Pacanów
Gadu-Gadu: 9813948
Auto: Audi A6 i passatb4 combo
Dobrze działasz, bedziesz na otwarciu w połańcu ? te lampki w drzwiach troche nie tego no ale co kto lubi

FONDMETALe zostają? czy wpadnie coś ciekawego ?



_________________
Alustal garage
Offline
 Profil    9813948
 
 Temat postu: Re: [Jetta A2 Coupe] "Mein weiss coupe" by mlodociany
PostWysłany: Nie 30 Mar, 2014 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 28 Paź, 2008
Posty: 95
Skąd: TOP / TK
Gadu-Gadu: 9152366
Auto: Jetta A2 Coupe
Stalu Połaniec to dla mnie deadline, muszę być! Mi się widzą te lampki ale szanuję zdanie innych... :ok:

Koło na razie takie, a nie inne z racji ograniczonego budżetu, niestety dotychczasowe działania mnie trochę wypompowały z kasy i w najbliższym czasie raczej zmiany nie będzie, ale nie mówię że to niemożliwe... :D



_________________
"Mein weiss coupe" -> viewtopic.php?f=98&t=81530

Image
ImageImage


Sprzedam graty
https://picasaweb.google.com/mlody.997x/GIEDA#
Offline
 Profil    9152366
 
 Temat postu: Re: [Jetta A2 Coupe] "Mein weiss coupe" by mlodociany
PostWysłany: Nie 30 Mar, 2014 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 12 Sie, 2012
Posty: 54
Gadu-Gadu: 5589892
Auto: VW JETTA A2 COUPE
czekam na foty jak to wyglada juz poskładane wraz z boczkami itp


Offline
 Profil    5589892
 
 Temat postu: Re: [Jetta A2 Coupe] "Mein weiss coupe" by mlodociany
PostWysłany: Pon 31 Mar, 2014 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 30 Cze, 2011
Posty: 18
Skąd:
Gadu-Gadu: 7690660
Auto: mk2 fire&ice
fajnie sobie działasz-oby tak dalej ;) czekam jak reszta na aktualne zdjęcia



_________________
JETRONIK

mk2 fire&ice co nie jedzie
Offline
 Profil    7690660
 
 Temat postu: Re: [Jetta A2 Coupe] "Mein weiss coupe" by mlodociany
PostWysłany: Nie 06 Kwi, 2014 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 28 Paź, 2008
Posty: 95
Skąd: TOP / TK
Gadu-Gadu: 9152366
Auto: Jetta A2 Coupe
err_A2_coupe, w tym tygodniu może cyknę fotkę wnętrza jak to wygląda złożone...

hanys997, dzięki :$ a foty aktualnego stanu auta raczej dopiero po świetach bo może już się uda poskładać jako tako w całość... :]



_________________
"Mein weiss coupe" -> viewtopic.php?f=98&t=81530

Image
ImageImage


Sprzedam graty
https://picasaweb.google.com/mlody.997x/GIEDA#
Offline
 Profil    9152366
 
 Temat postu: Re: [Jetta A2 Coupe] "Mein weiss coupe" by mlodociany
PostWysłany: Nie 06 Kwi, 2014 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 12 Sie, 2012
Posty: 54
Gadu-Gadu: 5589892
Auto: VW JETTA A2 COUPE
piekna pogoda to trzeba korzystac i foty strzelac


Offline
 Profil    5589892
 
 Temat postu: Re: [Jetta A2 Coupe] "Mein weiss coupe" by mlodociany
PostWysłany: Sob 03 Maj, 2014 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 28 Paź, 2008
Posty: 95
Skąd: TOP / TK
Gadu-Gadu: 9152366
Auto: Jetta A2 Coupe
err_A2_coupe, jak będzie poskładana to będą i jakieś lepsze foty bo póki co nie ma co pokazywać za bardzo...

Coś tam zadziałałem z komorą....
Najpierw małe mycie...
Image
Później jakieś przygotowania i malowanie...
ImageImage
Po malowaniu wygląda tak...
ImageImageImage
W między czasie owinąłem kolektor bandażem(nie mam foty całego) i odświeżyłem trochę silnik...
Image Image
Obecnie składam w całość...
Image

EDIT: 03.05.2k14...

No i wyjechała z garażu i zaliczyła pierwszy zlocik... :$
Rzecz jasna pierwsze kilometry pokazały co jest do poprawki ale już zacząłem ogarniać...

Ostatnie chwile przed wyjazdem na Rozpoczęcie sezonu StaszoVW.pl
Image
I jakieś fotki z neta już na miejscu...
Image Image
Jak już ogarnę poprawki, trzeba będzie cyknąć jakąś małą sesyjkę...

Jeszcze trzy pikczery z neta...
Image Image Image



_________________
"Mein weiss coupe" -> viewtopic.php?f=98&t=81530

Image
ImageImage


Sprzedam graty
https://picasaweb.google.com/mlody.997x/GIEDA#
Offline
 Profil    9152366
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 3 [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 12 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe