Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 16 [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Corrado] Corras G60 by B_O_N_K's brother ;)
PostWysłany: Sob 02 Gru, 2006 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
Witam ;)

Tak się jakoś w życiu złożyło że mam starszego brata :) Właściwie to dzięki niemu zaczęła się moja cała przygoda z VW, kiedy to już niemal 5 lat temu postanowiliśmy wspólnie kupić pierwszego w rodzinie Golfa (mk2 1.6), który to był naszym wspólnym samochodem do momentu zakupu przeze mnie mk2 GTI ;) Tak więc od zakupu GTI, ja szalałem swoim małym wymiataczem gdy on zazwyczaj spokojnie śmigał Golfikiem 1.6 na gaźniku.

Działo się tak do czwartku, kiedy to mój brat stał się szczęśliwym posiadaczem Corrado G60 ;) No ale od początku...

Podczas pewnej rozmowy na gg z Zalesiem (jednej z wielu), dokładnie 21.09.2006r o godzinie 19:23 Zaleś podsunął mi link z ogłoszeniem z OTOmoto, na którym ktoś z pobliskiej mi miejscowości ogłaszał się, że chce sprzedać Corrado G60 o mocy 205KM. Zdziwiłem się bo nigdy tego autka nie widziałem, chociaż właściciel mieszka 25km ode mnie. Następnie padł kolejny link i wspomniane Corrado poszło w niepamięć...

Do momentu aż pewnego dnia (24.10.2006r) skojarzyło mi się, że to Corrado posiadało BBSy RMy z oryginalnymi dekielkami, których od dłuższego czasu szukałem do swojego Golfa. Tak więc czym prędzej odszukałem link z ogłoszeniem, wziąłem telefon i zadzwoniłem obgadać sprawę podmianki dekielków. Gość się zgodził więc zapakowałem do bagażnika czteropak browarka i pojechałem zamieniać dekielki a przy okazji obejrzeć Corrado :)

Po lekkim błądzeniu po okolicy na jednej z mijanych posesji dostrzegłem wspomniane Corrado. Zbyt pozytywnego pierwszego wrażenia na mnie nie wywarło, ponieważ było strasznie brudne. Pomimo to, pod niemałą warstwą błota dało się dostrzec całkiem niegłupi samochód... "prosty", na 99% nie bity, bez oznak rdzy, z suchym silnikiem i całkiem ciekawym wyposażeniem. Okazało się że właściciel dostał Corrado w ramach za wykonaną pracę w Niemczech. Autko zostało sprowadzone do Polski ponad rok temu z zamiarem sprzedaży. Właściciel nie wystawiał zbyt wielu ogłoszeń, jeździł do Niemiec do pracy i dlatego też jakoś nie mógł znaleźć kupca na samochód. W międzyczasie autko od czasu do czasu było jeżdżone, jednak działo się to sporadycznie... a jeszcze bardziej sporadycznie było to auto myte...

Zaciekawiła mnie w tym aucie jeszcze jedna rzecz... a mianowicie dowód rejestracyjny w którym wpisane zostało że smochód ten ma 150kW (204KM). Okazało się, że tak było wpisane w "niemieckich papierach" i tak zostało przepisane do polskiego dowodu. Jako że na G60 za bardzo się nie znam a "niemieckich papierów" nie widziałem, nie mogłem ani potwierdzić ani zaprzeczyć, że Corrado te ma tyle mocy.

Strzeliłem tylko na szybkiego kilka fotek i pojechałem ze świeżym "łupem" (dekielkami) do domu ;)

Po powrocie do domu podczas rozmowy z Zalesiem nadmieniłem że byłem oglądać Corrado i przesłałem mu fotki na których dopatrzył się że na 99% na kompresorze siedzi małe kółko. Ogólnie spodobał mu się ten samochód i zaczął na zakup namawiać swojego szwagra, który nawet byłby chętny gdyby nie to że jego żona kategorycznie się na to nie zgodziła. Tak więc po raz drugi Corrado poszło w niepamięć...

Działo się tak do poniedziałku kiedy to coś mnie naszło aby zacząć "nakręcać" na to autko mojego brata :) Po niecałym dniu wkręcania stwierdziliśmy że trzeba wspólnie obejrzeć autko na żywo ;) Tak więc we wtorek pojechaliśmy obejrzeć autko. Po oględzinach stwierdziliśmy ze do "budy" nie ma się zbytnio co się doczepić - jest kilka drobnych zadrapań, jedno małe wgniecenie na błotniku oraz pęknięty tylny zderzak ale, co najważniejsze, auto nie jest pogięte, zgniłe czy coś w tym stylu oraz na 99% jest bezwypadkowe :ok: Pozostało tylko obadać wnikliwiej silnik... jednak do tej "imprezy" zaprosiliśmy Zalesia, który to posiada Corrado właśnie z takim silnikiem ;) Sami jedynie zmierzyliśmy średnicę kółka na kompresorze oraz po "pomacaniu" rury od kompresora stwierdziliśmy że kompresor jeszcze żyje więc może nie będzie tak źle ;)

Z Zalesiem umówiliśmy się na czwartek. Brat wziął gotówkę z banku i pojechaliśmy jeszcze raz zerknąć na auto i w razie czego je... kupić ;) Na miejscu Zaleś wybadał że Corras ma prawdopodobnie założony cały pakiet SLS, obejrzał pod maską wszystko co tylko było można obejrzeć i zauważył że jest przeszorowana rura którą sprężone powietrze przepływa z kompresora do intercoolera... czyli na jeździe próbnej nie wykrzesze się całej mocy jaką dysponuje autko :(( Pomimo to strzeliliśmy rundkę i po krótkim zastanowieniu stwierdziliśmy że go kupujemy :ok: Po dość zaciekłym targowaniu się autko było nasze... to znaczy mojego brata ;)

Tak więc 30 listopada 2006r za cenę 7400zł brat mój stał się szczęśliwym posiadaczem Volkswagena Corrado G60 :)

Oto kilka fotek autka ;) Niestety zrobione na szybko oraz po zachodzie słońca :$

Image

Image

Image

Image

Image

Image

PozdróVWka ;)


Ostatnio edytowany przez B_O_N_K Śro 25 Lut, 2009, edytowano w sumie 3 razy


_________________
Projekty:
mk2 GTI
Corrado G60
Corrado VR6 SLC
Passat B5 2.8 V6 4Moion

Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 02 Gru, 2006 
VW Zone Papla
VW Zone Papla

Rejestracja: Czw 15 Kwi, 2004
Posty: 1353
Skąd: Smętowo Graniczne
Gadu-Gadu: 6607071
Auto: na co dzień...
Gratuluje zakupu... Widać, że Corraś całkiem zdrowy. Powodzenia w dalszych modyfikacjach :ok:



_________________
Image
Offline
 Profil    6607071
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 02 Gru, 2006 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 11 Lis, 2006
Posty: 934
Skąd: SPALDING UK
Gadu-Gadu: 2371329
Auto: lupo golf mk1 cabrio
jak to ma 204 ps to to musi byc powazny samolot normalnie nie mam pytan!!!!!!!!!!!!
powodzenia zycze w nowych modyfikacjach!!!!!!!!
pozdro!!!!!!!!!!



_________________
moje rodzynki!!!!!
http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=32588" byl passat
http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?f=98&t=40731" golf mk1 cabrio
viewtopic.php?f=98&t=77893&view=unread#unread audi a8L 4.2
Offline
 Profil    2371329
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 02 Gru, 2006 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 06 Lut, 2005
Posty: 1001
Skąd: Gdansk ( okolice )
Gadu-Gadu: 0
Auto: mk1 Cabrio 1.820VT, mk5 .:R32, T4 Multivan 2.5TDI++ do lawety :)
W sumie piękny okaz :D Zmierzcie go jak najszybciej na hamowni, tez pewnie jestescie ciekawi ile kucy zostało :P


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 02 Gru, 2006 
superowe autko. ktory to jest rok?


  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 02 Gru, 2006 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 24 Gru, 2005
Posty: 4682
Skąd: Międzyrzecz
Gadu-Gadu: 0
Auto: A6 C5 V6 & MK2 @ VR6 & MK4 TDI+, Corrado @ 1.8T, MK4 V5, B5FL V6
Bonk..... gdy wspominałeś o tych dekielkach w OT nie wiem czemu ale od tamtej pory chodziło mi po myślach, że będziesz je miał :D Tzn że będzie w Twojej rodzinie....Nie wiem czemu....


Ale w/g mnie fajne autko i w sumie jeden z nie licznych Corrado w projektach vwzone :-D
Ja bym jeszcze poskubał grosza i je shamował dla spokoju...


PS: Dekielki znowu w rodzinie :D


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 02 Gru, 2006 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
igor napisał(a):
Gratuluje zakupu... Widać, że Corraś całkiem zdrowy. Powodzenia w dalszych modyfikacjach :ok:


Dziękuję w imieniu brata ;)

Zapomniałem opisać jakie wyposażenie ma autko :$ Tak więc :)
- skórzana tapicerka;
- elektryczne szyby;
- elektryczne lusterka;
- elektryczny szyberdach;
- wspomaganie;
- ABS;
- podgrzewane siedzenia

Tak więc oprócz klimy oraz regulacji kolumny kierownicy ma chyba wszystko... chyba.

Co do modyfikacji na pierwszy ogień poszła wspomniana wcześniej pszeszorowana rura, którą powietrze wpada do intercoolera. Pszeszorowała się dlatego że leżał na niej wąż od wspomagania i na skutek drgań plastik stał się na tyle cienki że powstała dziura, przez którą uciekało sprężone przez kompresor powietrze.

Niestety uszkodziła się w takim miejscu że za wiele nie daliśmy rady wymyślić i do momentu zakupu całej odtłuściliśmy ją i owinęliśmy bardzo mocną taśmą. Niezbyt profesjonalne rozwiązanie ale zdecydowanie lepsze niż żadne.

Image

Image

Image

Po założeniu naprawionej rury zaczęły się testy :-D Szczerze powiem że efekt nas zszokował ponieważ Corrado zaczęło chodzić jak wściekłe :) Na jedynce i dwójce bez użycia sprzęgła oraz zbytnich starań koła tracą przyczepność. Co więcej niechcący udało mi się to zrobić także na biegu trzecim :hmm: Corras do setki ma myślę że poniżej 8 sekund - mierzone ręcznie stoperem w komórce więc wiadomo jaki to pomiar. G-techa pod ręką nie mamy więc dokładniejszych pomiarów zrobić nie możemy. Dodam tylko że do rozpędzenia autka do 200km/h potrzeba jedynie około 1,5km prostrej drogi a trwa to w okolicach 30-kilku sekund ;)

Tak więc jeśli chodzi o osiągi to jesteśmy nimi jak na razie w 100% zadowoleni :ok:

Zobaczymy co się będzie działo na oryginalnej rurze dolotowej do intercoolera ponieważ po odrobinie szaleństwa zaczeły się pojawiać przedmuchy spod taśmy :$

PozdróVWka ;)



_________________
Projekty:
mk2 GTI
Corrado G60
Corrado VR6 SLC
Passat B5 2.8 V6 4Moion

Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 02 Gru, 2006 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 06 Sie, 2004
Posty: 8
Skąd: podlasie
sluszne autko w slusznych rekach :) wreszscie bede mial porowanienie jak slabo jedzie moj parch i moze nawet kiedys wpadne na to dlaczego :) pozdro


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 02 Gru, 2006 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 10 Lis, 2005
Posty: 1381
Skąd: Jelenia Góra
Gadu-Gadu: 0
Auto: Czarne
Jak to u w temacie u B_O_N_K_'A ciekawie odpowiadanko, gratki zakupu :ok:
ile takie ponad dwustu konne Corrado pali?! ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 02 Gru, 2006 
VW Zone Admin
VW Zone Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 24 Mar, 2004
Posty: 3672
Skąd: Wrocław-Krzyżowice
Gadu-Gadu: 1722539
Auto: T5 TDI ;) CLS CDI by H&R,
kali52 napisał(a):
Jak to u w temacie u B_O_N_K_'A ciekawie odpowiadanko, gratki zakupu
ile takie ponad dwustu konne Corrado pali?!


jak smok :-D

super sprzet :)



_________________
††CAŁODOBOWY Zakład Pogrzebowy†† Wrocław ul. Borowska 254, pomoc w ZUS, KRUS i USC, całodobowe przewozy krajowe. 607152668
Image
Offline
 Profil    1722539
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 02 Gru, 2006 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 11 Lis, 2006
Posty: 934
Skąd: SPALDING UK
Gadu-Gadu: 2371329
Auto: lupo golf mk1 cabrio
no mnie tez ciekawi ile to moze palic ???
ale wyposazenie jest normalnie pierwsza klasa!!!!!!!!!!
pewnie na lato bedzie totalna gleba?????



_________________
moje rodzynki!!!!!
http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=32588" byl passat
http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?f=98&t=40731" golf mk1 cabrio
viewtopic.php?f=98&t=77893&view=unread#unread audi a8L 4.2
Offline
 Profil    2371329
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 02 Gru, 2006 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 13 Mar, 2006
Posty: 2650
Gadu-Gadu: 8165264
No no, ładnie, nawet bardzo :) Gratuluje zakupu ;) Ja też jestem ciekawy ile pali to cudo !?



_________________
www.magictown.pl
Offline
 Profil    8165264
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 02 Gru, 2006 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 24 Gru, 2005
Posty: 4682
Skąd: Międzyrzecz
Gadu-Gadu: 0
Auto: A6 C5 V6 & MK2 @ VR6 & MK4 TDI+, Corrado @ 1.8T, MK4 V5, B5FL V6
Pali tyle ile sie wleje :-D



Pewnie nawet nie sprawdzone jeszcze ale sądze, że w okolicach 14-15 można się spokojnie zmieścić


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 02 Gru, 2006 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
Hamownia... też jesteśmy ciekawi ale zanim to nastąpi, będziemy musieli wysłać kompresor do przejrzenia czy na pewno z nim wszystko ok. Wydaje się że dmucha zdrowo ale dla spokoju lepiej się upewnić i w razie czego przeprowadzić małą regenerację ;)


Co do roku produkcji, Corrado wyjechało z fabryki w 1990r a do 2002 było serwisowane ;)


Spalania jeszcze nie znamy, na razie bardzo mało nim jeździmy, 100% miasto, jakieś drobne szaleństwa za kółkiem itd... Nie wiemy też czy MFA nie przekłamuje, tak więc na razie nic nie możemy powiedzieć.


Co do wspomnianej gleby to raczej brat nie będzie chciał robić takiego czegoś jak u mnie w Golfie, że na każdym kroku trzeba uważać żeby czymś nie zaczepić, ale jakaś delikatna gleba pojawi się na pewno. Niedługo przymierzymy -40/-40 i zobaczymy jak to będzie wyglądać. W razie czego zawsze można zglebić bardziej ;)


W tym miejscu chcieliśmy jeszcze raz podziękować Zalesiowi za pomoc przy zakupie auta - naprawdę dużo nam pomogłeś jamajama
I nie wyzywaj swojego Corraska od parchów - nie pamiętasz jak objechałeś Tomka VRa? ;)


PozdróVWka i dzięki za komentarze ;)



_________________
Projekty:
mk2 GTI
Corrado G60
Corrado VR6 SLC
Passat B5 2.8 V6 4Moion

Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 02 Gru, 2006 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 20 Kwi, 2004
Posty: 5203
Skąd: Wroc
Gadu-Gadu: 1367975
Auto: caddy mk1
mozna sie zapisac na jazde probna ?? :P autko klasa !!



_________________
OLD VOLKSWAGENS NEVER DIE, THEY JUST GET LOWER
Offline
 Profil    1367975
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 16 [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 42 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe