VW forum vwzone.pl | Forum VW Maniaków VAG'a
https://vwzone.pl/forum/

Odwodnienie liniowe na podjeździe
https://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=106944
Strona 1 z 1

Autor:  artal [ Śro 10 Cze, 2026 ]
Temat postu:  Odwodnienie liniowe na podjeździe

Układam podjazd z kostki brukowej przy domu jednorodzinnym, szerokość około 3 m, nachylenie w stronę ulicy. Klient chce odwodnienie liniowe przy garażu żeby woda nie wchodziła do środka. Jaka klasa obciążenia będzie odpowiednia i na co zwrócić uwagę przy doborze?

Autor:  renalet [ Śro 10 Cze, 2026 ]
Temat postu:  Re: Odwodnienie liniowe na podjeździe

Przy podjeździe do garażu przy domu jednorodzinnym minimalna klasa to B125, czyli do 12,5 tony, bo po podjeździe jeżdżą samochody osobowe a nawet dostawcze. Klasa A15 przeznaczona jest wyłącznie dla ruchu pieszego i nie wytrzyma obciążeń kołowych. Przy montażu przy garażu kluczowe jest osadzenie korytka w ławie betonowej z odpowiednim spadkiem ku studzience zborczej, minimum 1% na długości ciągu, i zadbanie o to żeby wierzch rusztu był 3-5 mm poniżej nawierzchni kostki, bo inaczej woda nie wpływa grawitacyjnie. Do garażu dostępne są gotowe zestawy 3m i 5m z wszystkimi elementami: https://odplywy24.pl/odwodnienia-liniowe/

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/