Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 19 z 20 [ 296 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pią 11 Kwi, 2014 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
cała polerka odpada bo zbyt wiele roboty a dodatkowo ciężko będzie utrzymać w czystości
wnęki są mega chropowate - bardziej niż po piaskowaniu a wiec wyprowadzenie tego na lustro było by niezłym wyzwaniem

podoba mi się tak jak jest teraz tylko położyć bezbarwny, myślałem żeby dać wnęki w kolor auta ale obawiam się, że wnęki znikną tak jak w przypadku seginów i felgi zrobią się jak płaskie dekle.
jasny kolor był by fajniejszy ale auto mam do jazdy na co dzień a wiec trochę kłopotliwe będzie utrzymanie czystości.

prawdopodobnie skończy się w grafitowym kolorze

tymczasem zrobiłem przegląd całego zawieszenia AR i wymieniłem poduszki z przodu z trzech bałwanków na dwa (większa nośność przy mniejszym ciśnieniu). dodatkowo wszystko umyłem i wyczyściłem (na ile się dało) wymieniłem wszystkie oringi i na nowo wszystko uszczelniłem
przed czyszczeniem
Image

i po czyszczeniu
Image

całość zamontowałem na aucie ale na razie słabo wygląda bo cały czas zimówki siedzą na aucie - niżej się nie da bo miska oparła się o ziemię
Image
Image



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Pią 11 Kwi, 2014 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 05 Kwi, 2012
Posty: 186
Skąd: ONY
Gadu-Gadu: 0
Auto: passat
ładnie siedzi :)
ciekawe jak będzie na nowej feldze... ;)



_________________
DUBAY STYLE BY big_jasiu:
viewtopic.php?f=98&t=93128
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Sob 19 Kwi, 2014 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
prawdopodobnie po świętach zobaczymy jak auto będzie się prezentować na nowych kołach
tymczasem felgi są już gotowe do montażu. opony ładnie się naciągały, dodatkowo są już pomalowane - kolor całkiem ciekawy.
dwie tylne felgi poddane zostały zwiększeniu ET. osadzenie felgi zostało z frezowane o 15mm a wiedź z 43 powstało 58. felga powinna delikatnie się schować przez co da się auto posadzić odrobinę niżej. został też wytoczony pierścień centrujący i wprasowany w felgi na 57,1 żeby centrowanie było porządne.

Image
Image



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Nie 20 Kwi, 2014 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 04 Lip, 2006
Posty: 448
Skąd: Głogów/Wrocław
Gadu-Gadu: 9514572
Auto: Bolf 1.8T
Wow, dobre mody felgi, ile kosztują takie zabiegi? Zawsze miałem wrażenie, ze to jakiś kosmos :-D


Offline
 Profil    9514572
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Nie 20 Kwi, 2014 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
kosmos to jest wtedy kiedy ktoś zostawi 2-3mm mięsa między śrubą a piastą. u mnie było 27mm a zdjęte zostało 15 a więc zostało 12mm. dużo fabrycznych felg ma mniej, dlatego wydaje mi się, że taka modyfikacja miała sens i jest dość bezpieczna. koszt zależy od warsztatu średnio 30-50 za toczenie felgi + podobne koszta za pierścień. mnie całość wyszła 150złoty z wprasowaniem pierścieni.



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Nie 20 Kwi, 2014 
VW User
VW User

Rejestracja: Sob 16 Cze, 2012
Posty: 145
Gadu-Gadu: 0
Auto: golf
-=RAFAL=- napisał(a):
a wiedź

więc, ale to chyba wina świąt ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Nie 20 Kwi, 2014 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 04 Lip, 2006
Posty: 448
Skąd: Głogów/Wrocław
Gadu-Gadu: 9514572
Auto: Bolf 1.8T
Uoo dzięki za info, czyli tak jak piszesz, wszystko z głową :ok:


Offline
 Profil    9514572
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Nie 20 Kwi, 2014 
VW Master
VW Master

Rejestracja: Wto 27 Lis, 2012
Posty: 226
Skąd: FZ / FNW
Gadu-Gadu: 8543931
Auto: BORA
ładnie zrobione ;)



_________________
"Dla Ciebie jest to wkładanie pieniędzy w starego złoma . . .
Dla mnie jest to wkładanie serca w PASJE"


VW BORA VARIANT USE STYL /BORSCHE/ AIR RIDE/ RECARO http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=83739

Metalowe osłony pod silnik 6 biegów PW
Offline
 Profil    8543931
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Wto 22 Kwi, 2014 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
udało się zrobić na szybko kilka fotek jak kółka prezentują się na aucie
tył jest nieźle bo na takim ustawieniu auto się toczy i da się jechać - żeby zejść niżej trzeba było by toczyć okucia od poduszek
przód na razie kuleje bo muszę wymienić drążek - brak czasu i chęci

Image

Image

Image

Image



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Śro 23 Kwi, 2014 
VW Master
VW Master

Rejestracja: Wto 27 Lis, 2012
Posty: 226
Skąd: FZ / FNW
Gadu-Gadu: 8543931
Auto: BORA
dosyc fajnie to wyglada, masz stabi z s3?



_________________
"Dla Ciebie jest to wkładanie pieniędzy w starego złoma . . .
Dla mnie jest to wkładanie serca w PASJE"


VW BORA VARIANT USE STYL /BORSCHE/ AIR RIDE/ RECARO http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=83739

Metalowe osłony pod silnik 6 biegów PW
Offline
 Profil    8543931
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Śro 23 Kwi, 2014 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
tak mam, w garażu leży od 2 lat :)



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Czw 24 Kwi, 2014 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 10 Lip, 2008
Posty: 66
Skąd: Olsztyn/Kętrzyn
Gadu-Gadu: 2125423
Auto: Golf MK1
Bora v5
Zacnie się prezentuje to koło. Co prawda na foto nie widać tego że są wklęsłe ale może to przez polerkę a może przez foto. W każdym bądź razie na żywca musi urywać dupsko :ok:


Offline
 Profil    2125423
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Wto 22 Lip, 2014 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
lekki zastój był z aktualizacjami ale było mało czasu

kolejna porada krok po kroku jak zamontować rozpórkę. ile ludzi tyle sposobów, jedni montują chińczyki, inni sami robią, jeszcze inni co nie mają za bardzo co robić z kasą to kupują mega firmowe i renomowane rozpórki. są aluminiowe, stalowe, że śrubą i bez - każdy coś znajdzie dla siebie.

ja kupiłem kiedyś rozpórkę firmy .......... (nie będę nikomu robił antyreklamy). była aluminiowa ze śrubą i nie było szans tego "wynalazku" zamontować. nie pasowało. odstawało, przygniatało plastiki jednym słowem dramat. Postanowiłem kupić coś dedykowanego.
kupiłem rozpórkę od audi TT 8N czyli lata produkcji 1998-2006
pasuje idealnie jedyny mankament to trzeba odciąć dwa mocowania przyspawane do rury bo w audi są przykręcane one do grodzi.

tak wygląda cały zestaw gotowy do montażu - rozpórka została pomalowana w czarny lakier proszkowy. do kompletu potrzeba 6 śrub, 6 nakrętek (najlepiej samo kontrujących, oraz 12 podkładek (jak ktoś kupi śruby z większymi łbami to wystarczy 6 podkładek
Image

kolejną modyfikacją przed pomalowanie to dospawanie uchwytu na kulkę do siłownika - można ją kupić albo dostać gratis na każdym szrocie - w każdej klapie samochodowej się znajdują). modyfikacja ta jest obowiązkowa bo niestety ale oryginalne mocowanie trzeba wywalić bo nie mieści się podstawa rozpórki
Image

jak graty do rozpórki mamy gotowe to przystępujemy bo bardziej inwazyjnych działań. najpierw trzeba rozwiercić zgrzewy i pozbyć się oryginalnego mocowania. albo można posłużyć się rozwiertakiem a jak się go nie ma to środek zgrzewu nawierca się małym wiertłem np. 5 a potem jakimś dużym ja zastosowałem 10 lub 12 (nie pamiętam dokładnie)
Image

po usunięciu mocowania należy zabezpieczyć rozwiercone miejsca lakierem żeby nie korodowały albo jak robi się większe modernizacje stylistyczne to zaszpachlować a potem całość ładnie pomalować - ja malowałem aerografem fragment kielicha bo moja komora i tak nie jest na pokaz
Image

następnie podnosimy auto - tu teorii jest wiele, jedni mówią że na podniesionym aucie inni że na opuszczonym. ja osobiście nie zauważyłem totalnie żadnej różnicy. robiłem test na podniesionym i na opuszczonym i kielichy nie zaszły się ani milimetr. myślę że to ma znaczenie w starszych ewentualnie zmęczonych autach jak już nie trzymają swojej sztywności. jak już posadziłem auto na kobyłkach tak też zostało już do całkowitego zamontowania rozpórki
Image

przymiarka rozpórki i ustawienie symetrycznie
Image

i zaczynami najbardziej inwazyjną część całej operacji - wiercenie otworów w kielichach. po wyregulowaniu rozpórki tak żeby symetrycznie leżała na kielichach należy zaznaczyć miejsca wiercenia. najlepiej zrobić to punktakiem ale mój akurat gdzieś się zgubił a wiec zastosowałem pierwszy lepszy wkręt. przykładami i lekkie puknięcie młotkiem - wtedy wiertło nie będzie nam uciekać i nie poniszczymy lakieru
Image

przewiercamy się przez kielich, najlepiej małym wiertłem a jak już zrobimy wszystkie otwory to rozwiercamy je grubym wiertłem takiej średnicy jak wcześniej zakupione śruby do montażu
Image
Image

podczas wiercenie powstaje bardzo dużo wiórów. należy się ich pozbyć bo bardzo szybko korodują i słabo to wygląda we wnękach. można ja wciągnąć odkurzaczem ale wydmuchać kompresorem. ja większość zebrałem magnesem żeby ich nie rozdmuchać po całej komorze.
Image

należy tak wyliczyć i wymierzyć żeby otwory zmieściły się jak na fotce (żeby nie trafić na łączenie się bach kielicha)
Image

po wywierceniu należy czystą stal zabezpieczyć tak żeby nie korodowało. można podkładami można lakierem - ja miałem pod ręką lakier
Image

wszystko skręcamy ze sobą - jak ktoś jest estetą to można zastosować jakieś ozdobne śruby
Image

a tak wygląda gotowa rozpórka na aucie - przepraszam za wygląd komory ale była akurat przed myciem
Image

mam nadzieję, że poradnik się przydał i rozwiał ewentualne wątpliwości

niebawem będzie trochę więcej aktualizacji i poradników bo zbliża się trochę wolnego czasu a więc trzeba będzie dokończyć zaległości



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Nie 02 Lis, 2014 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
przy aucie nie dzieje się zbyt wiele. poza aktualnymi naprawami (a dokładnie to wymieniona została uszczelka dekla zaworowego bo puszczała)
trochę różnych fotek które gdzieś się zapodziały z różnych zlotów oraz ostatnia sesja zrobiona w wolnej chwili z nudów
wywalona deska wraz i wymiana uszczelki a dodatkowo z nudów wspawałem sobie zbiorniczek na olej żeby nie leciał z odmy w układ dolotowy. cocatkowo żeby zlokalizować wycieku cała komora silnikowa została porządnie umyta
ImageImageImageImageImageImage

tu trochę różnych fotek ze zlotów oraz znalezione na necie, między innymi zlot all stars oraz dub it
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

ostatnia sesja zdjęciowa zanim zrobiło się zbyt zimno. być może będzie to ostatnia sesja tego auta bo planuję wystawić borę do sprzedania. nie wiem jeszcze w jakiej opcji czy z airem i felgami ale to już będzie kwestia dogadania
ImageImageImageImageImageImageImageImage



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [Bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Czw 06 Lis, 2014 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 05 Kwi, 2012
Posty: 186
Skąd: ONY
Gadu-Gadu: 0
Auto: passat
No wygląda świetnie :-) to co w planach na przyszły sezon ;-)



_________________
DUBAY STYLE BY big_jasiu:
viewtopic.php?f=98&t=93128
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 19 z 20 [ 296 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe