Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 9 [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [mk2] by Junior
PostWysłany: Czw 24 Sty, 2008 
VW User
VW User

Rejestracja: Wto 22 Sty, 2008
Posty: 58
Skąd: Pruszcz Gd.
MODEL - Golf MK2 z 88 roku.

SILNIK - Jak go kupiłem miał silnik 1,8 8v GX na Kajdżecie, teraz obecnie ma wsadzony też 1,8 8v ale PF

MOC - GX miał chyba 90KM a PF 107KM może nie długo będzie więcej kucy

ZMIANY POD MACHĄ - Tylko ten PF reszte opisze pózniej. Teraza rozpórka przednia, pręt podtrzymujący maske z nierdzewki ręcznie polerowany. Rozpórka tylna i pod silnikiem.

ZAWIESZENIE - Kit GT Cupline 80x60 z regulacją tyłu

HAMULCE - Przód tarcze wentylowane ATE - Power disc, tył bębny

KOłA - BBS RM 15"

AUDIO - Brak

NADWOZIE - Zmiana lakieru, i jak większość ludzi robi zmiana lamp przednich i tylnich, brak wycieraczki i zamka w tylnej klapie, zderzaki z chromikami przód itył, przelotowy układ wydechowy i sportowy tłumik końcowy.

PLANY - Zrobić coś fajnego i nie powtarzalnego. Popracować nad wnętrzem i Jeszcze silnikiem.

WNĘTRZE - Fotele i kanapa własnego pomysłu obszyte jasną ekologiczną skurką, ale mam zamiar je zmienić.

Witam wszystkich VWmaniaków! Chciałbym podzielić się z Wami moją historią związaną z moim SKARBEM, historią zarażenia się pasją VW i kupnem SKARBA.

No to zaczynam:
Zarażenie się Pasją do Volkswagenów zaczęła się kiedy pierwszy raz byłem na zlocie VW Mania 2000 w Rusocinie. Wtedy jak tam byłem to był normalnie dla mnie szok takie auta że głowa boli nie wiedziałem gdzie sie mam patrzeć i najchętniej to bym chciał żeby były one moje wszystkie he he. Zakochałem sie w Polówce 6n takiej błękitnej super gleba szerokie koła polerowane powiedziałem sobie jak zrobie prawko to musze sobie kupić Polo i też tak zrobić. No ale jak zrobiłem prawko to nie miałem tyle pieniędzy żeby kupić Polo 6n więdz kupiłem Opla Corse wiem lipne auto ale cieszyłem sie bo to było moje pierwsze autko i tylko moje robiłem co chciałem i jechałem gdzie chciałem. Pewnego wieczorka z kolegą jechaliśmy przez nasze miasteczko, muzyczka łupie chyba nawet 50 cent- How wie do , i tu nagle strzał w kufer auta koleś pijany mi sie wpierdzielił w kufer i co najgorsze MK1 ale taki trup że od strzału sie złamał. No i przestraszeni my z kolegą co to kurna idziemy do kolesia a on sie normalnie wysypał z auta i do nas ( co wy ku..a nie widzicie że jade) ja wnerwiony dzwonie po policje no i jak to wiecie całe procedury no i jego zabrali a ja do domu bez kufra w Corsie. Zrobiliśmy w Corsie doope i dalej na szose, no i tak aż do sprzedania.


tak wyglądała Corsa po remoncie.

Image

Po Corsie dzięki pomocy mojego ojca kupiłem Golfa V nowego z salonu. Kupiliśmy standardową wersje bo nie było nas stać na lepszą. Piątke miałem zaledwie pół roku, pojechałem na przysięge do kuzyna za warszawe i już Golf wracał na lawecie. Wyjechał mi koleś z podporządkowanej no i trach w niego do rowu i w drzewo.

Tak wyglądał w salonie pare dni przed odbiorem:

Image

A tak po wypadku:

ImageImage

Piątke sprzedaliśmy w takim stanie jaka była i z odszkodowania kupiłem Jette V 2,0 TDI Sportline fajna fura jeżdże nią nadal i jeszcze mnie nie zawiodła nigdy. nie będe sie rozpisywał wiele bo pewnie nie wszystkim sie podoba takie opisywanie swojego przeżycia z autami. Powoli będe sie przesówał do tematu golfa MK2.

Tak wygląda Jetta:

ImageImage

Jettka jest fajna ale jak sie jezdzi fajnym i nowym autkiem i widzi sie kolegów którzy kupują stare autka i je robią, to też by sie chciało cos takiego mieć i sobie dłubać przy tym robić coś fajnego żeby mi sie podobało i innym żeby mieć zajęcie (PASJE) No i na mnie przyszedł czas zmieniła sie praca większe pieniądze zaczeły wpływać na konto, to odkładałem sobie żeby kupić fajne stare autko i mieć na już jakieś przeróbki w nim. I jakoś nie mogłem sie zdecydować MK1 czy MK2 iwybrałem MK2 bo u nas na pomorzu ciężko znależć dobre w miare MK1. Szukałem długo i MK1 i MK2, i znalazłem w Starogardzie Gd. fajną starą 2je z 84r. z silnikiem 1,3 gaznik oryginał wersja C czyli golec. Jeszcze do tego kupiłem go za bardzo małe pieniądze bo za 1000zł i sie tak cieszyłem jak dziecko które dostało zabawke od rodziców. Przywiozłem go do domu za jakiś czas zarejestrowałem i jezdziłem sobie. Powymieniałem zawieszenie, wstawiłem wydech sportowy, wymieniłem lampy na clary, koła 13" stałowe, gril bez znaczka co okazało sie kompletną klapą bo nie pasował do stylu auta. Wstawiłbym jakąs fotke ale nie mam bo wtedy nie pomyślałem żeby robić fotki chyba że jacyś znajomi będą mieli i mi podeślą to pokaże. Po jakiś kilku miesiącach wybrałem sie do Gdyni owym golfem bo chciałem sprzedać zawieszenie no ale kolesiowi było za nisko - 80 no to ok jade do domu. W drodze powrotnej złapała mnie zajebista ulewa i tak nalało że w koleinach było pełno wody no i wpadłem w poślizg i po chwili znalazłem sie na latarni i golf do kasacji. Płakałem jak dzieciak że ja taki głupi że zapierdzielałem i to sie stało. Po jakimś czasie mi przeszło i wziąłem sie za rozbieranie wraka, powyciągałem wszystko co można by sprzedać. Nie chciałem już więcej mieć 2go auta, ale tak dalej patrzyłem na znajomych auta i tak mnie zazdrość wzieła że oni mają takie fajne zabawki a ja nie mam. Szukałem fajnego Golfa przez 3 miesiące i nic aż jakiegoś dzionka zadzwonił do mnie mój dobry koleś z Tczewa ( Młody) dzieki Ci ziom, i mówi do mnie że ma dla mnie 2je i to z silnikiem 1,8 tylko że trzeba pojechać do Koscierzyny i je zobaczyć, no to ja spoko jedziemy już dzisiaj, no i pojechaliśmy. Zajeżdżamy a tam stoi ruina posklejana jakaś ale patrzymy żyje jedzie i to nawet zapierdziela, mówie do chłopa ile za nią? a on do mnie 2700 a ja za to? a on nie chce pan tonie. Ja do niego wie pan co ja moge za niego dać 1400 - 1600 a on dobra bież pan, ja do niego to za ile wkońcu? on za 1600 i ja znowu z 1400 tak a on no dobra sprzedaje, no i tak sostałem właścicielem padliny. Zaraz wlepie jakąś fote.


Ostatnio edytowany przez Junior 85 Sob 01 Mar, 2008, edytowano w sumie 13 razy

Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 24 Sty, 2008 
VW Zone Papla
VW Zone Papla
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 04 Gru, 2005
Posty: 1200
Skąd: Bydgoszcz
Gadu-Gadu: 3467489
Auto: 81' Jetta
piekne kola na jettce, czekam co dalej



_________________
1981 Jetta A1 viewtopic.php?f=98&t=55403

www.bikepics.com/members/domier
Offline
 Profil    3467489
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 24 Sty, 2008 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 11 Mar, 2006
Posty: 104
Skąd: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0
Auto: Audi TT, Vw Polo 86c
Junior 85, tak tak ja tez czekam co dalej!! dzialaj dzialaj z projektem!!! a dla ciekawskich poiwiem ze Mk2 naprawde godnie zrobiona furka, ale poczekamy az profil sie uzupelni i sami zobaczycie :D



_________________
www.facebook.com/sowkigarage
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 24 Sty, 2008 
VW User
VW User

Rejestracja: Wto 22 Sty, 2008
Posty: 58
Skąd: Pruszcz Gd.
Dzieki Andy za poclebstwa, Twoja furka też jest godna czekam aż razem wyjedziemy i zrobimy sesyjke razem naszych SKARBÓW pozdrawiam!!!


Witam Domiera dzięki koła fajne ale zaszerokie do Jettki i chce je sprzedać. BBS RS 16" rozstaw 5x112 z pierscieniami centrującymi do VW bo felgi kiedyś chyba jezdziły na Mercedesie


Wkleje fotki jak już stała u lakiernika bo pierwszych nie mam, bo robiłem tel. i sie tel zepsuł.

ImageImageImage [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ba969f4759d5ef6a][img]http://images32.fotosik.pl/118/ba969f4759d5ef6am.jpg[/I[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSi[img]http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ba969f4759d5ef6a[/img]

Image

To byłu przygotowania do podkładu, a teraz wstawie fotki jak już był w podkładzie.

ImageImageImage

A tak po lakierce, nie polecam nikomu tego lakiernika jest tak zjebana robota że szok ale nie dawałem mu do poprawy bo bym kolejne 3 miesiące czekał chyba.

Image

Tylko te ciemne szyby z tyłu to masakra ale już je zmieniłem.

Image

A tak wyglądał silnik wtedy.

Image

Image


Ostatnio edytowany przez Junior 85 Czw 07 Lut, 2008, edytowano w sumie 6 razy

Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 24 Sty, 2008 
ex-projekt mod
ex-projekt mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 27 Kwi, 2005
Posty: 8109
Skąd: IRA
Gadu-Gadu: 5988786
ZACZYNASZ DRAZNIC MODA !!!!!!

uzywaj opcji zmien zamiast pisac jeden post pod drugim , albo poleci wszystko co do tej pory zdazyles naprodukowac !!

Czytaj REGULAMIN!!!!



_________________
Image
Offline
 Profil    5988786
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 25 Sty, 2008 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Paź, 2007
Posty: 424
Skąd: Pleszew
Gadu-Gadu: 7366199
Auto: Golf mk3 otmar alt
niezly projekcik sie szykuje :-D czekam na dalszy ciag :D



_________________
Otmar alt viewtopic.php?f=98&t=70539
Offline
 Profil    7366199
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 25 Sty, 2008 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 29 Paź, 2007
Posty: 260
Skąd: Gdynia
Oooo to Twoja ta Jetta. Kilka razy ją widziałem i faktycznie koła za bardzo wystają. Ty masz tam wsadzone jakieś dystanse? Bo gdybyś odnowił te RS'y zniżył Jette o 40 mm to by było naprawde mega miodnie. A golfika także widziałem i naprawde bardzo ładnie zrobiony, ze smaczkiem :) No i dobry wynalazek wozisz obok fotelu pasażera w tej Jettcie :D


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 25 Sty, 2008 
VW User
VW User

Rejestracja: Wto 22 Sty, 2008
Posty: 58
Skąd: Pruszcz Gd.
Ni nie mam tam żadnych dystansów, a chciałem ją zglebować ale stwierdziłem że narazie nie bo to moje auto na codzień i do pracy a pracuje na stoczni a nie są tam zbyt ładne drogi.


Wstawie kilka fotek z warsztatu gdzie silnik robimy.


ImageImageImage


ImageImageImage

Wielkie bardzo podziękowanie dla mojego Przyjaciela Krzyśka który jest moim mechanikiem i króry to wszystko musi znosić czyli moje grymasy co do robienia silnika. Pozdrawiam Cie Krzysiek!


Ostatnio edytowany przez Junior 85, Pią 25 Sty, 2008, edytowano w sumie 1 raz

Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 26 Sty, 2008 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 06 Lut, 2005
Posty: 1001
Skąd: Gdansk ( okolice )
Gadu-Gadu: 0
Auto: mk1 Cabrio 1.820VT, mk5 .:R32, T4 Multivan 2.5TDI++ do lawety :)
prezentuj dalej :)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 26 Sty, 2008 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Sie, 2006
Posty: 2477
Skąd: BEMA ZOO GW CITY
Gadu-Gadu: 0
Auto: golf mk3
Junior 85 napisał(a):
a chciałem ją zglebować ale stwierdziłem że narazie nie bo to moje auto na codzień i do pracy a pracuje na stoczni a nie są tam zbyt ładne drogi.

no to zaluz AIR-a :)
p.s. ladnie sie zapowiada silnik jest pikny



_________________
http://www.airpainter.pl/
SZABLONY MALARSKIE, NAKLEJKI ŚCIENNE, FOTOTAPETY itp.
http://www.foliedotykowe.com/
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 26 Sty, 2008 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Pon 16 Maj, 2005
Posty: 12
Skąd: Pruszcz Gdański
Siemanko Junior! Nie musisz mi dziękowac - praca przy Twoim autku to sama przyjemność! Twój youngtimer dobrze wygląda i postaramy się żeby też dobrze jechał!
Istotną sprawą jest to, że autko Juniora w chwili kupna było totalną serią, w dodatku niekompletną i zniszczoną, w "gołej" wersji (nie miało takich rzeczy jak miękka deska, czy tylna szyba ze skrzydełkiem) więc doprowadzenie go do obecnego stanu wymagało wielkiego nakładu prac i pieniędzy.


Ostatnio edytowany przez Krzysiek KB Pon 28 Sty, 2008, edytowano w sumie 2 razy

Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 26 Sty, 2008 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 13 Mar, 2006
Posty: 2650
Gadu-Gadu: 8165264
Świetne mk2 :D Bardzo mi się podoba, dobrze, że nie poszedłeś w podobnym kierunku jak z corsą :P Pozdro i powodzenia w zmianach !! :)



_________________
www.magictown.pl
Offline
 Profil    8165264
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 28 Sty, 2008 
VW User
VW User

Rejestracja: Wto 22 Sty, 2008
Posty: 58
Skąd: Pruszcz Gd.
Dziękuje wam wszystkim za takie miłe słowa aż chce sie coś robić. Pozdrawiam was i wam też życze powodzenia w modach waszych autek. Jak znajde fotek i porobie pare to wstawie je odrazu i popatrzycie co sie dzieje dalej.


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 28 Sty, 2008 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ

Rejestracja: Pon 21 Sty, 2008
Posty: 43
Skąd: Oleśnica city
no gofer zapowiada sie super :super: oby tak dalej , co do szyb to bdb ze poszły out ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 28 Sty, 2008 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 26 Gru, 2007
Posty: 51
Skąd: SopoT
pare fotek ze spotu
Image Image Image



_________________
moj cabby:
viewtopic.php?f=98&t=62894&p=657986#p657986
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 9 [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 11 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe