Fani Volkswagenów – strzeżcie się aut z niepewną historią!

Niemiecka marka Volkswagen jest w Polsce bardzo popularna. Volkswageny uchodzą na solidne, łatwe i dość tanie w naprawie. Dostępność tej konkretnej marki w naszym kraju lata temu była bardzo trudna, w rzeczywistości pełnej Fiatów polskiej produkcji, koreańskich Daewoo, czy reliktów przeszłości jak FSO, Volkswagen był na fali, wielu po prostu o nim marzyło, bo budził wśród tych wszystkich budżetowych marek największe zaufanie. Dzisiaj ma renomę, a wielu stara się to wykorzystać, bo bardzo łatwo sprzedać auta tej marki w Polsce.

Używany Volkswagen – pułapka?

To właśnie te samochody najczęściej sprowadzamy z Niemiec i niestety również one są najczęściej kradzione w naszym kraju. Na wstępie zderzamy się z ogromnymi zagrożeniami, bo nie ma nic gorszego niż nowozakupiony pojazd z trefną historią. Podrabianie dokumentów, przeszczepianie numeru VIN to przy tej marce stało się dużo prostsze, dzięki temu, że tak wiele ich jeździ po naszych ulicach. Bardzo łatwo można wpakować się w kłopoty, a zakup używanego pojazdu przeradza się w koszmar. Chodzi tu przede wszystkim o to, że wielu sprzedających to nie przedsiębiorcy, którzy mają zasadę klient nasz Pan, ale wykwalifikowani oszuści, którzy chętnie wyssą z naszego portfela, jak najwięcej i pozostawią na pastwę złomu na kółkach. Jak już wspomniałem Volkswagena łatwo naprawić, bo jeśli chcesz mieć warsztat musisz umieć naprawić auto tej marki, chociażby też dlatego, że najpopularniejsza marka w Polsce, czyli Skoda jest z tego samego koncernu. Naprawa po kosztach w tym przypadku jest bardzo prosta, wiele zamienników, nawet takich wątpliwej jakości i chodź nie jest ona do końca bezpieczna, kto by się tym przejmował, skoro najważniejsze jest po prostu sprzedać. W Niemczech samochód powypadkowy to ogromny straszak, nikt nie chce ich kupować, lądują na złomowiskach, albo w Polsce. Tutaj przejdą gruntowną przemianę na auto bezwypadkowe z niskim przebiegiem. Przy zakupie sprowadzonego Volkswagena musimy pamiętać, że w Niemczech nie jest to marka o tak wysokiej renomie jak u nas, to po prostu woły robocze, które mają zjadać kilometry i się nie psuć. Stwarza to ogromne zagrożenie – zakup pojazdu mocno wyeksploatowanego, bo przecież do tego został stworzony Volkswagen.

Historia jest najważniejsza
Robi się coraz bardziej pod górkę i w tym rzecz, czy warto zmieniać upodobania? Może trzeba przejrzeć inne marki i zainteresować się tematem bardziej? A niby dlaczego? Skoro mamy do czegoś przekonanie i tego chcemy to niczyje działania nie mają prawa nas powstrzymywać. Wystarczą odpowiednie narzędzia, dzięki którym naszym oczom ukaże się historia pojazdu, oryginalne dane techniczne, wiarygodne informacje o tym, czy auto nie było kradzione. Te wszystkie elementy składają się na Autoraport.pl czyli narzędzie do walki z nieuczciwymi sprzedawcami. Co jest nam potrzebne? Sprawdzenie VIN oraz dostęp do internetu, tak niewiele wystarczy, abyśmy mogli wybrać Volkswagena z pewną historią. W przypadku Volkswagena to właśnie numer VIN będzie kluczowym elementem, bo ogrom skradzionych Golfów, Passatów sprawia, że jego podmienienie jest bardzo łatwe. A gdy już kupimy samochód pochodzący z kradzieży to policja ma prawo go zabrać bez żadnego odszkodowania, niezależnie w jakim kraju auto było kradzione. Paradoksalnie nawet wtedy, kiedy auto nie widniało wcześniej jako kradzione w bazach danych Polskiej Policji. Inna strona medalu – kupimy samochód, który jest po poważnym wypadku, który ingerował w konstrukcję nośną pojazdu, a jakiś polski fachowiec był na tyle pewny siebie, aby zabawić się w koncern Volkswagena i odtworzyć wszystko od podstaw. Czy chcemy powierzyć bezpieczeństwo nasze i bliskich człowiekowi z kluczem nasadowym i spawarką w ręku? Brzmi nieracjonalnie, ale to wszystko dzieje się na naszych oczach, czai się nawet w co drugim ogłoszeniu internetowym, a my musimy mieć świadomość tych wszystkich zagrożeń. Kupując pojazd bez wiedzy o jego przeszłości możemy wpakować się w pułapkę, zacznie się dokładanie do pojazdu, którego żywot powinien zakończyć się już dawno.

Bezpieczny zakup
Mamy to szczęście że żyjemy w XXI wieku i dysponujemy narzędziami, które pomagają nam chronić się przed oszustwami, których jest za dużo przy sprzedaży używanych samochodów. Nie dajmy się oszukać nieuczciwym sprzedawcom i sprawdzajmy numer VIN samochodu, który mamy na oku, wtedy stanąć może przed naszymi oczami prawdziwa historia pojazdu.

Poznanie przeszłości samochodu używanego może uchronić nas przed takimi oszustwami jak ukryta przeszłość wypadkowa, fałszowanie licznika, kradzież, zakup auta z przeszłością taksówki albo auta firmowego. Niezwykle cenne korzyści jakie daje sprawdzenie VIN to poznanie Oryginalnych Danych Technicznych, które pomogą nam rozeznać się, czy w Volkswagenie, który mamy na oku części są oryginalne a może ktoś je podmienił na takie ze złomowiska. Dzięki numerowi VIN możemy także zobaczyć zdjęcia powypadkowe, co pozostawia nas już bez jakichkolwiek wątpliwości, jak to naprawdę wyglądało.

Dlatego właśnie tak ważne jest sprawdzanie VIN i prawdziwa historia pojazdu, to abyśmy mieli ją przed oczami zanim złożymy podpis na umowie kupna sprzedaży tudzież fakturze. Powinniśmy wiedzieć dosłownie wszystko, a w żadnym wypadku nie możemy ufać sprzedającemu, bo dla niego celem jest tylko i wyłącznie zarobek. Pamiętajmy, że również tutaj zasada klient nasz Pan obowiązuje, bądźmy wymagający, zadawajmy wiele pytań, musimy mieć pewność, że pojazd jest technicznie zdolny nas bezpiecznie przewozić z punktu A do B. Sprawdźmy Volkswagena z każdej strony oraz jego przeszłość szczegółowo. Sprawdź VIN i historię pojazdu w Autoraport bo zadowolony będziesz z zakupu, gdy kupisz auto o którym wiesz wszystko, życzę dobrych wyborów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *