| VW forum vwzone.pl | Forum VW Maniaków VAG'a https://vwzone.pl/forum/ |
|
| Modele architektoniczne https://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=106942 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | artal [ Śro 10 Cze, 2026 ] |
| Temat postu: | Modele architektoniczne |
Robię modele architektoniczne na prezentacje dla klientów inwestycyjnych, skala 1:100 i 1:200. Zależy mi na bardzo dobrej jakości powierzchni i możliwości malowania gotowego modelu. Która technologia druku 3D najlepiej spełni te wymagania? |
|
| Autor: | renalet [ Śro 10 Cze, 2026 ] |
| Temat postu: | Re: Modele architektoniczne |
Do modeli architektonicznych na prezentacje klientom zdecydowanie polecam żywicę SLA lub MSLA. Rozdzielczość wydruku rzędu kilkudziesięciu mikrometrów pozwala odwzorować drobne detale fasad, okna i balkony w małej skali, czego FDM nie jest w stanie oddać bez wyraźnych linii warstw. Żywica po obróbce szlifowaniem i gruntowaniem przyjmuje farbę bardzo dobrze, a gotowy model wygląda blisko modelu wykonywanego ręcznie z klejonych materiałów, tylko znacznie szybciej i z zachowaniem dokładności geometrycznej. Cena druku w żywicy na zamówienie jest wyższa niż FDM, ale przy kilku egzemplarzach warto. Sprawdź opcje i wycenę online tutaj: https://druk-3d.net/ |
|
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group https://www.phpbb.com/ |
|