Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 3 z 7 [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor
PostWysłany: Sob 26 Kwi, 2014 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 12 Sty, 2011
Posty: 505
Skąd: Rumia
Gadu-Gadu: 2046639
Auto: A4 & Bora
Odkurzam temat... Za mną dużo walki z tymi moimi wymysłami. Ileż to ja się nasłuchałem że "nie da się". Ale to i owo się udało zrobić :ok:

Na pierwszy rzut poszedł kluczyk. Zwykłe przekodowanie nie wchodziło w grę (tak przynajmniej twierdził Pan fachowiec, a że ja fachowcem nie jestem, to się nie kłóciłem), więc wyszła opcja przeszczepu elektroniki z ori kluczyka do B. Oczywiście początkowo miało "się nie dać". Ale po małej walce z sylikonem, lutownicą, a nawet pilnikiem do paznokci, wszystko działa i ma się dobrze. Auto odpala, central się otwiera. A nawet domykanie szyb z pilota zaczęło działać ;)

Image

Po ogarnięciu kluczyka przyszła pora na czekające już długo hamulce... Poza zaciskiem idealnie pasującym w mocowania w zwrotnicy NIC nie chciało pasować. Jak wspominałem wcześniej, najbardziej zbliżoną tarczę oferuje S8 D3, i w takie się zaopatrzyłem. Małe porównanie ze starą:

Image

U Barana zrobiliśmy przewody w oplocie:

Image

Z nieocenioną pomocą Rdzewa udało się wydumać patenty, dzięki którym wszystko dało się zaadaptować, i założyć na auto:

Image

Image

Image

Jednak aby nie było zbyt różowo, pojawiły się problemy z mocą. Najprawdopodobniej będzie to kwestia cewek. W wyniku serii różnych akcji na chwilę obecną auto ma wgranego seryjnego softa, więc znów nie jedzie :smutny:


Ostatnio edytowany przez Trewor, Sob 26 Kwi, 2014, edytowano w sumie 1 raz


_________________
Zawieszenia sportowe - http://www.venom24.pl/
Offline
 Profil    2046639
 
 Temat postu: Re: [A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor
PostWysłany: Sob 26 Kwi, 2014 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 07 Mar, 2009
Posty: 788
Skąd: pomorskie
Gadu-Gadu: 0
Auto: Najlepsze, czyli mk II ;)
mega ten zacisk wyglada zza tego kola! Good job! ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor
PostWysłany: Nie 27 Kwi, 2014 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 04 Sty, 2009
Posty: 729
Skąd: WU
Trewor
oj hamulec pozytywny :ok:



_________________
zapraszam do polubienia mojego fanpage'a www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2fl RS, O3 RS, O3 RS230, G 7GTI, G 7R, CLA 45 AMG, S5, RC F, GT3 RS, RS 7, S 63 AMG, RS6 i inne

2016 AUDI RS6 EXHAUST SOUND
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor
PostWysłany: Śro 09 Lip, 2014 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 12 Sty, 2011
Posty: 505
Skąd: Rumia
Gadu-Gadu: 2046639
Auto: A4 & Bora
Temat znów się zakurzył :lipa: Ale w sumie z wielu powodów Audi zeszło na dalszy plan...

Wciąż jest walka z mocą. Auto cofa zapłony. Cewki na szybko sprawdzone niby sa ok. Za radą Cieplaka wymieniłem świece na odpowiedniki z RS4. Nie ma tylko ciągle czasu na jakiekolwiek sensowne pomiary...

Auto trafiło do lakiernika, żeby odratować ten zmasakrowany odpryskami zderzak + lusterka boczne nie są już w tym śmiesznym macie. Zaczęła się też długa batalia z podnoszeniem tyłu.Nowe amory AP trafiły na auto w ubiegłym roku. Teraz doszły nowe sprężyny MTS - wyższe i dedykowane do kombi. Do tego nowe regulacje MTS. Efekt - auto dalej siedzi jak siedziało... Dlatego znów trzeba było zgłosić się do Rdzewa, który zrobił customowe regulacje, o wiele wyższe od fabrycznych. To w końcu pomogło! Auto poszło w górę

Image

Zaczęło się latanie po zlotach. Nie mam wielu zdjęć, bo jak to mówię, teraz wszędzie robię tylko za tło dla Porsche Conka :P Ale staram się zaliczać wszystko, gdzie mnie chcą. Tym sposobem było się na OldschoolSuicide

Image

Tydzień później na culcie, gdzie wmotałem się w organizację, więc nie było czasu na żadne detailingi itp

Image

kolejny tydzień później był VAG Weekend, a następnie VAG Event, gdzie w końcu ogarnąłem dystanse na tył, które szybko trzeba było ściągnąć, bo jazda w 3 osoby z bagażami okazała się niewykonalna - obie felgi wyszlifowane :smutny: Ale w Żerkowie na stacji założyliśmy je z powrotem, bo stęsy muszą być! :-D Wszystko spasowało się tak jak chciałem, a jak zwykle było to efektem przypadku, bo nic nie mierzyłem, tylko od razu wrzuciłem taki dystans jaki był pod ręką ;) Ale bez odbojów jazda w więcej niż 2 osoby jest niemożliwa...
Na samym terenie MCT auto stało świeżo po opuszczeniu z lewarka, więc tył nie zdążył się ubić, stąd był jeszcze trochę wysoko...
Image

...na powrocie było odrobinę lepiej :ok:
Image

Teraz czeka mnie VWMania, gdzie znów zamiast zlotu będzie praca... Potem Kielce


Ostatnio edytowany przez Trewor, Czw 24 Lip, 2014, edytowano w sumie 1 raz


_________________
Zawieszenia sportowe - http://www.venom24.pl/
Offline
 Profil    2046639
 
 Temat postu: Re: [A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor
PostWysłany: Czw 10 Lip, 2014 
VW Master
VW Master

Rejestracja: Pon 02 Mar, 2009
Posty: 315
Skąd: Gdynia
Oj tam,nie przesadzaj,ładne tło stanowisz ;P
Image


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor
PostWysłany: Wto 15 Lip, 2014 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 12 Sty, 2011
Posty: 505
Skąd: Rumia
Gadu-Gadu: 2046639
Auto: A4 & Bora
Dzięki uprzejmości Kubka udało się otrzymać takie bardzo miłe zdjęcie z Culta ;)

Image

Pojawiają się też pierwsze strzały z Faktorii:

Image
Image
Image
Image

Na samej Manii z kolei Audi posłużyło za eksponat, na którym Sonax trenował swoje umiejętności, robiąc mi przy okazji małą korektę lakieru :ok:

Image
Image
Image


Ostatnio edytowany przez Trewor, Czw 24 Lip, 2014, edytowano w sumie 1 raz


_________________
Zawieszenia sportowe - http://www.venom24.pl/
Offline
 Profil    2046639
 
 Temat postu: Re: [A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor
PostWysłany: Śro 16 Lip, 2014 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 28 Lip, 2011
Posty: 472
Skąd: Starogard Gdański
Gadu-Gadu: 3925261
Auto: Vw Polo Rost Style
Zawsze podobało mi się to audi



_________________
Esencja? Esencja?! ESENCJA?! TO CAŁKOWICIE STU PROCENTOWA PODSTAWA JEŚLI CHODZI O STYL RAT, JEST TO ALFA I OMEGA, KONIEC I POCZĄTEK, RAT-ROD'y TO PROROKOWIE I PRZODOWNICY WSZYSTKIEGO CO ZŁE I ZARDZEWIAŁE, OD NICH SIĘ ZACZĘŁO I NA NICH SIĘ SKOŃCZY

Polo 86C GT Air clean Skóry Oz
viewtopic.php?f=98&t=65539&start=240
Golf MK1 Cabrio dupowóz
viewtopic.php?f=98&t=79862
Offline
 Profil    3925261
 
 Temat postu: Re: [A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor
PostWysłany: Śro 16 Lip, 2014 
VW Master
VW Master

Rejestracja: Pon 02 Mar, 2009
Posty: 315
Skąd: Gdynia
Cytuję za facebookiem: "i ten piekny dzwiek V8 " niee niee niee


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor
PostWysłany: Czw 24 Lip, 2014 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 12 Sty, 2011
Posty: 505
Skąd: Rumia
Gadu-Gadu: 2046639
Auto: A4 & Bora
Kolejny zlot zaliczony. Dub It! jest u mnie pozycją obowiązkową, więc ciesząc się że auto przeszło selekcję z przyjemnością się tam udałem. Choć nie bez problemów. Dzień przed podróżą auto straciło moc, wpadało w tryb awaryjny. szybka diagnoza u Cieplaka i znów winą było małe rozszczelnienie dolotu. 530 km drogi do Kielc przebiegło bezproblemowo. Dogadałem się z chłopakami z Venom24 i ustawiłem trumnę przy ich namiocie. Jednak początkowo trzeba było stanąć na samym środku hali :-D

Image

Tył oczywiście za wysoko, jakże by inaczej, skoro wcześniej był za nisko :smutny: Generalnie nie mam chwilowo do tego sił... Na Evencie okazało się że na jednej z opon poszło wzmocnienie boczne. Przy tej masie, naciągach, i fakcie że tym autem nie da się jechać 50 km/h werdykt był tylko jeden - wymiana opony. Najpierw okazało się że moje Kumho przestali produkować i zostały 3 ostatnie sztuki w Niemczech. Cena 890 PLN/szt... Potem jednak wyszło, że tych opon w ogóle już nie ma, więc teraz z tyłu są nowe Hankooki. Tu widać nowy bieżnik z tyłu :P

Image

Z racji tego że wg mnie każde czarne auto jest czarniejsze od mojego u Venomów celowo ustawiłem się bez rzucania się w oczy więc dużo fotek nie ma (chyba że ja o jakichś nie wiem)

Image

i moje ulubione...

Image



_________________
Zawieszenia sportowe - http://www.venom24.pl/
Offline
 Profil    2046639
 
 Temat postu: Re: [A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor
PostWysłany: Wto 05 Sie, 2014 
Admin of Vw Zone
Admin of Vw Zone
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 08 Kwi, 2004
Posty: 7849
Skąd: Głogów
Gadu-Gadu: 2356976
Auto: Cupra 4x4 ????
Witamy w projektach!



_________________
Modyfikacje TDI i nie tylko! ZAPRASZAM!

Image
Było A3, Mk2,Mk3 TDI+, Mk3 20VT...
Offline
 Profil    2356976
 
 Temat postu: Re: [A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor
PostWysłany: Nie 10 Sie, 2014 
VW User
VW User

Rejestracja: Nie 15 Cze, 2014
Posty: 98
Skąd: Chorzów
Gadu-Gadu: 0
Auto: GOLF IV 2.8/R32
Bardzo fajny małysz :)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor
PostWysłany: Sob 18 Paź, 2014 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 12 Sty, 2011
Posty: 505
Skąd: Rumia
Gadu-Gadu: 2046639
Auto: A4 & Bora
norbi, dzięki :ok:

To może znów zrobię niewielki aktual :P

Po Kielcach podjąłem się kolejnej rundy walki z tym nieszczęsnym tyłem. I z pomocą Mentosa z Venom24 w końcu doszliśmy do ładu. Brakowało zwyczajnie podkładek pod sprężynami. Typowe przy sadzaniu A4 na air, ale skąd ja mogłem o tym wiedzieć wysiadając z Bory na gwincie? :P W każdym razie auto w końcu stoi jak należy, i jak dla mnie jest ok :ok: Ale najważniejsze, że to auto nie chce mnie już zabić ;)
Image

Byłem tym autem na Style'd, finale 1/4 w Wilczych Laskach, i STS w Bydgoszczy. Poglądowa fota ze zlotu stylowców :ok:
Image

i na tym sezon zlotowy się zakończył.

Ostatnio doszła osłona z S4, z czerwonym Biturbo, która zastąpiła wcześniejszą, z A6
Image

Wciąż trwały też poszukiwania jakiegoś nowego koła. Bardzo ogranicza mnie przód, bo przez wypchnięte tarcze koło idzie mi mocno na zewnątrz, więc wszystko z rozstawem innym niż 5x112 wolałem odpuścić. Inna sprawa że zwyczajnie nie wiedziałem co chcę ;) Ale przeszukiwało się Allegro i inne Ebaye, i w końcu coś się pojawiło. Po kilku dniach przyszła paczka z UK i zrobiłem pierwsze przymiarki. Jak widać będzie to bardziej ewolucja niż rewolucja, ale mówi się trudno, mi to koło odpowiada, i wciąż jest synchronizacja z hamulcem ;)

Image

Mając już auto na lewarku musiałem sprawdzić jeszcze jedną rzecz. Z racji tego że auto całą zimę stoi nieruszane to zwyczajowo ściągam koła i stawiam je na jakichkolwiek kasztanach. Tak było z Borą, i teraz z Audi. Do czasu zmiany hamulców... Czarny scenariusz się sprawdził, i 18" jest za małe na ten zacisk... Jestem na etapie szukania śmietników w 19", albo w skrajnym przypadku auto stanie na klockach
Image



_________________
Zawieszenia sportowe - http://www.venom24.pl/
Offline
 Profil    2046639
 
 Temat postu: Re: [A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor
PostWysłany: Nie 19 Paź, 2014 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 26 Maj, 2013
Posty: 267
Skąd: Jarosław
Gadu-Gadu: 0
Auto: Polo 6n
Strasznie podoba mi się ta a4, koło fajnie siedzi a silnik jest konkretny :)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor
PostWysłany: Nie 19 Paź, 2014 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 18 Cze, 2008
Posty: 1951
Skąd: Kwidzyn
Gadu-Gadu: 0
Auto: Polo 6n2/Jetta
Ostatnia opcja najlepsza czyli ''stanie na klockach'' :) .Okres zimowy nie jest łaskawy dla auta szczególnie lakieru. Swoje tez zostawiam na zimowy sen a przynajmniej najgorszy okres zimy. Koło które przyjechało zostaje jak jest czy cos z nim modzisz?? pozdro



_________________
RUMAK

Było 6N
Była Borówka
viewtopic.php?f=98&t=52443&view=unread#unread
Jest 6N2
viewtopic.php?f=98&t=86458&hilit=polo+by+rumak
Jest Jetta
viewtopic.php?f=98&t=100154
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [A4] B6 BiTurbo. Trumna by Trewor
PostWysłany: Nie 19 Paź, 2014 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 12 Sty, 2011
Posty: 505
Skąd: Rumia
Gadu-Gadu: 2046639
Auto: A4 & Bora
Rumak, ja zawsze wolę stanie na jakichkolwiek kołach. Nigdy nie przewidzisz czy nie trzeba będzie nagle przestawić auta...

Koła dorwałem świeżo po odmalowaniu, więc szkoda tego ruszać. Mają trochę ciemniejszy odcień niż moje dotychczasowe Bentleye, i tak zostawię. Z resztą każdy kto mnie zna wie, że nie eksperymentuję z kolorami na kołach ;)



_________________
Zawieszenia sportowe - http://www.venom24.pl/
Offline
 Profil    2046639
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 3 z 7 [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe