Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 1 [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Adam Gładysz na podium w pucharze Scirocco R
PostWysłany: Wto 08 Maj, 2012 
Admin of Vw Zone
Admin of Vw Zone
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 24 Mar, 2004
Posty: 2203
Skąd: VwZone
Gadu-Gadu: 0
Auto: Corrado
Image

Adam Gładysz na podium w pucharze Scirocco R
Druga runda pucharu Scirocco R odbyła się w sobotę 5 maja na Lausitzring w Niemczech. Adam Gładysz pokonując wielu utytułowanych zawodników, zajął w wyścigu trzecie miejsce. Polak na podium stanął obok Janna Hendrika Ubbena i startującego gościnnie Markusa Winkelhocka, który po raz pierwszy w historii tego najbardziej ekologicznego markowego pucharu na świecie, zwyciężył jako kierowca startujący w kategorii legend.

O pozycje startowe kierowcy walczyli w przedpołudniowych kwalifikacjach. Adam Gładysz tuż po zapaleniu się zielonego światła, wyjechał na tor i zanotował znakomity czas. Przez długi czas jego nazwisko utrzymywało się na pierwszym miejscu, ostatecznie jednak szybciej okrążenie toru pokonali Jann Hendrik Ubben oraz Markus Winkelhock. Drugi z Polaków startujących w pucharze - Jakub Litwin wywalczył jedenaste pole startowe.

Gwiazda serii DTM - Winkelhock rozpoczął swój debiutancki wyścig w Pucharze Scirocco R z pole position, po nieco nieudanym starcie został wyprzedzony przez Janna-Hendrika Ubbena. Jednak już na czwartym okrążeniu Winkelhock przystąpił do kontrataku i wykorzystał przycisk Push-to-pass dający dodatkowe 50 KM (w sumie 285 KM), aby znów znaleźć się na czele i utrzymać pierwszą pozycję przez jedenaście kolejnych okrążeni. Ostatecznie minął linię mety z około siedmiosekundową przewagą nad Ubbenem. Adam Gładysz od startu aż do mety utrzymał trzecią pozycję.

Emocjonujący pojedynek stoczyli zawodnicy w środku stawki, wśród nich m.in. Jakub Litwin, który walczył z innym z kierowców z kategorii legend - Mathiasem Laudą. Litwin po kilku okrążeniach znalazł się na 6 pozycji, ostatecznie jednak wyścig zakończył na 8 miejscu.

Kris Nissen, Dyrektor Volkswagen Motorsport skomentował drugą rundę pucharu następująco: „To był wspaniały bieg. Cieszę się, że Markus Winkelhock jako pierwszy z kierowców startujących w kategorii legend wpisał się na listę zwycięzców. Myślę, że po raz kolejny dostarczyliśmy widzom wielu emocji.”

Po dwóch wyścigach, w klasyfikacji generalnej Adam Gładysz zajmuje trzecie miejsce. Jakub Litwin prowadzi w kategorii Junior.
Kolejny wyścig odbędzie się 19 maja na torze Brands Hatch w Wielkiej Brytanii. Wyścigi można oglądać na żywo w internecie pod adresem http://www.volkswagen-motorsport.com/livestream.


# 21 Adam Gładysz
Kwalifikacje: 3 – Wyścig 3: „Jestem bardzo zadowolony z wyniku, jaki udało mi się osiągnąć na Lausitzring. To efekt ciężkiej pracy zarówno mojej, jak i mojego inżyniera Piotra Żukowskiego oraz całego zespołu Gładysz Racing. W połowie wyścigu, gdy na prowadzenie wysunął się Winkelhock, mocno zbliżyłem się do Ubbena. W pewnym momencie siedziałem mu już na zderzaku i była spora szansa na wyprzedzenie. Jednak podczas szóstego okrążenia, na drugim lewym zakręcie popełniłem minimalny błąd, samochód postawiło bokiem i mój główny rywal oddalił się. Na ponowne dogonienie go nie było już czasu, więc skupiłem się na utrzymaniu trzeciej pozycji.”

# 11 Jakub Litwin
Kwalifikacje: 11 – Wyścig 8: „Jestem bardzo zadowolony z walki fair play, która dała mi dużo przyjemności i satysfakcji. Poza tym umocniłem się na pozycji lidera w klasyfikacji juniorskiej. Muszę jednak popracować nad strategią kwalifikacji, gdyż start do wyścigu z jedenastej pozycji, jak to miało miejsce tutaj, zupełnie mnie nie zadowala, nie dając ponadto możliwości walki o najwyższe trofea w klasyfikacji generalnej.”

#30 Markus Winkelhock
Kwalifikacje: 1 – Wyścig 1: „Cały weekend był wspaniały: drugie miejsce na treningu, pole-position w kwalifikacjach i na koniec zwycięstwo. Od samego początku dobrze czułem się w Scirocco. Na starcie dałem trochę za dużo gazu, zabuksowały koła i Jann-Hendrik Ubben mnie wyprzedził. Na czwartym okrążeniu zaskoczyłem go używając Push-to-pass i potem udało mi się utrzymać prowadzenie do mety. Mój ojciec przed 35 laty wygrał swój pierwszy wyścig w ówczesnym Scirocco Cup – koło się zamknęło. Wszystko pozostaje w rodzinie.”

źródło: Volkswagen



_________________
VwZone.pl

Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Adam Gładysz na podium w pucharze Scirocco R
PostWysłany: Wto 08 Maj, 2012 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 18 Maj, 2008
Posty: 362
Skąd: Poznań
no w koncu mu cos wyszlo...moze pojdzie w slady Lisowskiego ;)



_________________
http://www.GeGi.vwzone.pl
MK3 20 jahre : viewtopic.php?t=49003
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 1 [ 2 posty(ów) ] 


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe