VW forum vwzone.pl | Forum VW Maniaków VAG'a
https://vwzone.pl/forum/

[2.0CR CBAB] Nierówna praca silnika, kompresja?
https://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?f=36&t=105251
Strona 1 z 1

Autor:  Unit [ Czw 29 Paź, 2020 ]
Temat postu:  [2.0CR CBAB] Nierówna praca silnika, kompresja?

Witam, ostatnio po przejechaniu 120km droga ekspresowa z prędkością 160-180km/h zatrzymałem się w sklepie na 5 minut po czym odpalam auto i coś dziwnie zaczęło szarpać podczas przyspieszania. (gdy delikatnie dodawałem gazu auto przyspieszało płynnie)

Przejechałem tak około 20km. Cały czas problem występował podczas przyspieszania. Gdy jechałem ze stałą prędkością wszystko było okey. Zatrzymałem się pod domem i czułem że silnik tak jak by ewidentnie nie pracował na jeden tłok. (gdy na biegu jałowym dodałem gazu na obrotach pracował normalnie)

Podłączyłem kts'a w celu sprawdzenia błędów ale ich nie było. Wszedłem w wartości rzeczywiste i moją uwagę przykuły dziwne wartości regulacji spokojnego biegu, a mianowicie:

Cyl 1 (-2.9mg)

Cyl 2 (-3.0mg)

Cyl 3 (3.0)mg

Cyl 4 (2.8)mg

Dodam iż wtryski jakieś pół roku temu dałem do sprawdzenia ponieważ miałem delikatne wrażenie jak by z rana delikatnie podlewały (charakterystyczne kucie) a do tego czasmi wyskakiwał błąd bogatej mieszanki. Ku mojemu zdziwieniu teoretycznie z wtryskami wszytko okey. Dostałem je spowrotem, wbiłem nowe kody i jeździłem. Po jakimś czasie wyczyściłem DPF i na koniec wymieniłem sondę. (problem bogatej mieszanki zniknął).

Wracając do tematu. Podczas odpalania ewidentnie słychać jak by nie było kompresji, odpinalem po kolei wtryski i na 3 nie było żadnej zmiany w pracy silnika więc wiadomo że coś na 3. Wypalony tłok? Urwana klapa powietrza? Egr? Może wtrysk się zaciął i leje paliwo jak z wiadra? Czy może wytarł się wałek/szklanka.

Auto będzie w tym tygodniu diagnozowane, zakładam ten temat bo znalazłem kilka podobnych tematów w internecie ale bez rozwiązania a chciałbym oszczędzić sobie pracy i niepotrzebnych kosztów.

Może ktoś podpowie skąd nagle taka zmiana w korektach, chyba że ktoś miał taki problem i poda mi usterkę na tacy. 🙃

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/