VW forum vwzone.pl | Forum VW Maniaków VAG'a
https://vwzone.pl/forum/

[all vw] VR6 ciężko odpala ciepły
https://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?f=36&t=71506
Strona 1 z 1

Autor:  dawid [ Sob 28 Sty, 2012 ]
Temat postu:  [all vw] VR6 ciężko odpala ciepły

witam.problem mam ze swoim mkII.w sezonie z odpalaniem było wszystko ok czy zimny czy ciepły.auto od września do listopada stało nie ruszane.aku był odpięty. jakoś pod koniec listopada pogoda sprzyjała i chciałem wyprowadzić golfa na spacer,podłączyłem klemy i auto normalnie odpaliło,pochodził chwile i pojechałem się przejechać.w pewnym momencie auto mi zgasło jak nawracałem(gaśnięcie-prawdopodobnie skutek nieudanej przeróbki przepustnicy) i nie chciało odpalić,tzn kręcił chwile aż w końcu aku zdechł,pomyślałem ze aku szlag trafił.po chwili(ok 20minut)próbowałem odpalić i odpalił.dojechałem do domu,przełożyłem aku i dalej to samo.ładowanie jest, przekaźniki niby cykają ale zauważyłem ze nie ma iskry jak jest ciepły,wystarczy ze podłącze go pod prostownik na 5 min i odpali.trochę tego nie ogarniam bo jak by był słaby aku to zimnego też by nie odpalił a zimny zawsze zapali,a ciepły na 5 razy może raz.czy z odpalaniem auta ma jakiś związek przepustnica??

jaki powinien być aku do vr6 tzn jakiej mocy??
silnik na aparacie z passata b3,komp w metalowej obudowie.

Autor:  mk1turbo [ Nie 29 Sty, 2012 ]
Temat postu:  Re: [VR6]ciepły ciężko odpala

kolego trzeba sprawdzić czujnik hala kostkę w stacyjce lub cewkę stawiam na hala włóż int aparat na próbę

Autor:  turpik [ Nie 29 Sty, 2012 ]
Temat postu:  Re: [all vw] VR6 ciężko odpala ciepły

sprawdzales bledy w kompie?? VR6 bez podpietej przepustnicy odpali bezproblemu takze gdzie indziej tkwi problem

Autor:  dawid [ Nie 29 Sty, 2012 ]
Temat postu:  Re: [all vw] VR6 ciężko odpala ciepły

u mnie problem w przpustnicy lezy w tym ze jest ona nie szczelna.tzn do okoła klapy jest ok o.5mm przerwy po zamknieciu.

zauwazyłem jeszcze ze jak jest zimny to trzyma obroty idealnie równo a jak się zagrzeje to zaczyna falować tak długo aż nie zgaśnie.

mk1turbo
wszystkie rzeczy które wymieniłeś sa albo nowe albo używane w 100% sprawne.

co do błędów to nie sprawdzałem jeszcze bo czekam na kabelek.

ponowie pytanie nt aku jaki duzy powinien być?? możiwe ze mam za mały i nie daje rady

Autor:  DjDarecki [ Nie 29 Sty, 2012 ]
Temat postu:  Re: [all vw] VR6 ciężko odpala ciepły

Pewnie około 60-70 Ah

Autor:  turpik [ Pon 30 Sty, 2012 ]
Temat postu:  Re: [all vw] VR6 ciężko odpala ciepły

w zaleznosci od wyposazenia auta to od 54 do nawet 74 Ah a jaki masz altek moze on niedomaga

Autor:  dawid [ Pon 30 Sty, 2012 ]
Temat postu:  Re: [all vw] VR6 ciężko odpala ciepły

turpik napisał(a):
jaki masz altek moze on niedomaga


standardowy od vr6 bez wypasu.ładowanie sprawdzałem i jest w granicach 14,4-14,6V

Autor:  mk1turbo [ Pon 30 Sty, 2012 ]
Temat postu:  Re: [all vw] VR6 ciężko odpala ciepły

kolego ładowanie dobre a alternatory były różne zależy od wypasu 90amper lub 120 na tyle jego pisze a jak darz za mocny aku to go nie doładuje jak należy

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/