Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [2.0CR CBAB] Nierówna praca silnika, kompresja?
PostWysłany: Czw 29 Paź, 2020 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Czw 29 Paź, 2020
Posty: 1
Gadu-Gadu: 0
Auto: Passat B6 2.0cr 140KM CBAB
Witam, ostatnio po przejechaniu 120km droga ekspresowa z prędkością 160-180km/h zatrzymałem się w sklepie na 5 minut po czym odpalam auto i coś dziwnie zaczęło szarpać podczas przyspieszania. (gdy delikatnie dodawałem gazu auto przyspieszało płynnie)

Przejechałem tak około 20km. Cały czas problem występował podczas przyspieszania. Gdy jechałem ze stałą prędkością wszystko było okey. Zatrzymałem się pod domem i czułem że silnik tak jak by ewidentnie nie pracował na jeden tłok. (gdy na biegu jałowym dodałem gazu na obrotach pracował normalnie)

Podłączyłem kts'a w celu sprawdzenia błędów ale ich nie było. Wszedłem w wartości rzeczywiste i moją uwagę przykuły dziwne wartości regulacji spokojnego biegu, a mianowicie:

Cyl 1 (-2.9mg)

Cyl 2 (-3.0mg)

Cyl 3 (3.0)mg

Cyl 4 (2.8)mg

Dodam iż wtryski jakieś pół roku temu dałem do sprawdzenia ponieważ miałem delikatne wrażenie jak by z rana delikatnie podlewały (charakterystyczne kucie) a do tego czasmi wyskakiwał błąd bogatej mieszanki. Ku mojemu zdziwieniu teoretycznie z wtryskami wszytko okey. Dostałem je spowrotem, wbiłem nowe kody i jeździłem. Po jakimś czasie wyczyściłem DPF i na koniec wymieniłem sondę. (problem bogatej mieszanki zniknął).

Wracając do tematu. Podczas odpalania ewidentnie słychać jak by nie było kompresji, odpinalem po kolei wtryski i na 3 nie było żadnej zmiany w pracy silnika więc wiadomo że coś na 3. Wypalony tłok? Urwana klapa powietrza? Egr? Może wtrysk się zaciął i leje paliwo jak z wiadra? Czy może wytarł się wałek/szklanka.

Auto będzie w tym tygodniu diagnozowane, zakładam ten temat bo znalazłem kilka podobnych tematów w internecie ale bez rozwiązania a chciałbym oszczędzić sobie pracy i niepotrzebnych kosztów.

Może ktoś podpowie skąd nagle taka zmiana w korektach, chyba że ktoś miał taki problem i poda mi usterkę na tacy. 🙃


Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 1 post ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe