| VW forum vwzone.pl | Forum VW Maniaków VAG'a https://vwzone.pl/forum/ |
|
| Odwodnienie liniowe na podjeździe https://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=106944 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | artal [ Śro 10 Cze, 2026 ] |
| Temat postu: | Odwodnienie liniowe na podjeździe |
Układam podjazd z kostki brukowej przy domu jednorodzinnym, szerokość około 3 m, nachylenie w stronę ulicy. Klient chce odwodnienie liniowe przy garażu żeby woda nie wchodziła do środka. Jaka klasa obciążenia będzie odpowiednia i na co zwrócić uwagę przy doborze? |
|
| Autor: | renalet [ Śro 10 Cze, 2026 ] |
| Temat postu: | Re: Odwodnienie liniowe na podjeździe |
Przy podjeździe do garażu przy domu jednorodzinnym minimalna klasa to B125, czyli do 12,5 tony, bo po podjeździe jeżdżą samochody osobowe a nawet dostawcze. Klasa A15 przeznaczona jest wyłącznie dla ruchu pieszego i nie wytrzyma obciążeń kołowych. Przy montażu przy garażu kluczowe jest osadzenie korytka w ławie betonowej z odpowiednim spadkiem ku studzience zborczej, minimum 1% na długości ciągu, i zadbanie o to żeby wierzch rusztu był 3-5 mm poniżej nawierzchni kostki, bo inaczej woda nie wpływa grawitacyjnie. Do garażu dostępne są gotowe zestawy 3m i 5m z wszystkimi elementami: https://odplywy24.pl/odwodnienia-liniowe/ |
|
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group https://www.phpbb.com/ |
|