Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 2 z 20 [ 296 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Czw 11 Cze, 2009 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 20 Kwi, 2004
Posty: 5203
Skąd: Wroc
Gadu-Gadu: 1367975
Auto: caddy mk1
-=RAFAL=- napisał(a):
co do lakierowania skóry to proces ręcznego malowania od oryginalnego różni się tak samo jak fabryczne lakierowanie nadwozia samochodu między lakierowaniem u prywatnego lakiernika..............

to nie do końca prawda, ale fajnie ze ci dobrze wyszło, to pożyteczne info dla innych



_________________
OLD VOLKSWAGENS NEVER DIE, THEY JUST GET LOWER
Offline
 Profil    1367975
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Czw 11 Cze, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
miałem na myśli jak jak Pan Henio w prywatnym zakładzie postara się i dobrze polakieruje auto to będzie równie efektownie buda wyglądać jak w przypadku auta z profesjonalnej lakierni fabrycznej
bo profesjonalne robienie skóry w fabryce to pewnie odbywa się pod jakąś prasą i na gorąco lub coś w ten deseń na pewno nie robią tego metodą natryskową, jak to się robi w przypadku renowacji



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Czw 11 Cze, 2009 
VW Maniak
VW Maniak

Rejestracja: Sob 08 Wrz, 2007
Posty: 631
Skąd: Szczecin
Gadu-Gadu: 8346286
Auto: Kuga 2.0 tdci, mk1 77'
ladna borka i felgi rownie ladne. Gleba przyjdzie, ale ja bym juz sciagnal chlapacze ;p


Offline
 Profil    8346286
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Sob 13 Cze, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
tu jest kilka fotek z wczorajszego lakierowania skóry (skóra się świeci bo wszystko było mokre). wczoraj na trzy warstwy polakierowałem tylną kanapę i jeden fotel, dziś polakierowałem drugi fotel a więc jutro jak wszystko wyschnie a we wnętrzu auta poodkurzam i wszystko wyczyszczę to nawilżę tapicerkę mleczkiem i wmontuję do auta to porobię zdjęcia. na moje oko tapicerka odmłodniała o jakieś 10lat.
cała tapicerka została polakierowana przy pomocy pistoletu po to żeby farba była rozmieszczona równomiernie a na tapicerce nie było żadnych smug. przed lakierowanie cała tapicerka została delikatnie przetarta papierkiem ściernym wodnym 400 w bardziej zniszczonych miejscach po to żeby wygładzić nierówności i popękania. następnie wszystko było przemyte bardzo dokładnie acetonem a na koniec rozcieńczona farba acetonem została naniesiona na skórę.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

a jak by ktoś miał wątpliwości że skórę się maluje to proszę zerknąć
tu możecie zobaczyć fotki jak wyglądają tapicerki po ponownym malowaniu
http://lederzentrum.pl/component/option ... Itemid,68/
warto jeszcze tu zerknąć ładnie widać na przykładzie zielonej tapicerki samochodowej jak to się odbywa
http://sklep.lederzentrum.pl/foto.php?p ... =41&fID=01



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Sob 13 Cze, 2009 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 02 Maj, 2009
Posty: 144
Skąd: Gliwice
Gadu-Gadu: 10397106
Auto: Seat Toledo 1L
Nie no w życiu bym nie pomyślał że tak fajnie można odnowić skórę:) ... ogólnie widać ze masz nosa do tego;) .
Felgi tak samo na pierwszych fotach wyglądały tak sobie a jak się za nie zabrałeś to wyglądały o niebo lepiej;) i tak samo będzie widzę ze skórą:). Faktycznie poczekać na okazyjną glebę i masz naprawdę super autko;)



_________________
http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?f=98&t=40471 Moje Toledo;)
Offline
 Profil    10397106
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Sob 13 Cze, 2009 
VW Zone Mod
VW Zone Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 30 Gru, 2006
Posty: 1717
Skąd: oldschoolSUICIDE
Gadu-Gadu: 0
Auto: Karmann Giha'70 & Passat B7 Variant 2.0 TDI
Powiem Ci, że naprawdę fajny patent z tą skórą... :ok: Nawet nie miałem pojęcia, że można w ten sposób odnowić tapicerkę...Jestem tylko ciekaw jak to sprawuje się w późniejszym użytkowaniu i na jak długo starcza taki zabieg...



_________________
http://www.oldschoolsuicide.com/
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Sob 13 Cze, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
odświeżałem poprzez malowanie (co prawda ręczne gąbką) pierwszą skórę w corrado i po roku użytkowania nic się nie ścierało i przede wszystkim nic nie brudziło. oczywiście raz w miesiącu podczas kapitalnego sprzątania i pucowania auta cała skóra była nawilżana mleczkiem żeby była miękka i elastyczna.



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Sob 13 Cze, 2009 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 19 Sty, 2009
Posty: 7
Skąd: RPR
Gadu-Gadu: 11701950
Auto: vw polo 6N
Bora robi robotę :ok:


Offline
 Profil    11701950
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Sob 13 Cze, 2009 
vw P.I.M.P.uś
vw P.I.M.P.uś
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 15 Gru, 2007
Posty: 2795
Skąd: Olsztyn
Gadu-Gadu: 364477
Tlen: praks@tlen.pl
Skype: prakscorrado
Auto: Corrsche vr6T
ty to jednak lubisz dlubac :P

jest git :)



_________________
Poliuretany do twojego vaga
Offline
 Profil    364477 praks@tlen.pl/" target="_blank"><!-- e --><a href=praks@tlen.pl" src="http://status.tlen.pl/?u=praks@tlen.pl&t=1" border="0" /> prakscorrado
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Nie 14 Cze, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
no i tapicerka skończona............. pomalowana, natłuszczona, dziś zamontowałem wszystko do auta.
na wstępie porównanie tapicerki przed renowacją i po renowacji............. czy się opłacało i jak wyszło to samo porównajcie. dodam że na żywo wyszło o niebo lepiej niż na fotkach............ 70% pęknięć i przetarć zniknęło a więc jak na renowację garażową przy nakładzie 50złoty za farbę to wyszło naprawdę extra. dało by radę pozbyć się 99% skaz ale musiał bym na to poświęcić jeszcze kilka dni a niestety auto jeździ dzień w dzień i musiałem wszystko poskładać przed poniedziałkiem bo z rańca do roboty.
tu są dwie pierwsze fotki
tapicerka przed odnową i po
Image
Image

a tu trochę więcej fotek ukończonej tapicerki
Image
Image
Image
Image
Image
Image



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Nie 14 Cze, 2009 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 20 Maj, 2008
Posty: 411
Gadu-Gadu: 0
Auto: Volvo s60 2.4t & Passat B6 BMR DSG
coooo to sie nazywa "zrob to sam"!


Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Nie 14 Cze, 2009 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 10 Kwi, 2008
Posty: 558
Skąd: ZAMOSC
Gadu-Gadu: 2938654
Auto: Polo G40
Nom gratki dobra robota i widać kolosalną różnice. Widać czasem warto poświęcić pare H w garażu i zrobić coś dobrego dla autka...
Pozdro



_________________
"G-39 i pół project" Zapraszam:
viewtopic.php?f=112&t=37788
My polo G40 on vimeo.com :
http://vimeo.com/16349657
Offline
 Profil    2938654
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Nie 14 Cze, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
może i jest to cykl zrób to sam ale............. jeśli jest miejsce, trochę ma się pojęcia i trochę czasu to czemu by nie zrobić tego samemu? zawsze to trochę satysfakcji i zaoszczędzona kasa............... koszt renowacji tapicerki skórzane to wydatek od 400 do 1000 złoty w zakładach w których się pytałem z ciekawości no i wszędzie w grę wchodziło dostarczenie tapicerki lub wysyłka a więc 2x +100złoty na wysyłkę lub koszta transportu osobistego (a nie ma innego auta żeby zawieść swoją tapicerkę a dodatkowo muszę mieć sprawne auto.........

Kych, to nie parę godzin tylko trzy dni roboty po jakieś 10 godzin dziennie :P najwięcej czasu schodzi się z przygotowaniem oraz czekaniem na wyschnięcie między warstwami malowania.



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Nie 23 Sie, 2009 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Kwi, 2008
Posty: 301
Skąd: Piastów
Gadu-Gadu: 0
Auto: VW Scirocco
lekka aktualizacja nowych gratów do bory............ nadarzyła się okazja na allegro więc dokonałem zakupu :)
licznik z 1/2 FIZ a więc będzie komputer pokładowy a że do komputera trzeba zmienić manetkę to od razu kupiłem komplet łącznie z tą od tempomatu bo jak pewnie nieliczni wiedzą w TDI wystarczy zmienić manetkę, podpiąć cztery kabelki i VAG-iem aktywować tempomat i wszystko działa............ z licznikiem niemal że to samo tylko że kabelków jest sześć no i trzeba imo VAG-iem przeprogramować ale nie ma nic strasznego
Image

Image

drugi przymusowy zakup do bory - filtr kabinowy
oraz drobny prezent - niestety wycięcie po znaczku wygląda beznadziejnie ale w komplecie do grilla jest "zaślepka" w kształcie wycięcia, wystarczy pomalować i ładnie wkomponować. Oryginalny grill jest a więc można w każdej chwili zmienić jak ten się znudzi
Image
Image
Image


no to jeszcze jedna aktualizacja z cyklu zrób to sam
myślę że nie jednej osobie przyda się ten poradnik, jeden fotel można zreanimować w taki sposób kosztem ok 100złoty no i ok 2 dni pracy (jeden dzień wypełnianie, drugi malowanie)
co nam będzie potrzeba:
-płynna skóra
-aceton
-szmatka
-papier ścierny 400
-farba (ja używam renoskóra)
-jakaś mała szpachelka (np czubek noża)
-pistolet do malowania lub gąbka (do nakładania renoskóra)

a teraz opiszę jak to działa a resztę zobaczycie na zdjęciach:
na wstępie bierzemy szmatkę i aceton i przemywamy bardzo dokładnie powierzchnię którą będziemy rekonstruować (należy pamiętać żeby nie trzeć za mocno bo zmyje się oryginalną farbę). w przypadku nakładania na skórę wszelkiego rodzaju mleczek i oliwek - czynność zmywania acetonem powtórzyć ponownie. potem nakładamy na pęknięcia płynną skórę i szpachelką (np nożem) wyrównujemy - tak jak byśmy szpachlowali auto. czynność nakładania skóry powtarza się kilkukrotnie do pełnego wypełnienia pęknięcia. jeśli mamy chropowatą fakturę skóry i chcemy żeby wypełnienie też było chropowate (żeby nie odznaczało się od oryginału) to po wyrównaniu pęknięcia a jeszcze przed zaschnięciem płynnej skóry należy przycisnąć np szmatkę tak żeby faktura ze szmatki odcisnęła się na płynnej skórze. następnie czekamy aż wszystko zaschnie i przecieramy całość papierkiem ściernym 400 (tylko wtedy go używamy jeśli mamy gładką skórę - bez faktury a do płynnej skóry przyczepiły się jakiś syf). następnie malujemy skórę np renoskórem (czynność opisana wyżej u mnie w projekcie), na koniec czekamy aż wyschnie no i cieszymy się efektem (dodam że taka rekonstrukcja skóry na dwóch fotelach i kanapie to koszt w firmie od 1,5 do 2,5 tysiąca
a oto zdjęcia
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image



_________________
projekt BORAT
projekt SROKA
Offline
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [bora] by -=RAFAL=-
PostWysłany: Czw 27 Sie, 2009 
ex-projekt mod
ex-projekt mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 27 Kwi, 2005
Posty: 8109
Skąd: IRA
Gadu-Gadu: 5988786
o qrcze masakra jak to wyglada po renowacji . Nowka z salonu



_________________
Image
Offline
 Profil    5988786
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 2 z 20 [ 296 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe